خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / بلاگ / عوارض خودارضایی چیست؟

عوارض خودارضایی چیست؟

لطفا یا این مقاله رو کامل بخونید یا نگید خودارضایی ضرر نداره!

مطمئن باشید شما درحال خواندن متفاوت ترین مقاله در زمینه عوارض خودارضایی و خودارضایی هستید

به صورت علمی، منطقی، روانشناسی، مذهبی اومدیم این مسئله رو برسی کردیم که عوارض خودارضایی چیست؟ اصلا خودارضایی عوارض داره؟ خودارضایی خوبی نداره؟ انجام بدیم یا نه؟ چرا خیلی از منابع میگن خودارضایی ضرر نداره؟ جواب این سوال ها و سوالات زیادی رو توی این مقاله نوشتیم پس خواهش میکنم برای این مسئله حیاتی به شدت ارزش قائل باشید و این مقاله رو با دقت بخونید.

عوارض خودارضایی

عوارض خودارضایی از نظر علمی

اول مقاله بهتره خیلی سریع وارد بحث بشیم و علمی به شما مقالاتی رو نشون بدیم که اثبات می کنند خودارضایی چه عوارض وحشتناکی دارد! لینک هر مقاله رو هم رو به روی اون قرار دادیم که اگر خواستید به راحتی چک کنید. توجه داشته باشید که دامنه های .gov یا .edu جزء دامنه های دولتی و معتبر خارجی محسوب می شوند و هیچ سایت غیر دولتی و نامعتبری نمی تونه اقدام به خرید این دامنه ها کنه پس لطفا به محتوای درون این سایت های معتبر توجه داشته باشید. بعد توضیح میدیم که چرا خیلی از منابع علمی و دانشگاهی هم مشکلی با این موضوع ندارند و میگن که عادیه!

 • افزایش میزان افسردگی یکی از عوارض خودارضایی! (منبع)
 • خودارضایی و شادی کمتر یکی دیگر از عوارض خوارضایی! (منبع) + (منبع دوم)
 • تاثیر منفی خودارضایی بر روی تعداد و تحرک اسپرم و کاهش مقدار پلاسمای نطفه ای (منبع)
 • عوارض خودارضایی برای پروستات (منبع) + (منبع دوم)
 • از دیگر عوارض خودارضایی می شود به رضایت فیزیولوژی کمتر اشاره کرد (منبع)
 • رابطه جنسی در کاهش ریسک سرطان پروستات موثر می باشد، ولی تکرار خودارضایی با افزایش ریسک سرطان پروستات ارتباط دارد (منبع) + (منبع دوم)
 • ارتباط خودارضایی با جنون جوانی یا همان شیزوفرنی (منبع) + (منبع دوم)
 • کاهش برانگیختگی (ضعف جنسی) از عوارض خودارضایی است (منبع)
 • رضایت روانی کمتر (منبع)
 • تداوم خودارضایی باعث اختلاف عملکرد جنسی در زن و مردان می شود (منبع) + (منبع دوم)
 • عوارض خودارضایی: عامل ریسک سرطان سینه! (منبع)
 • عشق کمتر! (منبع)
 • خودارضایی و واکنش بدتر فشار خون! (منبع)

تضاد های علمی؟! دقیقا چرا ؟! حتما بخوانید!

منابع معتبر زیادی وجود دارد که به عوارض خودارضایی اشاره کرده اند و در مقابل منابع زیادی هم وجود دارد که حتی خودارضایی را امری سالم و کاملا طبیعی خوانده است! مگر مبنای علمی بودن یک بحث چه چیزی بود؟ هنوز هم این موضوع رو از دوران ابتدایی یادمه.

یک چیزی علمیه که:

 • قابل اندازه گیری باشه
 • قابل تکرار باشه
 • قابل مشاهده باشه

چطوری ممکنه اگر روزی 100 نفر تحقیق علمی صورت میگیره که آیا خودارضایی باعث مشکلات اسپرم میشه یا نه، بعد این 100 نفر مشکلی ندارند و یک تحقیقات علمی دیگه ثابت میکنه مشکل داره! بنظرم برای درک این موضوع بهتره یک موضوع دیگه رو درک کنیم! بحث بردگی جنسی!

فیلم ممنونم که سیگار میکشید رو حتما ببینید

این فیلم یک مستنده که ساخت خود آمریکا هم هست و در سال 2005 ساخته شده که داره نشون میده یک بازاریاب سیگار چه اقدام های کثیف و غیرانسانی برای بهتر فروختن این محصول انجام میده! البته این فقط یک فرد نیست بلکه کل موسسه های سیگار فروشی این پروژه رو راه انداختند، اونها حتی یک گروه تحقیقاتی و علمی ساختند که درباره سیگار تحقیق کنه و به این موسسه پول های زیادی داده میشد که تحقیقات علمی منتشر کنه که سیگار فلان فواید رو داره، آره ممکنه 5 فایده داشته باشه اما قطعا 50 ضرر دیگه داشته که صحبتی از اون نمیشده ولی امروزه همه از اون آگاه هستیم! حالا که روزانه 8 میلیارد نخ سیگار توی جهان مصرف میشه! الان که مغزشویی های عظیمی توی سریال ها، فیلم ها و حتی کودکان در رابطه با سیگار انجام شده که سیگار کشیدن حس خوبی داره و بدی خاصی نداره و… .

اما خودمون رو گول نزنیم! همه خیلی واضح میدونیم سیگار کشیدن چقدر افتضاحهه و چه بلایی سرمون میاره! اما از بحث نمیخوام دور بشم. سریع برگردیم سر بحث اصلی.

این بحث چه ربطی به عوارض خودارضایی داشت؟

میخوام اینو بهت بگم دوست عزیز من، مثل خود من که 2 سال فریب این سیاست های کثیف رو خوردم و فقط داشتم توی باتلاق اعتیاد جنسی غرق میشدم نمیتونستم این موضوع رو درک کنم چون کسی نبود که خیلی واضح بهم بگه اما به مرور زمان این رو فهمیدم و الان دارم کل این مطلب رو خیلی واضح توی این مقاله میگم.

جنایات کثیف آلفرد کینزی

کافیه که برید تحقیق کنید از چه سالی خودارضایی عملی شناخته شد که مشکل نداره؟! چون تا قبل اون کل جهان این عمل رو مشکل دار میدونستند، خب حالا که فهمیدید از چه سالی بوده کافیه تحقیق کنید چه کسی این موضوعات رو مطرح کرد و این آدم از کجا حمایت میشده؟! با تحقیق ساده (حتی در ویکی پدیا فارسی) می تونید ببینید که آلفرد کینزی توی سال 1940 تا 1950 بود که رشته سکسولوژی رو مطرح کرد و خودش به عنوان پدر علم سکسولوژی مطرح شد که با حمایت های بنیاد راکفر انجام شد. (منبع:ویکی پدیا) 

نکته جالب اینه بنیاد راکفر یکی از بنیاد هایی هست که انتقاد های زیادی از سراسر جهان به اون وارد میشه و افراد این بنیاد رو جزء ایلومیناتی حساب می کنند (دوستان بحث ما اینجا تئوری توطئه نیست و نمیخوایم بگیم ایلومیناتی یا فراماسون حقیقت داره یا نه، اصلا بحث این نیست پس دنبال حاشیه نریم)

عوارض خودارضایی دروغه چون طبیعیه؟!!!!

بحث جالب اینه که آلفرد کینزی برای تحقیقاتش روی کودکان آزمایش هایی انجام داده که باعث شد بعد از مرگش خانم جودیت ریزمن که یک وکیل آمریکایی بود این موضوع رو به شدت نقد کنه، اینکه با چه اجازه ایی کودکان 5 ماهه رو به ارگاسم رسونده! همونطور که میدونید آزمایش روی کودکان جرم محسوب میشه و هیچ موسسه ای حق چنین کاری رو نداره اما آلفرد کینزی به راحتی صد ها آزمایش در این باره انجام داد و نتایجش رو توی کتاب هاش منتشر کرده خب چرا نمیرید نسخه های انگلیسی کتاب این فرد رو نگاه کنید؟! خود این فرد داره میگه که آزمایش روی کودکان انجام دادیم و اون هارو به ارگاسم رسوندیم و… ! اما عجیب بود که آلفرد کینزی توی سال های 1950 یه قهرمان ملی شد! چون ثابت کرد خودارضایی یه چیز طبیعیه و مشکلی نداره!! هرچیزی که طبیعیه مشکلی نداره؟! پس تریاک، کوکائین و… که طبیعی هستن هم نباید مشکلی داشته باشند!؟ توتون های سیگار هم نباید مشکلی داشته باشند چون طبیعی هستند!

زیاد وارد این بحث نمیشیم اما خانم جودیت ریزمن رو میتونید در ویکی پدیای انگلیسی (منبع) میتونید مشاهده کنید که کتاب هایی هم در این زمینه بر علیه آلفرد کینزی نوشته و جاداره بگم که خانم ریزمین دارای دکتری از دانشگاه کیس وسترن رزرو و استاد دانشگاه لیبرتی بود.

برای علاقمندان: فیلمی به نام “ایکسونامی، خاطرات یک پورن استار” وجود دارد که به کارگردانی محسن آقایی انجام شده و در این فیلم به آلفرد کینزی اشاره های مستقیمی شده که اطلاعات مفیدی را از این فیلم درام و اجتماعی می توانید دریافت کنید

علت تداخل منابع علمی درباره عوارض خودارضایی

عوارض خودارضایی

این بحث خیلی مفصل و طولانیه که قطعا راجع به این بحث ویدیو و پادکست قرار میدیم تا علاقمندان کامل متوجه این موضوع بشوند اما به صورت خلاصه با یک منطق ساده می تونید بفهمید، کمپانی های سیگاری که به منابع علمی پول میدادند تا سیگار خوب جلوه بدن و چند سالی هم دکتر ها برای آرامش و استرس کاری سیگار می کشیدند، بعد از مدت ها ورق برعکس شد و تمام منابع علمی برخلاف اونها صحبت کردند شاید چون پول کافی برای ساخت داده های بیشتر تقلبی نداشتند یا شاید هم نیازی نبود! چون با این مغزشویی که انجام شده طبق آمار از هر 5 نفر یک نفر سیگاریه! به خواستشون رسیدن!

حالا هم با داده های تقلبی زیادی که ساختند و با لطف آلفرد کینزی این قضیه شروع شد، تونستند ذهن بسیاری رو به این سمت ببرند که خودارضایی مشکلی نداره درحالی که منطقی هم به این موضوع فکر کنید میبینید که مشکل داره (در ادامه بحث روانشناسی و منطق رو توضیح میدیم) اما بحث اینه برای یه سری منابع علمی چه سودی داره به دروغ بگن که خودارضایی ضرر داره؟ یا چرا خیلی از منابع علمی ایران هم نتایجی رو نشون میده که با علم داره ثابت میکنه این موضوع ضرر داره اما توی درس های دانشگاهی بین المللی همه سکستراپیست ها این رو میخونند که مشکلی نداره! برای همینه که شما مشاوره جنسی بگیرید میگه مشکلی نداره اگر تعدادش کمه و فلانه درحالی که در هر صورت خودارضایی مشکل داره.

التماس تفکر. لطفا به این فکر کنید علم علاوه بر اینکه ناقصه، خیلی از داده ها تقلبی هستند و خیلی از داده های علمی دارند میگن خودارضایی مشکل داره و هیچ داده ای وجود نداره که بگه انجام ندادن خودارضایی خوب نیست یا خطرناکه! پس چرا اون رو با راهکار های اصولی ترک نکنیم؟ (حواستون باشه نباید سرکوب بشه، باید به شیوه درست کنترلش کنید که خودارضایی یک شیوه درست نیست)

عوارض خودارضایی از نظر منطقی! خیلی ساده!

ببینید دوستان، داریم قشنگ طبق علم و منطق میریم جلو و بحث مذهبی رو گذاشتیم برای آخرسر تا کسایی که اعتقادات مذهبی ندارند بتونند با منطق خودشون این موضوع رو کامل درک کنند. الان چیزی که میخوام بگم اینه که اصلا چرا کلمه عوارض خودارضایی رو سرچ کردی؟ چرا تویی که میگی خودارضایی ضرر نداره دوست داری اون رو ترک کنی؟ چرا بعد از انجام خودارضایی حس بدی پیدا میکنی؟ شاید بگی بخاطر تلقین هاییه که توی بچگی انجام شده و… . آره اینا تاثیرگذاره و از نظر علمی هم قدرت تلقین ثابت شده اما خود علم میگه اگر تو یک چیز رو باور داشته باشی هزار تلقین هم نمیتونه تاثیر بزاره. مثل افراد موفقی که باور دارن موفق میشن و هرچقدر دیگران به اون ها بگن که موفق نمیشید، روی باور و عملکرد اون ها تاثیری نمیزاره و حتی استمرار اون ها برای موفق شدن بیشتر میشه.

پس چرا شما بعد خودارضایی حس خوبی ندارید؟

اگر حس خوبی داشتید که قطعا این مقاله رو تا اینجا نمیخوندید حداقل! معلومه که از درون حس میکنید چیزیه که دوست دارید انجامش ندید، حس می کنید مثل سیگار یک اعتیاد بد محسوب میشه و مطمئنم هرچقدر هم بی دین و بی خدا باشید بعد از انجام دادنش حس خوبی ندارید. دقیقا مثل اعتیاد به سیگار که خیلی از سیگاری ها جلوی دیگران قصد دارن نشون بدن چقدر خوبه سیگار کشیدن و اصلا سیگار بعد از غذا چقدر لذتبخشه اما حقیقتا میتونید ببینید چقدر توی زندگی استرس دارند، چقدر افسرده هستند، به موفقیت خاصی نمیرسن، توی زندگی جایگاه خوبی ندارند و… . بحث خودارضایی هم دقیقا همینه لطفا نگید عوارض خودارضایی دروغه وقتی که منابع علمی، روانشناسی و منطقی داره به شما عوارض خودارضایی رو نشون میده. لطفا مثل افراد 50 سال پیش نباشید که میگفتند سیگار مشکلی نداره و با خیال راحت سیگار میکشیدند.

بله خودارضایی ربطی به جوش های صورت و ارتباط خاصی با پوست نداره و شایعات زیاد و غیرمعتبری راجع به عوارض خودارضایی هست اما با نگاهی ساده می تونید ببینید منابع علمی زیادی میگن که عوارض خاص خودش رو داره و انجام ندادنش کار درستیه. پس چرا داریم خودمون رو گول میزنیم؟ چونکه اعتیاد پیدا کردیم و برای مغز راحت تره طبق عادت و اعتیاد عمل کنه تا اینکه تصمیم درست رو بگیره.

عوارض خودارضایی از نظر روانشناسی! تفاوت خودارضایی با سکس!

از نظر روانشناسی هم عوارض خودارضایی کم نیست اما اینجا میخوام به یک مورد اشاره کنم که خیلی راحت خودتون میتونید اون رو درک کنید و نیازی نیست دیگه مثل بحث های قبلی وارد لینک های زیادی بشید یا تحقیق های زیادی انجام بدید. پس این بحث رو لطفا با دقت درک کنید.

وقتی شما یک همسر داشته باشید، اگر کیفیت سکس خوب باشه به طور معمول حداقل 24 تا 72 ساعت به سکس بعدی نیازی ندارید اما اگر وسط کار باشید یا موقع مطالعه یا یادگیری باشید، یا اصلا همسرتون حال خوبی نداشته باشه یا خونه نباشه و صد ها دلیل دیگه، شما خیلی راحت قبول می کنید که باید سکس رو به وقتش انجام بدید مثلا روز بعدی، یا مثلا 5 ساعت دیگه و نمیرید سمت خودارضایی، شما همسر دارید و درک بالایی دارید که میتونید 5 ساعت دیگه یا چند روز دیگه این موضوع رو انجام بدید و درضمن برای انجام دادنش حداقل 15 دقیقه پیشنوازی و… وجود داره و هیچوقت یهو نمیرید سراصل مطلب!

خب حالا که چی؟ بحث اینجا قابل توجه میشه که اگر شما تحریک بشید و فکر کنید که خودارضایی راه حل شماست، همونموقع بدون هیچ زحمتی اقدام به خودارضایی میکنید یا خیلی راحت میتونید به میلیون ها فیلم مستهجن با کیفیت فوق العاده دسترسی داشته باشید. از نظر روانشناسی اینکار باعث ضعف اراده شما میشه چونکه نیاز جنسی که دارید رو یاد گرفتید همون لحظه بدون هیچ زحمتی ارضا کنید و اینجاست که باید درک کنید هرچیزی که نیازه، به معنای این نیست که برطرف کردنش با روش های اشتباه چیز درست و عادی هست! اگر به این موضوع خیلی عمیق تر فکر کنید واقعا متوجه میشید که چه تاثیر منفی روی روان شما میزاره و بدتر اون چون هیچ حس عاطفی وجود نداره، نمیتونه باعث بشه که تا مدت زیادی نیاز نداشته باشید، حتی ممکنه یک ساعت دیگه حس کنید بازم نیاز دارید چون شما درگیر اعتیاد شدید!

الان شما خیلی ساده و منطقی خیلی عوارض خودارضایی مهم رو از نظر روانشناسی فهمیدید و متوجه شدید یکی از مهم ترین تفاوت های خودارضایی با سکس چیه، همین بحث نبود نیاز عاطفی باعث میشه شما بیشتر اون رو انجام بدید و درگیر یک اعتیاد بشید که کل زیبایی سکس رو فقط در هوس و ارضای میل جنسی ببینید که این ذهنیت فوق العاده سمی و خطرناکه.

بنر

مطلبی که الان خواندید نسخه بروز بود که توسط ادمین اصلی سایت نوشته شده بود، اما قبل از آپدیت این مقاله توسط نویسنده سایت ایجاد شده بود که با کلیک بر روی دکمه "دیدن نسخه قبلی" می توانید محتویات قبلی عوارض خودارضایی را مشاهده کنید

عوارض خودارضایی چیست؟ آیا خودارضایی از نظر علمی عوارض دارد؟ خطرات خودارضایی یا استمناء چیست؟ اینها برخی سوالاتی هستند که در این مطلب به آن پاسخ میدهیم.

عوارض خودارضایی

خودارضایی چیست؟

عمل خود ارضایی عملی است که در هر شرایط امکان‌پذیر بوده و با انجام آن، فرد به طور خود خواسته ارضا می شود. ارضا شدن هم در رابطه جنسی و هم در خود ارضایی صورت می گیرد ولی در خود ارضایی اندام خود را وادار می کنیم تا طی یک رابطه مجازی به ارگاسم و ارضا برسد اما در یک رابطه جنسی تمامی اندام‌های بدن با یکدیگر همکاری داشته و نیازی نیست که در ذهن خود محیطی را بازسازی کنید. این فرآیند در نهایت باعث می شود ذهن در آرامش بیشتری قرار گرفته و عوارض ارگاسم و ارضا به حداقل برسد. در مقابل خودارضایی بسیار مضر بوده و انجام آن عوارض زیادی دارد. امروزه خود ارضایی در میان دختران و پسران و متأسفانه حتی در میان زنان و مردان آمار بالایی دارد و بسیاری از این افراد از عوارض آن بی اطلاع بوده و همین بی اطلاعی باعث شده دست به چنین کاری بزنند. ما در این مقاله تصمیم گرفتیم به عوارض روحی و فیزیکی خودارضایی در پسرها و دخترها اشاره کرده و آن ها را توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

ضعیف شدن اعصاب و کاهش قدرت صبر و تحمل در برابر مشکلات مختلف

یکی از اصلی ترین عوارض خودارضایی ضعف اعصاب و کم شدن قدرت تحمل افراد در برابر مسائل و مشکلات مختلف است. افرادی که به خودارضایی اعتیاد دارند نسبت به کوچک ‏ترین مسئله و محرک محیط اطرافشان حساس بوده و از خود واکنش منفی نشان می دهند. بی حوصلی و زود رنج بودن دو ویژگی اصلی افراد دچار خودارضایی است. این افراد سریعاً از کوره در می ‏روند و به نور زیاد، صدا، رفت و آمد و چیزهای دیگر حساسیت فوق‏ العاده زیادی دارند. پرخاشگری در اثر خودارضایی و تحریک زیاد هیپوتالاموس رخ می دهد و این آسیب باعث صدمه دیدن مغز و مراکز حساس دیگر در طولانی مدت خواهد شد. خودارضایی ‏های مکرری که برخی افراد مبتلا به آن هستند، باعث کاهش قوای جنسی و بی رمق و بی جان شدن آن ها نیز می شود. اختلال دیگری که بر اثر خودارضایی رخ می دهد اختلال در مرکز عصبی و احساس ضعف است. از علائم نشان دهنده ضعف و اختلال اعصاب می توان به اختلال قوای بینایی، شنوایی مثل صدای زنگ در گوش و وز وز کردن و غیره نام برد. برای از بین رفتن حالات پریشان روحی هرچه سریع تر باید خودارضایی را ترک کنید.

زودانزالی یکی از عوارض مهم خودارضایی!

یکی از مشکلات اساسی که پس از خودارضایی برای زنان و مردان ایجاد می شود، زودانزالی و یا دیرانزالی آن ها است. اغلب افرادی که اعتیاد به خودارضایی دارند، یا خیلی دیر و یا زود دچار انزال می شوند که این امر خیلی آزار دهنده است. معمولا در بیشتر حالات، خودارضایی در مردان و زنان در یک حالت و شکل رخ داده و این افراد ترجیح نمی دهند که همان موقع حالت های دیگری را امتحان کنند. از این رو مغز احساس می کند که تنها همان حالت برای ارگاسم و رسیدن به لذت جنسی وجود داشته و تنها بایستی از همان روش پیروی کند.

رابطه زودانزالی و عوارض خودارضایی

این اتفاق باعث می شود که فرد در هنگام ارتباط جنسی با شخص دیگر، تنها با یک تحریک ساده و در همان ابتدای رابطه به ارگاسم نزدیک شده و نتواند خود را کنترل کند. برعکس این اتفاق هم وجود دارد و ممکن است فرد به حالتی که مغز وی تعیین کرده نرسد و خیلی دیر انزال شود. حال اگر مرد یا زن بخواهد زودانزالی یا دیر انزالی خود را درمان کند، علاوه بر ترک خودارضایی نیاز دارد که زمان زیادتری را صرف خوردن دارو های مختلف و کنترل خود در رابطه جنسی نماید. این حالت معمولا برای بسیاری از افراد غیر قابل تحمل بوده و آن را دنبال نمی کنند. به همین علت زودانزالی یا دیرانزالی عموما در افراد رخنه کرده و تا زمانی که خودارضایی ترک نشود همراه آن ها است.

ضعیف شدن حافظه، از بین رفتن قدرت تمرکز و یادگیری

افرادی که به صورت مکرر به خودارضایی دچار بوده و این عمل را همواره انجام می دهند، دچار مشکلاتی همچون ضعف حافظه، حواس پرتی و ناتوانی در تمرکز فکری‏ می شوند. مجموع این مشکلات می تواند زندگی شخصی هر فرد را تحت تاثیر خود قرار دهد. همچنین ضعف و تحلیل قوای جسمانی نیز در این افراد ناشی از اختلال در عملکرد سیستم مغز و اعصاب بوده و بسیار رایج است. اختلال در عملکرد سیستم مغز و اعصاب باعث می ‏شود بخش حافظه به طور کلی کارایی خود را از دست داده و فرد مبتلا به خودارضایی نتواند تمرکز کافی را در انجام امور داشته باشد. معمولا افرادی که خودارضایی می کنند افرادی حواس پرت و پریشان هستند که نمی توانند روی چیزی که می خواهند تمرکز کنند. در واقع یادگیری آن ها نیز با مشکل روبرو شده و اغلب این افراد در زمینه درسی نیز توفیق چندانی ندارند.

افسردگی و اضطراب شدید

یکی از اثرات روحی رایجی که بر اثر خود ارضایی ایجاد می شود، افسردگی و اضطراب بالا است. افرادی که در طول هفته چندین بار خود ارضایی می کنند، به مشکلاتی همچون اضطراب، دلهره و دلواپسی مبتلا هستند و به قول معروف مدام دچار خودخوری می شوند. چرا که این افراد نمی توانند با خود کنار بیاند و معمولا افکار آشفته آن ها همیشه عذاب شان می دهد. علاوه بر این، وجود وسواس فکری، بی ثباتی ذهن، درهم ریختگی فکر و عدم تعادل اعصاب نیز در این افراد دیده شده و طبق گفته خودشان لحظه ای آرامش ندارند. احساس عذاب وجدانی که از ارتکاب گناه برمی آید، باعث می شود این افراد مدام خود را سرزنش و تحقیر کنند.

کاهش توان جسمی بدن و ایجاد بیماری های مختلف

علاوه بر بی حالی و از بین رفتن میل جنسی، کاهش توان جسمی افراد و زود بیمار شدن نیز از دیگر مضرات خود ارضایی می باشد. فردی که خودارضایی می کند بدن خیلی ضعیفی داشته و نمی ‏تواند در مقابل میکروب ها و ویروس ها از خود دفاع کند. بنابراین پی در پی بیمار شده و مدام باید به بیمارستان مراجعه کند. در این روزها که ویروس کرونا یک اپیدمی جهانی را به وجود آورده است، حتما باید خودارضایی را ترک کرده تا توان بدن تان در برابر دفاع در مقابل این ویروس افزایش پیدا کند.

کاهش قدرت بینایی افراد و از بین رفتن گیرایی چشم ها

دانستن این نکته که با انجام خود ارضایی به صورت مکرر ممکن است به تدریج نور چشم و قدرت بینایی تان کاهش پید کند، تلنگری اساسی به کسانی است که خودارضایی را جدی نگرفته و مدام آن را انجام می دهند. لازم است بدانید که درجات و شدت ضعف چشم بستگی به درجات و شدت خودارضایی دارد و گاهی این کار منجر به نابینایی افراد می‏ شود. نتیجه تحقیقات پژوهشگران این موضوع را تائید می کند و اگر می خواهید با مشکلات بینایی مواجه نشوید هرچه سریع خودارضایی را ترک کرده و زندگی عادی خود را دنبال کنید.

کمردرد شدید، ایجاد قوس کمر و همچنین درد پاها

دردهای استخوانی و کمر درد یکی از مضرات همیشگی و بسیار رایج خود ارضایی است که هم در دخترها و هم پسرها دیده می شود. هنگام ارگاسم در خودارضایی کلسیم خیلی زیادی از بدن خارج شده و این کلسیم همان ماده موردنیاز برای تنظیم استخوان ها در بدن است. بنابراین افرادی که به خود ارضایی معتادند، دچار ضعف و درد در استخوان هایشان شده و گاهی ممکن است این استخوان درد به قدری شدید شود که منجر به فلج عمومی بدن شود. افرادی که به صورت مرتب خودارضایی می کنند، به شکل بد و ناهنجاری کمرشان گود شده و ظاهر زشتی برای نمای بدن شان ایجاد می شود. این گودی در آینده فرد را زمینه ساز دردهای شدید در ناحیه کمر می کند. همچنین داشتن درد شدید در قسمت کشاله ران و تخمدان ها نیز از عوارض خود ارضایی بوده و اگر این عمل چندبار پشت سر هم انجام شود ممکن است تا چند روز بعد از خودارضایی هم ادامه داشته باشد.

کاهش انرژی افراد در طول روزمره

یکی دیگر از مضرات مهم و جبران ‏ناپذیر خودارضایی در دخترها و پسرها، ضعف و تحلیلِ قوایِ جسمانی‏ و کاهش انرژی جسمانی در این افراد است. خودارضایی کردن آن هم به صورت مکرر در طول شبانه روز باعث می شود همواره احساس خستگی کرده و به مرور زمان این ضعف و بی حالی به عضو جدانشدنی از زندگی روزمره تان شود. علاوه بر این کاهش و تخلیه مکرر قوای جسمانی به ضعف عمومی و دائمی بدن و پیری زودرس منجر شده و افت شدید فشار خون را در سنین بالاتر برای این دسته از افراد در پی دارد. پس اگر می خواهید در آینده با بیماری های وحشتناک روبرو نشوید، حتما روش های ترک خودارضایی را در پیش گرفته و انجام دهید.

دفع بی اختیار ادرار و منی از آلت تناسلی در آقایان

اکثر آقایانی که معتاد به خود ارضایی هستند، اگر به طور مدام این کار را انجام دهند دچار دفع بی اختیار منی شده و بی صورت بی اختیار در خواب یا بیداری از آلت تناسلی آن ها منی خارج می شود. این موضوع می تواند تاثیر زیادی در آبرو و شخصیت فرد داشته باشد. همچنین ممکن است این افراد با خودارضایی دچار بی اختیاری در ادرار نیز بشوند. چرا که عمل خودارضایی به مرور باعث ضعف در کنترل ماهیچه های مجاری ادراری شده و در سنین بالاتر این افراد را با این مشکل روبرو می کند. برای دوری از این حالت حتما تعداد دفعات خودارضایی تان را کاهش دهید.

تنگی نفس و مشکلات تنفسی

شاید کمی جالب به نظر برسد که مبتلا شدن به تنگی نفس نیز یکی دیگر از عوارض خود ارضایی در افراد بوده و خیلی ها بدون آن که از منشا این بیماری مطلع باشند، باز هم به عمل خودارضایی می پردازند. این حالت معمولا در افرادی که به صورت خوابیده خودارضایی می کنند رخ داده و حتی اگر به پزشک هم مراجعه این مشکل را ابزار کنند، دلیل آن مشخص نمی شود. اگر شما هم جزو افرادی هستید که گاهی اوقات دچار تنگی نفس شده و در سیستم تنفسی تان مشکل ایجاد می شود، حتما با مراجعه به یک پزشک متخصص و شرح موضوع خودارضایی تان، مشکل را حل کنید.

سایر عوارض خودارضایی

ازدیگر عوارض خودارضایی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرطان پستان در خانم ها
 • خستگی و کوفتگی همیشگی بدن
 • تغییرات سریع خلقی و عصبانیت یا خوشحالی های شدید
 • حساسیت بیش از حد و زود رنجی در مسائل مختلف
 • از بین رفتن نظم خواب
 • سردردهای شدید میگرنی

از این که تا پایان همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم. سوالات و دیدگاه خود را از طریق بخش نظرات به اطلاع ما برسانید.

40 دیدگاه

 1. سلام من امیر هستم ی سوال میخوام بدونم منی که 13 سالمه و تنگی نفس شدید دارم چیکار کنم الان دو هفتهس ترک کردم هنوز مونده خواهش میکنم جواب بدید نفس نمونده برام

  • دکتر کامروا

   این ربطی به ترک نداره و شما مشکل تنفسی دارین
   لطفا هرچه سریعتر به یک دکتر مراجعه کنید

 2. سلام ببخشید بنده ۲۲ سالمه و از بچگی تقریبا ۱۰ سالگی درگیر خودارضایی شدم و در حال حاضر دست کم ۱۰ الی ۲۰ ساله که درگیرم فکر کنم در ۱۸ سالگی عوارضش به سراغم اومد ، زود انزالی ، ضعف در نعوذ ، لاغری ، ریزش مو ، ضعف حافظه چشم و دندان ، زود رنج شدن، قوز کمر ، گودی زير چشم ، سیاهی صورت و پوست و … میخوام بدونم من ترک بکنم عوارض این کار تا چه میزانی رفع میشه مثل سابق میشه ، آیا زودانزالی بنده درست میشه و این درست شدن تا چه حدودی هست؟ ۵۰ درصد؟ ۸۰ درصد؟ تا پند درصد؟ خییییلی نگرانم از ازدواج میترسم ، میترسم در باروری و نزدیکی یا رابطه جنسی به مشگل خورده باشم ، تو رو به خدا قسمتون میدم به این شب های عزیز محرم راهنماییم بکنید ممنون میشم

  • توخودتو داغون ومتلاشی کردی باز به فکر اینی که زود انزالی یانه میتونی بچه داربشی یانه اگر فلج یا ناقص بشی یا در اثر ادامه این کار سکته مغزی بکنی یا سرطان مغز بگیری اونوقت چی؟
   به فکر سلامت خودت باش اگر همین الان این کاروترک کنی تا یکسال دیگه اکثر عوارضش خوب میشن وهمه چیت درست میشه

 3. سلام وقت بخیر بنده 16سالمه وحدودا 7ماه پیش خودارضایی میکردم وترکش کردم ولی امروز دیدم که مقدارزیادی آب منی ازبدنم درخواب خارج شده آیا ضررداره

  • خیر دوست عزیز. به این حالت جُنُب شدن میگن و کاملا هم طبیعی و بی ضرره

  • علی اصغر

   خیر یک چیز عادیه که برای همه اتفاق میوفته و حتی میل جنسی رو هم بسیار کم میکنه و یه جورایی نشانه‌ی ترک خود ارضایی تبریک میگم موفق شدی

  • احسان سعیدی

   سلام وقت بخیر من 16 سالمه تقریبان 4 هفته اس خودارضایی نکردم آیا میخام بپرسم خودارضایی بزارم کنار درست میشه جواب بدین یا برم دکتر بهمون بگه لطان بگین ممنون

   • اره درست میشه فقط با قدرت برو جلو توکل کن به خدا درست میشه کار

 4. مهدی مرندی

  سلام ببخشید ایا خودارضایی قدرت عضلات رو کم میکنه؟ و اگه ترک کنیم قدرت عضلاتمون زیاد میشه؟اخه من ورزش میکنم و اصلا موقع ورزش انرژی و قدرت ندارم

  • تا جایی که بنده اطلاع دارم یکی از عوارض خود ارضایی کم انرژی و بی حوصلگی هست.

 5. سلام بنده ۲۰سالمه مدتی این عمل زشت رو انجام دادم الان ۲ساله که ترکش کردم مدتی هست مشکلی دارم بعد از ادرار کردن مقداری اسپرم ازم خارج میشه اوایل فکر میکردم عوارض خودارضایی هست و کم کم مشکلم حل میشه ولی حل نشد و هنوزم این مشکل رو دارم
  اگه میشه راهنماییم کنید واقعا دیگه خسته شدم

  • سلام وقت بخیر. برای این مورد حتما باید به پزشک مراجعه کنید چون به طور معمول از عوارض خودارضایی نیست بلکه یه مشکل از بدنتونه که با مراجعه به پزشک و دارو هایی که بهتون میدن، این مشکل حل میشه. موفق باشید.

 6. اول از همه بگم که خودارزایی فقط شما رو تشنه تر میکنه و کاره مضخرفیه .ببینید شاید شما اوایل هیچ مشکلی براتون پیش نیاد اما بعد از گذشت یکسال یا دوسال البته بستگی به تعداد دفعات داره عوارض وحشتناک خودارزایی سراغتون میاد عوارض خودارزایی تاری دید . خستگی و بی حوصلگی. لاغری. گودی چشم.کوتاهی قد . ضعف حافظه.زود انزالی .اظطراب و دلهوره.کمر درد. قوز کمر.خواب الودگی در طول روز .اختلال در خواب .صوت کشیدن گوش ها و ….. واقعا ارزشش داره به خاطر دو دقیقه!؟میدونم ترک کردنش یکم سخته ولی بهتون قول میدم بعد از ترکش تموم عوارض خودارزایی از بین بره مصله یه معتادی که بیست سال هست مواد مصرف میکنه اما بعد از یکسال ترک کاملا مصل سابق میشه پس نگران نباشید،برای ترک خودارزایی اول از هر چیزی داشتن یک اراده قوی هستش .شما هی هفته که این کارو نکنید دیگه میافتید رو غلتک و مصله روز های اول اون شهوت زیاد رو ندارید خاستن توانستن است اگه بخاید واقعا ترکش کنید میتونید اما وقتی خود شما نمیخاید دعا کردن و از خدا خاستن فایده ای نداره وقتی خود شما نمیخاید. برای ترک باید هیچ تصویر و فیلم تحریک کننده ای نبینید و اگر هم وسوسه شدید فوراً اون مکان رو ترک کنید مصلا شما در اتاق تان هستید و وسوسه شدید که این کارو انجام بدید فورا از اتاق تون خارج بشید و یه جای دیگه برید یا شب ها تا کاملا خواب تون نیومده وارد رخت خواب نشید . و ورزش کردن هم تاصیر زیادی داره چون بهتون انگیزه میده .صعی کنید جاهایی که کسی نیست زیاد نمونید و برید جاهای شلوغ .

 7. از شما خواهش میکنم این مطلبی که مینویسم رو بخونید، اول با سلام خدمت همه دوستانی که اومدن اینجا و معلومه یه مشکلی دارن یا یه چیزی احساس کردند که اومدن، اصلا دلیل علمی یا مذهبی نمی خواد شمایی که اینجا هستید یعنی یه مشکلی احساس کردید که اومدید همین احساس منطقی هست که میگه این کار درست نیست. من الان 35 سالمه و حدودا 20 ساله که خود ارضایی میکنم ازدواج هم کردم باز دست نکشیدم، الان بعد از گذشت 20 سال واقعا پشیمونم کل جوانیم و انرژی جوانی و احساسات و حس خوب زندگی رو از من گرفت، لذت خود ارضایی با فیلم های متعدد و متنوع و هر بار که تصور میکنی با فلان شخص در ارتباط هستی همشون گذرا هستند آخرش میبینی عوارضش مونده که در سن کم الان من خودم در سن 35 سالگی احساس پیری میکنم احساس میکنم 55 سال دارم من رو انقدر بد حوصله کرده کم تحرک کرده، در کل بدنم و ذهنم احساس ضعف میکنم اعتماد به نفس ندارم به همه چیز تردید دارم، خلاصه زیاد بحث رو کش نمیدم من به عنوان کسی که 20 سال خود ارضایی کردم حتی بعد ازدواج هم دست نکشیدم یک کلام میگم که قاتل خاموش تمامی احساسات هست، منی که این صحبت ها رو میکنم کسی هستم که جایگاه اجتماعی متوسط و شرایط مالی خوبی دارم، از همین لحظه که این مطلب رو می نویسم به خودم قول میدم دیگه این عمل رو تکرار نکنم، من عوارضش رو در طولانی مدت دیدم و هر کسی که کم و بیش این کار رو انجام داده قطعا متوجه یه سری عوارض شدید شده و با جستجو در اینترنت میخواید تاییدیه کسی رو بگیرید که خیالتون راحت بشه که این کار درسته یا نه. سیگار هم هیچ دست کمی از خود ارضایی نداره.

 8. سلام خدمت شما منم متاسفانه بعد سه روز از واکسن زدن خودارضایی کردم خیلی نگرانم ایا خطری پیش میاد و ضرر دارد یا خیر؟

 9. سلام ببخشید من 14 سالمه و تقریا دو یا سه هفته هست که فهمیدم اصلا خود ارضایی چی هست و توی این دو یا سه هفته زیاد این کار رو کردم الان تنگی نفس دارم
  البته نا کفته نماند که من الرژی شدید دارم به فصل پاییز

  گفتین عوارض خود ارضایی زطان سینه هست

  احتمال داره من الان سرطان داشته باشم
  یعنی کلاس با دو یا سه هفته
  خواهشا جواب بدین خیلی واجبه

 10. مریم محمدی

  بهتره راهی معرفی کنید برای کسانیکه قصد ازدواج ندارند یا مورد خوبی براشون نیست که گاهی وقتی به سرشون میزنه اینکارو انجام بدن به خودشون نگن خود ارضایی شرف داره صادقانه بگم من با یک دوش آب سرد فراموش میکنم و لیمو عمانی و سرکه هم تلقین میده برای فراموشی ولی متاسفانه شده در خواب ببینم اما از شوهر متنفرم هرکی میاد خواستگاریم یه شکلیه و من الان یک مادر هستم و تنها زندگی میکنم ولی مطمعنم اگه مادر نبودم الان در حال خود ارضایی بودم. ولی میدونم که زشته برای یک مادر و این حرکات. خداکنه اونهایی که این مشکل رو دارن اول از لحاظ روحی وجسمی عاشق فردی بشن و بعد ازدواج کنند این مسعله زیاد هم مهم نیست ولی وقتی به سره آدم میزنه حس میکنی اگه رفعش نکنی با دل درد چیکار کنی من برم یه دوش آب سرد بگیرم و بخوابم شبخوش

 11. مریم محمدی

  من 28 سالمه و دوسال شوهر داشتم میدونم قرصی برای آقایون هست بنام فیناستراید ه جلوی نیاز جنسی رو میگیره ولی برای خانمها دارویی نساختن که جلوی این نیاز رو بگیره بلاخره آدم میخاد به کارهاش و نمازش هم برسه یه دفعه چیه این نیاز آخه وسطه این همه مشکلات

 12. سلام 18 سالمه از 10 سالگی خودارزایی میکنم و الان مشکل ریزش مو پیدا کردم ایا من خودارزایی ترک کنم ریزش مو قطع میشه ممنون میشم جوابمو بدی خیلی نگرانم

 13. وووووو

  من حدود چن وقت هس خود ارضایی میکنم
  اما تو رابطه ارضا نمیشم
  بايد چیکار کنم

 14. گل آقا محمدی

  سلام منم ۲۵ ساامه ۱۳ سال میشه که به این عمل خانمان سوز گرفتارم منو نابود کرده به دوستانی که این متن رو میخونند توصیه میکنم که از ما عبرت بگیرند و دنیا وآخرت خود شون رو خراب نکنند

 15. ناشناس

  ایا خود ارضایی بر چهره هم تاثیر دارد ؟

 16. سلام تشکر از مطلب عالیتون من داشتم منابع انگلیسی رو میخوندم دیدم همه دارن تایید میکنن، و خیلی تعجب کردم. دارمیه مقاله در این رابطه مینوسم گفتم از مقالات انگلیسی استفاده کنم. جالبه همهاونو عادی دونستن و حتی مزایای زیادی هم برای اون نوشتن. سئوال من اینه اگر طبیعیه چرا در فیلم ها و دوربین مخفی هاشون به حالت تمسخر از کسانی که انجامش میدن صحبت میشه؟ چرا اسلام یک امر طبیعی رو گناه دونسته؟ از همه میخام روی این مسئله فکر کنن. آیا دوست دارن بچه هاشون این کار رو انجام بده؟ اگر دوستن ندارن چرا؟

 17. سلام من خود ارضایی میکنم و یه چند وقتی هست رنگ اسپرمم شفاف شده یعنی مثل قبل سفیده سفید نیست ،خیلی نگران شدم ،لطفا راهنماییم کنید.🙏🏻

 18. امیرعلی

  سلام من ۱۲ سالم هست چند ساعت پیش زدم یه خورده زدم یه خورده آب منی خارج شد و الان توی بیضه احساس چسبندگی دارم دلیل چیه

 19. یه مقاله متفاوت

 20. حسین هستم یک بیمار😢😔

  سلام وقت بخیر
  من ۲۸ سالمه که از وقتی ۱۸ سالم شد شروع به این کار کردم و به شدت افتادم توش الان که به این سن رسیدم انقدر اوضام خراب شده که اخر هفته ها ۳ تا ۴ بار توی یک تا دوساعت انجام میدم
  تمامی عوارضی که میگن درسته از ضعف حافضه گودی زیر چشم ضعف بدن مخصوصا زانو و بد ترین قسمتش افسردگی با وجود این که توی این سن هرچی که میخوام دارم هیچ مشکلی ندارم ولی به شدددت افسرده شدم و خیلی مشکلات دیگه که بخوام بنویسم زیاد میشه. از همین الان که حرف های بقیه رو اینجا خوندم تصمیم گرفتم دیگه این کار نکنم امیدوارم این بار قطعی باشه .
  جغ بلای خانمان سوز
  به قول یه دوستی جغی مجرم نیست بیماره 😁

 21. کسانی ک ریزش مو و سفیدی ما دارن همشون سره خود ارضایی هس و من خودم خواهش میکنم ک خود ارضایی نکنند

 22. سلام وقتتون بخیر
  من ۱۷ سالمه و چندوقتی میشه که خودارضایی میکنم یه چند هفته ای اینکارو نکردم و بعد چندوقت وقتی دوباره شروع کردم احساس می‌کردم شکمم و یکی از تخمدان هام درد میکنه البته این درد همیشگی نبود واینکه ترشحات بدنم به صورت کشسانی هستند. میشه لطفا بگین که اتفاقی واسه تخمدان ها میفته و اینکه اگه سونوگرافی بریم مشخص میشه که این درد از خود ارضایی هست یا نه؟

 23. سلام من پنج سال خود ارضایی میکنم و واقعا از این کار پشیمونم تمام استعداد و هر چیز خوبی که خودتون دارین مثل قدرت بدنی هوش اعتماد به نفس زیبایی و جذابیت همه رو از دست میدین خواهشاً این کارو انجام ندین و قدر خودتون و استعداد هایی که دارید رو بدونین

 24. محمدرضا

  سلام و عرض خسته نباشید میخاسنم بدونم خودارضایی ب رنگ پوست یا چهره تاثیری دارد؟

 25. سلام. من حدود یک سال میشد که به لطف خدا و با کمک دوره آموزشی همین سایت ترکش کردم. تو اون مدت نماز و قرآن می خوندم و آرامش عجیبی بم دست میداد که پایدار بود. میخوام بگم که اوایل که خودارضایی میکنیم حس لذت بخشی به آدم دس میده ولی کاملا موقتی هست .اگر موقعی که وسوسه می شیم همون لحظه ذهن خودمون و به به چیز دیگه مشغول کنیم میبینیم بعد چند دیقه خود به خود میره و سر و کلش پیدا نمیشه. الان هم من دوباره میخوام زندگی مو بسازم و ترک کنم. فقط تا فراموش نکردم اینم بگم که شمایی که داری تازه این عمل و انجام میدی باید فورا قطعش کنی تا ریشه نزده و برات عادی نشده.در آخر هم برای خودمون جایزه بذاریم که مثلا اگه تعدادش رو کمتر کنیم یا وقت هایی که میحوایم انجام بدیم ولی جلبک مغز نیستیم و تکرارش نمی کنیم به خودمون حس خوب بدیم #موفق_میشیم😎😊

 26. آقا سلام ، من هیجده سالمه فکنم یه سه سالی هست ک دارم ب صورت مداوم میزنم 😂 مثلا هفته ای سه چهار بار ممکنه بیشتر یا کمتر ، خلاصه آره خیلی چیز مضخرفیه خیلی پلن ریختم واسه ترکش ولی موفق نبودم تنها راهش داشتن ی عزت نفس قویه و برنامه ریزی ، مثلا اگ در هفته ۷ بار میزنی سعی کن ۵ بار بزنی ، باز هفته بعد سعی کن ۴ بار بزنی هفته بعدش ۳ بار همینجور ادامه بده تا برسونی به هفته ای ۱ بار بازم ادامه بده برسون ب دو هفته ای یبار تا برسی به ماهی ۱ بار یا ۲ بار ک اونم زیاد اشکال نداره بلاخره نیازع باید برطرف بشه ، میدونم ب آسونی ک من نوشتم نیس حتی خودمم با این برنامه ریزی نتونستم جلو برم که برمیگرده به همون نداشتن عزت نفس یا ارادع خلاصه سعی کنید با برنامه برین جلو مطمعنا هممون از دآم این چیز مضخرف نجات پیدا میکنیم ، یاعلی

 27. محمدرضا

  من بعدع خودارضایی دل درد شدم با حال تهوع آیا میشه از خودارضایی باش

 28. علیرضا

  سلام خسته نباشید
  من نزدیک ۳ ساله خودارضایی میکنم و از این کار واقعا پشیمونم و اصلا نمیتونم جلوی خودمو بگیرم تروخدا کمکم کنید خیلی پشیمونم😣😣😣

 29. سلام. یک سوال داشتم
  خودارضایی رو رشد قد تاثیر داره؟؟
  دوهفته یکبار چی؟؟

 30. سلام خسته نباشید همه فرمایشاتون درست ولی یه سوال مهم اینکه طرف وقتی مجرده و شرایط ازدواج کردن نداره نیاز جنسیشو چجوری باید برطرف کنه

 31. من ۲۰ سالمه روزی ۲بار خود ارضایی میکنم .چشامو از دست دادم موهام داره میریزه .خیلی خیلی سخته ترک کردنش .۴روز خودمو نگه میدارم بعدش بازم میزنم .بعضی موقع ها روزی ۴ بار هم میزنم یا تی ۱ساعت ۳بار میزنم .خیلی گرفتارش شدم. لامصب از مواد بدع😭😭😭😭😭😭😭کاش بتونم ترکش کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.