خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / بلاگ / درمان اعتیاد به پورنوگرافی و ترک فیلم پورن

درمان اعتیاد به پورنوگرافی و ترک فیلم پورن

درمان اعتیاد به پورنوگرافی

پورنوگرافی در جهان امروز بسیار بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته است زیرا عوارض شدیدی روی بنیان خانواده و ذهن افراد می گذارد و برای همین است که بسیاری به دنبال درمان اعتیاد به پورنوگرافی هستند و یا به دنبال ترک پورن هستند زیرا این عوارض را به چشم دیده اند. در این مقاله توضیحاتی راجع به صنعت پورن و چگونگی اعتیاد به پورن به شما آموزش می دهیم پس ادامه ای مقاله را از دست ندهید و با ما همراه باشید.

صنعت وحشتناک پورن

همگی ما با پورنوگرافی آشنا هستیم و می دانیم که اصل قضیه پورن به چه صورت است ولی شاید کسانی ندانند که پورن دیدن فقط تماشا و تامین نیاز های جنسی نیست بلکه تاثیراتی روی نحوه فکر کردن و طرز تفکر بیننده نیز می گذارد که در ادامه ای مطلب به آن اشاره می کنیم. پورنوگرافی از دو دهه پیش و در اواسط سال 2000 میلادی شروع به رواج بین جوامع کشور های مختلف کرد به نوعی از زمانی که دوربین ها ساخته شدند و کمی شرایط فیلم برداری مهیا شد پورن نیز کم کم شروع به کار کرد. بعد ها شرکت هایی با قوانین و حقوق قانونی نیز شروع به کار کردند و مجوز هایی نیز گرفتند و به اصطلاح خود را سرگرمی بزرگسالان نامیدند و جلوه قانونی پیدا کردند و به این صورت بود که در اکثر کشور های دنیا به صورت آزادانه به فعالیت پرداختند ولی در بعضی کشور ها دسترسی به پورنوگرافی را بدون توجه به جایگزین ها محدود و غیر قابل دسترس کردند. در ایران تمامی سایت های پورن فیلتر هستند ولی باز هم جوانان و درصدی از افراد سن دار جامعه به تماشای پورن می نشینند زیرا اعتیاد به پورن را بدون روش های ترک پورن اصولی نمی توان از بین برد.

دلایل و علائم اعتیاد به پورن

اعتیاد به پورن دلایل و علائمی مشخص دارد که شما با کمی فکر کردن و توجه به خود می توانید دلیل اعتیاد به پورنوگرافی را در خود ببینید. ترک پورن و درمان اعتیاد به پورن نیازمند دانستن دلایل اعتیاد به پورن در شما است و با  خنثی کردن این دلایل شما می توانید تا حدی اعتیاد به پورن را در خود کاهش دهید.

1.نیاز جنسی

اولین و واضح ترین دلیل اعتیاد به پورن نیاز جنسی است. افرادی که نیاز جنسی دارند ولی برطرف نمی شود یا نیاز جنسی دارند ولی به خوبی برطرف نمی شود به آسانی به سمت پورن کشیده می شوند و نیاز های جنسی خود را با پورن برطرف می کنند. تماشای پورن واعتیاد به پورنوگرافی شما را درگیر یک نیاز جنسی دروغین و برطرف کردن ان از راه های نادرست می کند که با گذر زمان مشکلاتی مهم را برای شما به وجود می آورد که در قسمت مشکلات اعتیاد به پورنوگرافی به آن اشاره می کنیم.

2.نیاز شما

یکی دیگر از دلایلی که باعث اعتیاد به پورن می شود نیاز های فکری جنسی است. بسیاری از افراد به دنبال یه شیوه خاص از رابطه هستند یا فقط به شریک جنسی که طبق میل آنها باشد و مورد علاقه آنها باشد جذب می شوند، برای همین در صنعت پورن طبق تمامی سلیقه ها پورن هایی ساخته شده تا هر فردی آنچه که دوست دارد تماشا کند و به نوعی نیاز های خود را به بهترین شکل برطرف کند و همین دلیلی است که افراد اعتیاد به پورن دارند و پورن را به رابطه واقعی ترجیح می دهند زیرا نیاز های خود را بصورت کامل در اختیار می گیرند و ترک پورن تحت این شرایط برای این دسته افراد بسیار ضروری است زیرا ممکن است دیگر جذب هیچ شریک جنسی نشوند.

3.انتظارات از شریک جنسی

یکی از عمده دلایل اعتیاد به پورن در افراد متاهل نارضایتی جنسی است. رضایت نداشتن از رابطه جنسی با شریک جنسی خود می تواند شما را به سمت اعتیاد به پورنوگرافی کشانده تا نیاز های خود را با این روش برطرف کنید. برای فرد خودارضایی با تماشای پورن بسیار لذت بخش تر از یک رابطه بدون رضایت و خشک است زیرا فرد می تواند طبق میل خودش به لذت کافی برسد. این مسئله یکی از شایع ترین دلایل اعتیاد به پورن در بین افراد متاهل است که باید با مشاوره و صحبت با یک دیگر برطرف شود.

4.در دسترس بودن

یکی دیگر از دلایل اعتیاد به پورن در دسترس بودن آن است. اگر شما یک معتاد به رابطه جنسی باشید یا در هر وقتی به دنبال آن باشید کمی سخت است که شرایط باب میل شما باشد ولی با تماشای پورن شما در هر زمانی می توانید نیاز خود را براورده کنید و به ذهن خود القا کنید که در حال رابطه جنسی می باشید که بسیار مضر برای سلامت ذهن و سلامت جنسی است. زیرا ایجاد رابطه جنسی علاوه بر اینکه به یک شریک جنسی خوب و مناسب نیازمند است در هر زمانی هم در دسترس نیست و ممکن است مشکلاتی باشد و همین از دلایلی است که شما باز هم به سمت اعتیاد به پورنوگرافی پیش می روید که بعد ها برای شما مشکلاتی در ایجاد رابطه جنسی واقعی بوجود می آورد که در قسمت مشکلات ناشی از اعتیاد به پورن به آن اشاره می کنیم.

5.نداشتن شریک جنسی

این مورد نیز یکی از عمده دلیل اعتیاد به پورن در کسانی است که شریک جنسی ندارند و نمی توانند رابطه جنسی برقرار کنند پس برای رفع نیاز های خود به تماشای پورن و اعتیاد به پورنوگرافی روی می آورند. نداشتن شریک جنسی دلایل زیادی دارد، اولین دلیل می تواند نداشتن اعتماد به نفس جنسی باشد و برای همین شخص ترجیح می دهد که به تماشای پورن بنشیند تا یک رابطه واقعی را تجربه کند که این مشکل علاوه بر ایجاد بیماری های روحی برای شخص در ایجاد رابطه، اعتیاد به پورن را نیز برایش به ارمغان می آورد که شرایط خوبی نیست زیرا این رویه باعث می شود که فرد هر روز اعتماد به نفس کمتری در ایجاد رابطه داشته باشد و نتواند برای خود یک شریک جنسی پیدا کند و به تماشای پورن عادت می کند.

6.اعتیاد مغز

رابطه جنسی یا خودارضایی اثری همانند مواد اعتیاد زا روی مغز می گذارد و بعد از یکبار تجربه کردن رابطه جنسی مغز شما به آن اعتیاد پیدا کرده و شما را وادار به انجام دوباره آن می کند. اگر شما بجای رابطه جنسی دارای اعتیاد به پورنوگرافی باشید و همراه با آن خودارضایی کنید مغز شما تفاوت رابطه جنسی و تماشای پورن را متوجه نمی شود و در هر صورت شما را وادار به انجام دوباره این عمل می کند و به این صورت است که شما دچار اعتیاد به پورن می شوید و ناخوداگاه شما وسوسه می شوید که به تماشای پورن بنشینید که این مورد پس گذشت مدتی می توانید تاثیرات خیلی بدی هم روی سلامت جنسی و کارایی جنسی شما و هم روی روان و توان انتخاب کردن شریک جنسی می گذارد.

7.نداشتن تجربه

این مورد در جوانان بیشتر دیده شده زیرا در کشور ما به خاطر محدودیت های روابط میان دختر و پسر اکثر جوانان در سنین جوانی محروم از داشتن رابطه جنسی هستند و نمی توانند خود را با یک شریک جنسی کامل کنند و از طرف دیگر نمی توانند جلوی این نیاز جنسی خود را بگیرند پس به سراغ تنها راه در دسترس و آسان یعنی پورن می روند که پس از گذشت مدتی دچار اعتیاد به پورن می شوند و نمی توانند این عادت بد را متوقف کنند. اعتیاد به پورن در نوجوانی اثرات زیان آور شدیدی وارد می کند. زود انزالی یکی از این عوارض است (حتما مقاله درمان زود انزالی را بخوانید) که در اثر تماشای بیش از حد پورن در جوانان اتفاق می افتد و مورد بعدی نیز داشتن تصورات غلط است، زیرا با تماشای پورن تصورات دروغینی از رابطه جنسی به دست می آورند که بعدا برای آنها در انتخاب شریک جنسی یا داشتن رابطه جنسی مشکل ساز می شود. در ادامه مطلب روش های ترک پورن در نوجوانان را بررسی می کنیم.

8.دیوار کشیدن دور خود

به دلیل قوانین کشور ما و منع روابط جنسی میان افراد نامحرم بسیاری از افراد بخاطر ترس از مشکلات ناشی از رابطه جنسی دور خود یک دیوار کشیده و ترجیح می دهند که با تماشای پورن نیاز های خودشان را برطرف کنند زیرا این روش هم بی خطر تر است و هم به آسانی صورت می گیرد. هرچند در ایران راه های قانونی نیز برای داشتن رابطه جنسی بدون ازدواج نیز وجود دارد ولی بنا به دلایلی این افراد اعتیاد به پورن را به این راه ها ترجیح می دهند که در نوع خود هم خوب هم بد است. خوبی این مورد این است که با اینکه نمی توانند رابطه جنسی خوب و پر از عشقی داشته باشند ولی تن به هر رابطه جنسی نمی دهند و بدی این مورد نیز اعتیاد به پورن است که مشکلات بسیار بدی را برایش به وجود می آورد. البته توجه داشته باشید که در این قسمت ما نگفتیم اعتیاد به پورن خوب است! بلکه گفتیم این خوبی را برای فرد به وجود می آورد که یک پیشفرض کاملا دروغ و توهم است!  چیزی را که می توانید ترک کنید و با کار درست آن را جایگزین کنید که هیچ ضرری نداشته باشد، پس باید انجامش بدهید. در صفحه سایت سایت ترک سریع درباره ترک خودارضایی به صورت کاملا صحبت کرده ایم.

9.احساس ضعف

نداشتن اعتماد به نفس جنسی کافی و اعتماد به نفس در یک رابطه می تواند یک شخص را از روابط خود با شریک جنسی اش نا امید کند. تماشای پورن برای این افراد همیشه یک راه حل بوده و نیاز های خود را با این روش برطرف می کنند و در روابط جنسی خود اصلا توجهی به نیاز های خود نمی کنند زیرا نیاز هایشان فقط با تماشای پورن برطرف می شود که این مورد از دلایل این است که نباید به پورن معتاد شویم زیرا از لذت اصلی دور می شویم و یک لذت دروغین برای خود به وجود می آوریم.

بنر

مشکلات ناشی از اعتیاد به پورنوگرافی

مشکلات اعتیاد به پورنوگرافی

موضوع اصلی این مقاله راجع به روش های درمان اعتیاد به پورن است ولی قبل از اینکه روش های درمان را بدانیم باید از مشکلات ناشی از اعتیاد به پورنوگرافی اطلاع داشته باشیم. اعتیاد به پورنوگرافی مشکلات زیاد و متنوعی را برای شما به وجود می آورد این مشکلات هم جنسی و هم روحی هستند که با یک دیگر مشکلاتی اساسی برای شما در روابط و زندگی به وجود می آورند. در ادامه مطلب مشکلات مهم ناشی از اعتیاد به پورنوگرافی را برای شما شرح می دهیم تا به راه های ترک پورن برسیم.

1.روابط زناشویی

یکی از اصلی ترین مشکل های اعتیاد به پورن ایجاد مشکلاتی اساسی در روابط زناشویی است. اعتیاد به پورن و تماشای پورن در صورتی که شما به شریک زندگی خود جذب نمی شوید باعث نابودی زندگی مشترک شما می شود. اگر شریک شما متوجه اعتیاد شما به پورن شود به خود شک می کند که شاید به اندازه کافی برای شما جذاب نیست یا شاید حتی فکر کند که شما به او بی احترامی می کنید پس مشکلاتی اساسی بین شما به وجود می آید. تماشای پورن به تعداد اندک در ماه یا حتی هفته هنگام ایجاد رابطه ممکن است روابط نزدیک شما و همسر خود را بهتر و جذاب تر کند ولی اگر این تعداد از دست شما خارج شود و دچار اعتیاد به پورن شوید یا بدون اطلاع شریک جنسی خود به تماشای پورن بپردازید مطمعنن شما را دچار مشکلات اساسی در رابطه زناشویی خود می کند که برطرف کردن این موضوع نیازمند تلاش زیاد و راه های درمان متنوعی است که در قسمت درمان به آن اشاره می کنیم. (ادیت ادمین ترک سریع: توجه: این قسمتی که در بالا بولد (پررنگ) شد از سایت انگلیسی ترجمه شده که به هیچ وجه درست نیست و لطفا فریب این جملات را نخورید حتی اگر از منبع معتبر می شنوید، در دوره ترک خودارضایی توضیح داده ایم که خودارضایی و دیدن پورن به هیچ وجه، در هیچ شرایطی مفید نیستند زیرا چیزی که از ریشه مشکل دارد، درست نیست)

2.سردرگمی در نیاز های جنسی

شما باید یک نکته را راجع به صنعت پورن بدانید و این نکته این است که  بیش از 90 درصد این فیلم ها جلوه واقعی از یک رابطه جنسی نیستند و به نوعی یک فیلم ساختگی هستند پس شما نباید تحت تاثیر پورن قرار بگیرید و از شریک جنسی خود انتظاراتی در حد یک فیلم پورن داشته باشید. این مشکل اصلی ترین مشکل اعتیاد به پورن در افراد متاهل است زیرا دیگر جذب شریک جنسی خود نمی شوند و تصور می کنند که رابطه ای که برقرار می کنند خوب نیست و باید در حد فیلم های پورن باشد و انتظاراتی دراین حدود دارند و همین موضوعات در نهایت تبدیل به مشکلات اساسی در زندگی زناشویی شده که در موارد زیادی زوج ها را به طلاق کشانده است. شما باید بدانید که نیاز های شما چیزی نیستند که در یک فیلم پورن میبینید زیرا همانطور که شما از طرف مقابل انتظار دارید همانند یک فیلم پورن شما را به لذت برساند او هم می تواند از شما این انتظار را داشته باشد. در قسمت ترک پورن راه های بیشتری برای ترک پورن را رابطه با این مشکل برای می گوییم.

3.انتظارات بالا

برای یک فیلم پورن هزینه های بسیاری می شود بخشی از این هزینه خرج بازیگران این فیلم ها می شود و دستمزد های بالایی می گیرند زیرا عمل ها فراوانی برای زیبایی بیشتر خود می کنند پس اگر شما دچار اعتیاد به پورنوگرافی باشید و وقت زیادی را به تماشای این ویدیو ها اختصاص دهید بعد از گذشت مدتی ذهن شما معیار های خود را روی این بازگیران اختصاص می دهد. در فیلم های پورن بازیگران از اندام های جنسی فوق العاده ای برخوردار هستند و همین باعث می شود که هر زن یا مردی که این فیلم ها را می بینید تصور کند که شریک جنسی خودش هم باید مانند این بازیگران باشد درحالی که این بازیگران عمل های جنسی فراوانی برای رسیدن به این اندام ها انجام داده اند و انسان های عادی همگی به این شکل نیستند و تعریف غلطی از رابطه جنسی را به مخاطب القا می کنند. در فیلم های پورن تایم انزال بسیار بالا است درحالی که مردان عادی به این شکل نیستند و در فیلم های پورن از موادی برای تاخیر در انزال استفاده می کنند و در اصل رابطه جنسی دروغینی را به نمایش می گذارند. حتی اگر به تبلیغات سایت های پورن نگاه کنید می بینید که اکثر تبلیغات این سایت ها تقویت کننده های جنسی و عمل های جنسی است و همین موضوعات ذهن شما را درگیر می کند تا فکر کنید که شما کامل نیستید و اندام جنسی مناسبی ندارید. بسیاری از رابطه ها به خاطر تماشای پورن نابود شده زیرا زن و مرد دیگر تصور نمی کردند که شریک جنسیشان مناسب است و انتظاراتی در حد فیلم های پورن داشته اند.

4.ناراضی بودن از اندام های جنسی

در مطلب قبل اشاره کردیم که اندام های جنسی در فیلم های پورن همگی با عمل های جراحی یا تقویت کننده هایی به شکل ایده آلی دست پیدا کرده اند درحالی که اندام های جنسی نرمال مردم عادی به این شکل نیست. اعتیاد به پورن می تواند باعث شود که شما نسبت به خودتان احساس رضایت نکنید و با تماشای فیلم های پورن شما حس می کنید در یک رابطه جنسی خوب و عالی نیستید زیرا همانند بازیگران فیلم های پورن عمل نمی کنید. این نوع مشکلات می تواند صدمه های شدیدی به روحیه شما وارد کند و به نوعی اعتماد به نفس جنسی شما را از بین ببرد. از بین رفتن اعتماد به نفس جنسی باعث می شود که شما نتوانید با خیال راحت یک رابطه را شروع کنید یا در یک رابطه حس خوبی داشته باشید و همیشه به این فکر می کنید که چیزی کم دارید و ایده آل نیستید و همین موضوعات باعث می شود که نتوانید به خوبی رابطه هایی عاشقانه برای خود شروع کنید و به نوعی تنهایی خود را ترجیح می دهید که در اخر موجب اعتیاد به پورن بیشتر در شما  می شود.

5.لذت نبردن از رابطه جنسی

اکثر کسایی که اعیتاد به پورنوگرافی دارند درگیر رابطه جنسی با جنس مخالف نیستند ولی اگر کسی که متاهل است یا رابطه جنسی دارد ولی همزمان اعتیاد به پورن داشته باشد نمی تواند حداکثر لذت جنسی خود را از یک رابطه جنسی واقعی ببرد زیرا تصورات او همانند فیلم های پورن شده و شریک جنسی اش برای او کافی نیست و برایش تحریک کننده نیست و همان بازیگران پورن را ترجیح می دهد. این که در یک رابطه دوطرفه شما شریک جنسی خود را کامل نبینید مشکلاتی اساسی برای شما به وجود می آورد. کامل ندیدن شریک خود باعث می شود که شما فکر کنید در رابطه شما، شما سرتر هستید و امر و نهی کنید که مشکلات شدیدی برای رابطه شما به وجود می آورد. مورد بعدی توانایی جنسی است، اعتیاد به پورن باعث می شود که شما بعد با دیدن فیلم های پورن حداکثر توان جنسی خود را نشان دهید و در یک رابطه واقعی نتوانید به خوبی به لذت برسید یا شریک خود به لذت برسانید و تحریک پذیری خوبی ندارید حتی در مورد هایی دیده شده که افرادی که اعتیاد به پورن داشته اند در مقابل یک شریک جنسی به صورت کامل ناموفق بوده اند و نتوانسته اند که یک رابطه جنسی خوب برقرار کنند و همین از مواردی است که منجر به جدایی شما می شود. اعتیاد به پورن خیلی از خانواده ها و روابط را به خطر انداخته و حتی نابود کرده است پس برای حفظ خانواده خود و رابطه ای که دارید بهتر است به ترک پورن فکر کنید که در قسمت های بعدی مطلب راه های ترک پورن به ساده ترین روش ها را برای شما جمع آوری کرده ایم.

6.خودارضایی

خودارضایی اولین و مهم ترین مشکلی است که شما با اعیتاد به پورن به آن دچار می شوید. خیلی بعید است که شما به تماشای پورن بنشینید ولی تحریک نشوید و دست به خودارضایی نزنید. اگر شما دچار اعتیاد به پورن شده باشید و وقت زیادی را در ماه به تماشای پورن اختصاص دهید مطمعنن دفعات زیادی هم دست به خودارضایی می زنید. عوارض خودارضایی را حتما جدی بگیرید! خودارضایی به دفعات زیاد یا حتی کم، علاوه بر تمام مشکلات جنسی که به همراه دارد مشکلات شدیدی برای سلامت بدنی شما نیز به همراه دارد، از این مشکلات می توان به تضعیف ماهیچه های بدن اشاره کرد. خودارضایی اگر به دفعات زیادی انجام گیرد باعث می شود که بدن شما رفته رفته تحلیل برود و ماهیچه های شما برای ایجاد انرژی و کمبود سوخت و ساز بدن بسوزند که موجب می شود بدن شما از استایل خوب و همیشگی خود خارج شود. خودارضایی زیاد باعث می شود که شما در یک رابطه جنسی ناموفق باشید و نتوانید حداکثر توان خود را قرار دهید یا حتی تحریک پذیری کاملی نیز داشته باشید و از همه بدتر خودارضایی مانند مواد مخدر عمل می کند و همین که یک بار آن را انجام دهید و بطور مرتب به انجام آن بپردازید مغز شما آن را یک نیاز برای بدن توصیف می کند و شما به یک معتاد به خودارضایی تبدیل می شوید و در هر شرایطی و در مکانی ممکن است به آن نیاز شدید پیدا کنید و دست به انجام دادن آن بزنید. در کل خودارضایی زیاد یک مشکل شدید در جوانان و حتی افراد سن دار است و باید پیشگیری از خودارضایی را جدی بگیرید و آن را ترک کنید.

7.زود انزالی

زود انزالی مشکل مهم دیگری است که ناشی از اعتیاد به پورنوگرافی است که مشکلاتی اساسی برای شما به وجود می آورد. در مطلب قبلی به خودارضایی اشاره کردیم و اینکه چه مشکلاتی را برای شما به وجود می آورد. زود انزالی مهم ترین مشکلی است که شما با خودارضایی زیاد به دست می آورید. در خودارضایی چون که تمامی مراحل انزال به دست خودتان است و شما با تحریک غلط به انزال می رسید باعث زود انزالی شما می شود. زود انزالی مشکلاتی اساسی در یک رابطه برای شما به وجود می آورد که نارضایتی جنسی طرف مقابل شما یکی از این موضوعات است. زود انزالی دلایل مختلفی دارد برای مثال فشار روحی و روانی زیاد می تواند باعث انزال سریع در مردان شود یا استرس های زندگی نیز تاثیر زیادی روی عملکرد جنسی دارد ولی زود انزالی که به دلیل تماشای زیاد پورن و اعتیاد به پورن باشد اصلا خوشایند نیست برای شما و شریک جنسی شما مشکل بزرگی تلقی می شود زیرا شما خود را با پورن سرگرم کرده اید و به او توجهی نکرده اید و همین از دلایلی است که تماشای پورن و زود انزالی ناشی از آن باعث جدایی های زیادی شده است. در ادامه مطلب به سراغ دروش های درمان و ترک پورن می رویم و چندین نکته مهم و کارآمد را به شما آموزش می دهیم.

ترک پورن با روش های ساده و کارآمد

ترک پورن

با خواندن تمامی مطالب بالا مطمعنن شما هم به این نتیجه رسیده اید که باید به فکر ترک پورن باشید و این عادت بد را از خود جدا کنید. ترک پورن بسیار ساده است فقط کافی است که بخواهید و متوجه مشکلات ناشی از آن که در مطالب قبلی به آن اشاره کردیم باشید تا بدانید اعتیاد به پورن چه قدر برای شما مضر است. اعتیاد به پورن یک بیماری است که روش های درمان متفاوتی نسبت به دیگر بیماری ها دارد که در ادامه ی مطلب برای شما توضیح می دهیم.

1.یک زمان مشخص کنید و به خود اطمینان داشته باشید

قدم اول ترک هر عادتی مشخص کردن یک تاریخ برای شروع است. شما باید یک تاریخ مشخص کنید و به آن پایبند باشید و به خود امید داشته باشید. فقط مطمعن باشید در تاریخ مشخص شده می توانید شروع کنید و مشکلی نداشته باشید که باعث شود تاریخ را به عقب انداخته و ترک پورن را دیرتر شروع کنید. اگر نیاز است دیرتر شروع کنید تاریخ را در آن زمان مشخص کنید ولی هرگز وقتی به تاریخ مشخص شده می رسید آن را به تاخیر نیندازید. قاطعیت در شروع ترک پورن در ادامه مسیر ترک به شما خیلی کمک می کند و باعث می شود به جدیت بیشتر و تمرکز بالاتر با روش های درمان خود را درمان کنید.

2.شخص نزدیک و قابل اعتماد برای ترک پورن

اگر در زندگی خود شخصی نزدیک و قابل اعتماد دارید و می توانید با او به راحتی صحبت کنید بهتر است مشکل خود را به او بگویید تا هم از او مشاوره بگیرید و هم اینکه شخصی را در طول درمان همراه خود داشته باشید تا هم روی مسیر ترک پورن همراه شما باشد و هم اینکه مواظب شما باشد تا از ترک پورن جا نزنید. یک شخص قابل اعتماد و نزدیک می تواند با نظاره گر بودن بر روی مسیر شما، شما را وادار به ادامه ی مراحل ترک پورن کند و نگذارد که از مسیر خارج شوید. مورد بعدی این است که می توانید با او صحبت کنید و دلایل اعتیاد به پورن را با او بفهمید و به دنبال راه حل هایی با یکدیگر برای ترک پورن باشید.

3.سرگرمی های جدید و جایگزینی وقت

این راه حل برای کمک به رویه درمان شما است و یک راه درمان قطعی نیست و فقط به مسیر ترک پورن شما کمک می کند. بسیاری از کسانی که از درمان جا زده اند به یک دلیل اشاره کرده اند و آن وقت ازاد بوده است، وقتی فردی درحال طفره رفتن و ترک کردن یک اعتیاد است وقت آزاد و بدون کار برایش مثل سم است و شما نیز باید از آن دوری کنید چون در وقت خالی در روز خود به هیچ چیزی بجز تماشای پورن نمی توانید فکر کنید پس بهتر است همیشه وقت خود را با انجام کاری پر کنید و وقت خالی در برنامه خود نداشته باشید. از انجایی که تماشای پورن با گوشی و کامپیوتر صورت می گیرد بهتر است وقت خود را با این دو وسیله پر کنید برای مثال بازی های کامپیوتری جذاب بهترین گزینه هستند زیرا اعتیاد بالایی دارند و شما را سرگرم می کنند و فکر شما از پورن دیدن دور می شود و مسیر ترک خود را بهتر طی می کنید. رفتن سر کار یا بیرون رفتن از منزل و حضور در خیابان ها به دفعات زیاد در طول روز نیز می تواند کمک بسیاری به شما کند، حضور در فضای عمومی باعث می شود نتوانید به تماشای پورن بنشینید و ترک پورن خود را ببا شکست مواجه کنید پس هر زمانی که دیدید ممکن است به تماشای پورن بپردازید سریع از خانه بیرون بروید و حال و هوایی عوض کنید.

4.حذف تمامی فیلم ها و لینک ها

به هیچ عنوان فیلم پورنی که ممکن است به آن دسترسی پیدا کنید را در نزدیکی خود قرار ندهید همه آن ها را پاک کنید و اگر لینکی یا مسیری برای تماشای پورن دارید حذف کنید. برای اینکه به سراغ پورن در گوشی خود نروید می توانید از اپلیکیشن ای لینک استفاده کنید که با آن میتوانید سایت های پورن را برای خود قفل کنید، البته بهتر است به شخص قابل اعتمادی بدهید تا قفل کند و رمز برنامه را نیز به شما ندهد تا دسترسی شما به تماشای پورن متوقف شود تا بتوانید مسیر ترک پورن خود را به بهترین شکل ادامه دهید.

5.گروه های درمانی برای ترک پورن

این مورد بیشتر در کشور های خارجی وجود دارد ولی با این حال اگر در فضای مجازی یا حتی جامعه گروهی پیدا کردید که راجع به ترک پورن و اعتیاد جنسی بود حتما شرکت کنید. گروه های درمانی متشکل از اعضایی است که به یک موضوع مشترکت اعتیاد دارند و با خیال راحت و بدون قضاوت با یک دیگر صحبت می کنند و راجع به اعتیادشان صحبت می کنند، این گروه ها می تواند ذهن شما را آرام کند و حتی مسیر هایی جدید برای ترک پورن به شما آموزش دهند. در این گروه های درمانی هم افرادی که تازه می خواهند ترک پورن را شروع کنند وجود دارد و هم افرادی که قبل ها پورن را ترک کرده اند و تجربیاتشان را با دیگران به اشتراک می گذارند تا هم خود به اعتیاد به پورن برنگردند و هم به دیگران کمک کنند. پس حتما در این گروه ها شرکت کنید و سعی کنید حقایق را بگویید و خود را خالی کنید و اگر سوالی داشتید حتما بپرسید تا از تجربیات اعضایی که ترک کرده اند کمک بگیرید.

6.ترک پورن با دارو

اگر اعتیاد شدید به سکس یا تماشای پورن داشته باشید بهتر است با پزشکان متخصص صحبت کنید تا برای شما دارو هایی تجویز کنند تا میل جنسی شما کاهش یابد. گاهی در دوره هایی از بیماری ها ممکن است هورمون های جنسی دچار اختلال شوند و فرد را دچار میل جنسی غیر معمولی می کند که باعث اعتیاد به سکس یا اعتیاد به پورن می شود. این دارو ها میل جنسی شما را برای مدت کوتاهیی که درگیر مصرفشان هستید کاهش می دهند و به شما کمک می کنند تا در این دوره ترک پورن را شروع کنید تا از شر این اعتیاد خلاص شوید. مصرف این دارو ها باید حتما زیر نظر پزشک باشد تا هم عوارض آن بررسی شود هم مدت زمان مصرف و تعداد مصرف تحت کنترل باشد.

7.روان شناختی و روش های ترک پورنوگرافی

روان شناس و متخصص های جنسی وجود دارد که شما با صحبت کردن با آنها هم می توانید آرامش فکری و روحی خود را برگردانید و هم اینکه روش های ترک پورن مناسبی برای خود با استفاده از صحبت های روان شناس پیش بگیرید. صحبت با یک درمانگر جنسی هیچ مشکل و خجالتی ندارد شما باید با خیال راحت تمامی مشکلات خود را که موجب به اعتیاد به پورن در شما شده اند را درمان بگذارید تا مشکل شما را حل کند و با ذهنی باز به ترک پورن فکر کنید. اگر امکان مشاوره حضوری ندارید و یا مشکلاتی دارید می توانید از مشاوره های تلفنی استفاده کنید تا هم از حضور رو در رو خود داری کنید و اینکه با خیال آسوده صحبت کنید در کل هرطور شده بهتر است با یک روان شناس صحبت کنید تا مشکلات خود خیلی عمیق تر بررسی کنید و به راه حل های مناسبی برسید.

8.صحبت با همسر یا شریک جنسی خود

اگردلایل اعتیاد شما به پورن مشکلاتی در رابطه جنسی با همسر خودتان است بهتر است بجای رفع نیاز های خود با پورن به صحبت کردن با همسر خود بپردازید و مشکلات را رفع کنید. اینکه نارضایتی های جنسی خود را به شریک خود بگویید خیلی بهتر است تا اینکه برای جلوگیری از ناراحتی طرف آن را پنهان کنید زیرا این مسئله کوچکی نیست و بهتر است همیشه با شریک جنسی خود صادق باشید و مشکلات یا نیاز های خود را در رابطه جنسی با او درمان بگذارید. رابطه جنسی خوب اصلی ترین دلیل دوام یک رابطه است و شما باید کاملا از آن راضی باشید و هیچ گونه نیازی را بدون اینکه برطرف شود کنار نگذارید. اگر مشکلاتی در رابطه جنسی دارید به چای اینکه آن را با دیدن پورن و خودارضایی جبران کنید بهتر است همراه با همسر خود به مشاور های خانواده مراجعه کنید تا راه حل های مناسبی دریافت کنید و رابطه خود را بهتر کنید. اعتیاد به پورن به جای رفع مشکل باعث نابود شدن آن رابطه می شود پس به قیمت به وجود نیامدن ناراحتی مشکلات را پنهان نکنید و آن ها را بیان کنید تا به راه حل و درک مشترک برسید. در یک رابطه جنسی خوب تمامی نیاز های هر دو طرف باید به خوبی رفع و تامین شود تا رابطه شما سراپا باقی بماند. این صحب های شما با شریک جنسی خود می تواند دلیلی قاطع و موثر در ترک پورن شما باشد تا دیگر نیازی به تماشای پورن نداشته باشید.

9.علایق خود را بگویید

بسیاری از افرادی که اعتیاد به پورن دارند در این فیلم ها به دنبال علایق خود میگردند تا آنها را رفع کنند و نیاز خود را برطرف کنند پس بهتر است این نیاز هایی که در یک رابطه جنسی می خواهید را به شریک جنسی خود بگویید تا او آنها را برطرف کند، مطمعن باشید با صحبت کردن راجع به مشکلات بخش عظیمی از آنها برطرف می شوند و شما هم به نیاز های خود رسیدگی می کنید. ترک پورن به وسیله رفع نیاز های اساسی که شما در مرحله اول بخاطر آنها به پورن تماشا کردن روی آورده اید برآورده می شود پس به فکر رفع این نیاز ها در روابط خود باشید تا ترک پورن خود را با موفقیت پشت سر بگذارید چون رابطه جنسی خیلی لذت بخش تر از تماشای پورن و خودارضایی است پس حتما این صحبت را با شریک خود داشته باشید تا به این هدف برسید.

سخن اخر

مهم ترین نکته در طول ترک پورن این است که شما نباید از اعیتاد خود خجالت بکشید و آن را با شریک خود یا روان شناس ها درمان نگذارید، بلکه باید با صحبت کردن آن را حل کنید وهیچ چیزی برای خجالت کشیدن از آن وجود ندارد. اعتیاد به پورن یک بیماری است که در همه ی افراد می تواند اتفاق بیفتد. مهم این است که شما به فکر ترک پورن به روش های اصولی باشید تا مشکل خود را از ریشه حل کنید. ترک پورن می تواند هم سلامتی جنسی شما را بهتر کند و مشکلات پیش آمده از آن را جبران کند  و هم باعث دوام روابط شما شود.

منبع: TarkSari.ir

بنر

اشتراک در
اطلاع از
guest
5 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

 تنها راز اصلی ترک سریع خودارضایی 

 صد در صد تضمینی

اگر بابت انجام خودارضایی احساس گناه داری، پس وقتشه روی دکمه قرمز زیر کلیک کنی و مسیر ترک خودارضایی رو شروع کنی

میخواهم خودارضایی را ترک کنم
close-link