ترک هوس خودارضایی با 10 روش شگفت انگیز

ترک هوس خودارضایی یک قدم اصلی در جهت ترک همیشگی این اعتیاد است که با چند تکنیک ساده عملی می‌شود. حتماً همراه ما باشید تا به شما نکاتی را آموزش دهیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید در برابر میل به خودارضایی مقاومت کنید.

10 روش برای ترک هوس خودارضایی

در ادامه قصد داریم 10 روش اصلی برای ترک هوس خودارضایی را به شما معرفی کنیم که نقش بسیار مهمی در مسیر ترک همیشگی استمناء ایفا خواهند کرد. استفاده از این 10 به شما کمک می‌کند تا پس از ترک کامل خودارضایی توانایی این را داشته باشید که در مسیر ترک باقی بمانید. البته به یاد داشته باشید مواردی که قرار است مطالعه کنید فقط به شما کمک می‌کنند تا بتوانید با راحتی بیشتری در مسیر ترک باقی بمانید، اما شاید برای ترک خودارضایی کافی نباشند. اعتیاد به استمناء یک مسئله ذهنی است و برای ترک همیشگی آن شما نیاز به یک تغییر ذهنیت کلی دارید و ما در انتهای مطلب بهترین روش ترک اصولی خودارضایی که حاصل سال‌ها تلاش و تجربه است را معرفی خواهیم کرد؛ همچنین پیشنهاد می‌کنیم از مطلب چگونه شهوت و میل جنسیمون رو کنترل کنیم؟ بازدید کنید.

مشاهده نکردن پورنوگرافی

اصلی‌ترین دلیل اعتیاد افراد به خودارضایی، مشاهده ویدیوهای پورنوگرافی است که شما را در یک شرایط بسیار تحریک آمیز قرار می‌دهند. اگر اراده کافی نداشته باشید و تنها چند ثانیه به یکی از این ویدیوها نگاه کنید مطمئناً کار سختی پیش رو دارید تا از میل زیاد به خودارضایی جلوگیری نمایید. ترک هوس خودارضایی بسیار ساده است البته اگر شما خود را در چنین شرایطی قرار ندهید؛ پیشنهاد می‌کنیم از مطلب درمان اعتیاد به پورنوگرافی بازدید کنید.

ترک هوس به خودارضایی

ورزش کردن

احتمالاً این مورد را تجربه کرده‌اید که به دلیل خستگی حس و حال انجام خودارضایی را نداشته‌اید. ورزش کردن باعث می‌شود تا شما از لحاظ بدنی خسته شوید و زمان خود را بدون فکر کردن به انجام خودارضایی سپری کنید؛ همچنین ورزش کردن موجب می‌شود تا شما در یک شرایط فیزیکی مناسب قرار بگیرید و احساس خوبی نسبت به بدن‌تان داشته باشید. اگر از هر مربی بدنسازی این سوال را بپرسید که آیا خودارضایی سبب می‌شود تا شرایط بدنی من افت کند؟ این پاسخ را خواهید شنید که قطعاً خودارضایی برای ورزشکاران مضر است و موجب شده تا تلاش‌های آن‌ها برای پیشرفت جسمی بی‌ثمر باشد؛ پس ورزش کردن باعث شده تا اراده قوی‌تری برای ترک هوس به خودارضایی در خود ایجاد نمایید.

داشتن فعالیت‌های روزانه متنوع

بیکار بودن و تنها شدن از اصلی‌ترین دلایلی هستند که باعث می‌شوند به خودارضایی فکر کنید. حتماً سعی کنید در برنامه روزانه‌تان فعالیت‌های زیادی جای دهید تا وقت خالی نداشته باشید و همیشه درگیر انجام یک کار یا فعالیت تفریحی یا حتی صحبت کردن با دیگران باشید.

کار کردن زیاد

داشتن تایم کاری بسیار فشرده و زیاد باعث شده تا ذهن‌تان خالی از هر گونه افکار متفرقه شود. شما به این دلیل سراغ خودارضایی می‌روید که فکرتان درگیر نیست و در کمتر از چند دقیقه این ایده به سراغ‌تان می‌آید که بهتر است الان خودارضایی کنم! پس اگر برنامه روزانه خود را طوری تنظیم کنید که در اکثر ساعات آن درگیر کار و فعالیت باشید قطعاً فرصتی برای فکر کردن به خودارضایی نخواهید داشت. کار کردن یکی از معدود فعالیت‌هایی می‌باشد که انسان در زمان انجام آن تمرکز دارد و فکرش درگیر موارد دیگر نیست؛ پس به ترک هوس خودارضایی کمک بسیاری خواهد کرد.

صحبت کردن مداوم با همسر یا شریک عاطفی

اگر متأهل هستید ولی همچنان به خودارضایی اعتیاد پیدا کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم با همسر خود این موضوع را در میان بگذارید و هر زمان که به فکر انجام آن افتادید با او یک مکالمه کوتاه داشته باشید. صحبت کردن با همسر سبب می‌شود تا شما فکرتان را از انجام خودارضایی دور کنید. زیرا به یاد می‌آورید که با انجام خودارضایی چه احساس شرم و ناراحتی در شما ایجاد می‌شود؛ پس مطمئناً این مورد به شما در ترک هوس کمک قابل توجهی خواهد کرد.

تحقیق کردن راجع به حقایق خودارضایی

بسیاری از کسانی که به خودارضایی اعتیاد دارند بعد از گذشت مدتی دیگر آن را برای لذت جنسی انجام نخواهند داد، بلکه فقط آن را انجام می‌دهند! زیرا دیگر هیچ ایده‌ای در ذهن‌شان ندارند که به سراغ آن بروند. به عنوان مثال ما در بین کاربران خود مواردی داشته‌ایم که راجع به اینکه آیا خودارضایی روی کاهش استرس و نگرانی تاثیر دارد یا خیر سوالاتی از ما می‌پرسیدند؛ این کاربران فکر می‌کردند که اگر در شرایط استرس‌زا خودارضایی کنند استرس‌شان کاهش پیدا می‌‌کند، در حالی که خودارضایی موجب افزایش استرس می‌شود! اینکه شما حقایق مهم راجع به خودارضایی را مطالعه کنید باعث می‌شود تا دیگر دلیلی برای انجام آن نداشته باشید و به دنبال بهانه نباشید. ترک هوس به همین سادگی صورت می‌گیرد و فقط نیاز به آگاهی و اراده دارد؛ اگر از مطلب تاثیر خودارضایی بر مغز بازدید کنید می‌توانید اطلاعات بیشتری راجع به آن کسب نمایید.

تقویت اراده

اراده قطعاً نقش مهمی در ترک هوس به انجام استمناء دارد. برای ترک خودارضایی باید در مقابل افکارتان بجنگید و به کمک نیروی اراده با خودارضایی مقابله کنید. اگر واقعاً قادر به کنترل ذهن خود نباشید نه تنها در مسئله خودارضایی، بلکه در دیگر مراحل زندگی‌تان نیز به مشکلاتی جدی برخورد خواهید کرد؛ پس سعی کنید اراده‌تان را قوی‌تر نمایید و در مقابل افکار خود تسلیم نشوید.

ارتباط گرفتن با خداوند

خودارضایی از نظر اسلام حرام است و یک گناه کبیره محسوب می‌شود. ارتباط داشتن با خداوند موجب شده تا خودتان را از ترس انجام گناه در شرایطی قرار ندهید که دوباره به سمت خودارضایی بروید. سعی کنید روزانه چندین دقیقه را به راز و نیاز با خداوند اختصاص دهید تا ترک هوس به انجام این گناه کبیره برای‌تان ساده‌تر باشد.

ترک هوس

مشاهده عوارض خودارضایی

اگر شما از تمامی عوارضی که خودارضایی برای بدن‌تان به همراه دارد آگاه باشید مطمئناً هیچ‌گونه میلی به انجام آن نخواهید داشت. بدون در نظر گرفتن عوارض جسمی اگر آگاه باشید که عوارض خودارضایی بر روح و روان چه تاثیر مخربی دارند، ترک هوس به انجام آن بسیار آسان خواهد شد.

مشخص کردن هدف برای خود

از روزی که خودارضایی را ترک می‌کنید باید برای خودتان چندین هدف مشخص کنید تا در این مسیر انگیزه کافی داشته باشید. ابتدا اهداف‌تان را به صورت روزانه قرار دهید و با گذشت زمان آن‌ها را در بازه‌های زمانی طولانی‌تری تنظیم کنید؛ این مورد به شما در ترک هوس و همچنین افزایش انگیزه و اراده کمک شایانی می‌کند.

اگر به خودارضایی اعتیاد پیدا کردیم چه کنیم؟

به شما 10 راهکار اصلی برای ترک هوس معرفی کردیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید در مقابل میل به انجام دادن خودارضایی مقاومت کنید. این نکات به شما کمک می‌کنند تا به استمناء اعتیاد پیدا نکنید یا اینکه بعد از ترک خودارضایی، خود را در مسیری قرار دهید که دیگر میلی به انجام دوباره آن نداشته باشید. اما این نکات برای ترک خودارضایی به شما کمک آنچنانی نخواهند کرد؛ زیرا ریشه اعتیاد به استمناء در ذهن شما است. تغییر ذهنیت تنها راه ترک همیشگی خودارضایی می‌باشد، زیرا دلایلی که باعث می‌شوند هر بار این عادت زشت را انجام دهید مرتبط با افکاری هستند که در ذهن‌تان دارید.

ترک هوس به استمناء

بهترین دوره تضمینی ترک خودارضایی

ذهن شما بدن و افکارتان را کنترل می‌کند، پس هر کاری که انجام می‌دهید وابسته به آن است. در نهایت تسلیم افکار خود می‌شوید و نمی‌توانید در مقابل میل به خودارضایی مقاومت کنید؛ زیرا واقعاً باور دارید که انجام آن در مواردی به شما کمک می‌کند ولی اینگونه نیست! ما به شما دوره حرفه‌ای ترک خودارضایی را معرفی می‌کنیم که حاصل سال‌ها تجربه افرادی است که درگیر این اعتیاد بوده‌اند. این دوره شامل یک فایل صوتی به مدت زمان 5 ساعت است که توسط یک گوینده حرفه‌ای و با استفاده از لحن و محتوای روان‌شناسی ضبط شده. ذهنیت‌تان راجع به خود‌ارضایی با گوش دادن به این دوره کاملاً تغییر خواهد کرد و خود را در موقعیتی می‌بینید که دیگر میلی به انجام آن ندارید؛ اگر شما ذهنی سالم داشته باشید و هیچ‌گونه ایده‌ای برای انجام خودارضایی نداشته باشید مطمئناً به سراغ آن نخواهید رفت. همین حالا با کلیک کردن روی لینک Tarksari.ir یک قدم محکم در جهت ترک همیشگی خودارضایی بردارید.

دوره ترک خودارضایی (کلیک کنید)

یک دیدگاه

  1. دوستان عزیز، من این دوره رو گرفتم و خیلی خوشحالم که این کار رو کردم. مطمئناً از این تجربه لذت می‌برید. حتما این دوره رو امتحان کنید و خودتون رو به یه سطح جدید برسونید. 🚀🌟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا