تاثیر خودارضایی روی چاقی و افزایش وزن (نکات مهم)

یکی از عوارض خودارضایی که در انسان مشاهده شده افزایش وزن است و باعث مطرح شدن این سوال می‌شود که آیا واقعا تاثیر خودارضایی روی چاقی حقیقت دارد؟ این سوال را نمی‌توان به صورت مستقیم پاسخ داد، زیرا جنبه‌های مختلفی وجود دارد که این 2 مورد را به یکدیگر مرتبط می‌کند؛ پس همراه ما باشید تا به گفتگو راجع به آن‌ها بپردازیم.

آیا خودارضایی باعث چاقی می‌شود؟

همان‌طور که می‌دانید خودارضایی عوارض بسیار زیادی برای بدن انسان دارد و می‌توان آن‌ها را به صورت واضح مشاهده کرد. چاق شدن یکی از این موارد است و در افرادی که به خودارضایی اعتیاد دارند دیده می‌شود؛ اما آیا واقعا تاثیر خودارضایی روی افزایش وزن به حدی است که موجب چاقی شود؟

طبق آخرین تحقیقات علمی مشخص شده که خودارضایی تاثیر مستقیمی روی افزایش وزن ندارد، اما با این وجود افراد زیادی به چاقی مبتلا شده‌اند و می‌توان این نتیجه را گرفت که ممکن است در آینده تاثیر خودارضایی روی چاقی توسط علم تایید شود؛ اما تا کنون نتایج دقیقی حاصل نشده که تایید کند استمناء روی سوخت و ساز بدن و افزایش وزن اثر مستقیمی داشته باشد.

اشاره کردیم چاقی در کسانی که خودارضایی می‌کنند مشاهده خواهد شد و حتما ارتباطی میان آن‌ها وجود دارد؛ زیرا قابل قبول نیست که تمامی موارد مشاهده شده اتفاقی هستند و هیچ‌گونه ارتباطی با خودارضایی نداشته باشند!

چه ارتباطی میان خودارضایی و افزایش وزن وجود دارد؟

در مطلب اثرات خودارضایی بر مغز گفتیم که استرس و اضطراب دو تا از مواردی هستند که خودارضایی روی ایجاد آن‌ها تاثیر مستقیم دارد. استرس اثرات زیادی بر بدن و مغز انسان دارد که سبب می‌شود ذهن‌تان برای فرار یا مقابله در برابر آن، به انجام فعالیت‌هایی مانند غذا خوردن دستور بدهد. این یک واکنش طبیعی است که شما زمانی که دارای یک روحیه استرسی هستید احساس گرسنگی کنید. پرخوری زیاد موجب چاقی شده و از طرفی خودارضایی همیشه باعث می‌شود تا در یک فضای استر‌س‌زا قرار بگیرید؛ در نهایت این پرخوری ادامه پیدا کرده و شما از شرایط فیزیکی ایده‌آل خود خارج خواهید شد.

پس نتیجه می‌گیریم تاثیر خودارضایی روی چاقی واقعیت دارد، اما نه به صورت مستقیم! بلکه با تغییر ذهنیت و اثر گذاشتن روی مغزتان باعث شده تا افکارتان دچار تغییراتی شود که در نهایت منجر به چاق شدن خواهد شد. این نکته را نباید فراموش کنید که تاثیر خودارضایی روی افزایش وزن صرفاً حاصل استرس نیست؛ بلکه این نتیجه در هر فرد متغیر است و حتی می‌تواند موجب لاغری شدید شود.

آیا خودارضایی روی چاقی تاثیر دارد؟

استرس و اضطراب از عوارض خودارضایی هستند؟

اگر تحقیقات و بررسی‌های صورت گرفته روی خودارضایی را مشاهده کنیم می‌توان با قطعیت گفت که استمناء باعث ایجاد استرس می‌شود. این نوع اضطراب و استرس معمولا بعد از انجام خودارضایی دیده خواهند شد که نتایج آن می‌تواند چاقی و لرزش دست و روحیه آسیب‌پذیر باشد و تمامی این موارد به شما هشدار می‌دهند که خودارضایی اصلا سالم نیست و تحت هیچ شرایطی نباید انجام شود.

بدن انسان متشکل از روح و جسم می‌باشد که آن‌ها با یکدیگر در ارتباط هستند و شما را تشکیل می‌دهند. اگر روح شما مورد آسیب قرار بگیرد مطمئناً اثرات آن روی بدن‌تان مشاهده می‌شود، پس چرا با انجام خودارضایی به خودتان صدمه می‌زنید؟ بحث ما فقط تاثیر خودارضایی بر چاقی نیست، بلکه راجع به موارد بزرگ و عمیق‌تری صحبت می‌کنیم که آینده شما به آن‌ها بستگی دارد. اگر شما در سنین زیر 30 قرار دارید یعنی هنوز در ابتدا زندگی خود هستید و باید خودتان را پرورش دهید و پیشرفت کنید. مطمئناً داشتن یک روحیه ضعیف باعث می‌شود تا در جوانب مختلفی از زندگی‌تان عملکرد خوبی نشان ندهید و با مشکلات زیادی برخورد نمایید.

بابت عوارض خودارضایی اصلا نگران نباشید البته به شرطی که برای ترک آن اقدام کنید. به محض اینکه خودارضایی از زندگی شما خارج شود، روحیه‌تان شروع به ترمیم خود کرده و ذهن شما در یک مسیر سالم قرار خواهد گرفت. برای اطمینان از این موضوع بهتر است از مطلب آیا عوارض خودارضایی بعد از ترک از بین میرود؟ بازدید کرده تا یک انگیزه مثبت در خود ایجاد کنید.

با ترک خودارضایی خود را از چاقی نجات دهید

برای ترک خودارضایی از این روش استفاده کنید

خطرناک‌ترین عوارض خودارضایی مرتبط با ذهنیت هستند، پس نتیجه می‌گیریم که ریشه این اعتیاد در ذهن شما است. ترک خودارضایی اصلا با مقاومت در برابر میل به انجام آن امکان‌پذیر نیست، زیرا شما در نهایت با یک وسوسه ساده دوباره آن را انجام خواهید داد. ما به شما دوره حرفه‌ای ترک خودارضایی را معرفی می‌کنیم که تمرکز اصلی آن روی ذهنیت‌تان است و با محتوای خود که برگرفته از علم روان‌شناسی می‌باشد موجب شده تا ذهنیت خود راجع به خودارضایی را به شکلی تغییر دهید که دیگر میلی برای انجام آن نداشته باشید. با استفاده از این روش شما دیگر نیازی ندارید تا در مقابل میل جنسی‌تان به خودارضایی مقاومت کنید؛ زیرا دلیلی برای انجام خودارضایی نخواهید داشت. فرصت را از دست ندهید و همین حالا روی لینک Tarksari.ir کلیک کنید تا با پکیج ما آشنا شوید.

دوره ترک خودارضایی (کلیک کنید)

یک دیدگاه

  1. مثل شما هم منم دوره ترک خودارضایی اینجا رو گرفتم. واقعاً تاثیرگذار بود و بهتون پیشنهادش می‌کنم. اگه می‌خواید بهترین نسخه خودتون رو ببینید، این دوره رو امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا