10 راهکار تقویت اراده برای ترک خودارضایی

تقویت اراده برای ترک خودارضایی موضوعی است که امروز تصمیم گرفته‌ایم به آن بپردازیم. تقویت اراده مطمئناً نقش مهمی در ترک خودارضایی دارد، اما همه چیز وابسته به آن نیست! همراه ما باشید تا راجع به این موضوع بیشتر صحبت کنیم.

آیا اراده در ترک خودارضایی نقش مهمی دارد؟

اکثر افراد تصور می‌کنند که تقویت اراده نقش مهمی در ترک اعتیاد به خودارضایی دارد ولی اینگونه نیست؛ زیرا شما می‌توانید از اراده‌تان برای مقاومت در برابر میل جنسی کمک بگیرید، اما برای درمان اعتیادتان خیر. اینکه چرا نمی‌توانید از اراده برای ترک خودارضایی کمک بگیرید به این دلیل است که ریشه اعتیاد به استمناء در نیاز جنسی نیست که با اراده بتوانید آن را رفع کنید! بلکه در ذهن شما است.

هنگامی که ریشه یک اعتیاد در ذهن‌تان قرار گرفته باشد به این معنا است که شما مدام توسط افکار خود تحت فشار قرار می‌گیرید تا خودارضایی کنید. اینجا فقط مسئله زمان است که چه موقع شما در برابر این افکار تسلیم می‌شوید؛ زیرا هر چقدر هم که شما در برابر میل جنسی خود مقاومت کنید این افکار قرار نیست که از بین بروند.

پس متوجه شدید که تقویت اراده برای ترک خودارضایی در اولویت قرار ندارد، زیرا اراده نقش اصلی را در ترک اعتیاد ایفا نمی‌کند. شما ابتدا باید تغییر ذهنیت را در دستور کار قرار دهید و سپس به دنبال تقویت اراده باشید تا در مسیر بعد از ترک لغزش نکنید.

تقویت اراده

چگونه اراده خود را تقویت کنیم؟

اشاره کردیم که تقویت اراده برای ترک خودارضایی فقط در مسیر بعد از ترک کاربرد اصلی خود را نشان می‌دهد. اگر نگاهی به اثرات خودارضایی بر مغز بیندازید متوجه می‌شوید که این اعتیاد به دلیل وجود یک سری عقاید و افکار در ذهن‌تان پدید می‌آید و در واقع با نیاز جنسی مرتبط نیست. شما برای ترک همیشگی این اعتیاد باید نیاز جنسی خود را کنترل کنید که این امکان با تغییر ذهنیت فراهم می‌شود.

اما به سراغ 10 راهکار برای تقویت اراده می‌رویم که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • تعیین اهداف در یک بازه زمانی کوتاه مدت.
 • جایگزین کردن خودارضایی با یک حرفه جدید برای افزایش تمرکز و انگیزه.
 • باشگاه رفتن و شروع کردن بدنسازی برای افزایش انگیزه و اراده.
 • سلفی گرفتن به صورت روزانه تا 100 روز و سپس مشاهده تغییرات.
 • گفتگو راجع به مسیر ترک با روان‌شناس یا همسر یا اشخاص بسیار نزدیک.
 • افزودن سرگرمی‌ و تایم‌های تفریحی به روتین روزانه.
 • وقت گذاشتن برای جبران عوارض خودارضایی (جسمی و روحی).
 • تلاش برای دوری از افسردگی و ناراحتی.
 • دوری از فیلم‌های پورنوگرافی.
 • استفاده از نرم افزارهای ترک عادت بد.

تقویت اراده

اگر برای ترک خودارضایی اراده ندارید از این روش استفاده کنید

درست است که تقویت اراده نقش بسیار مهمی در موفقیت‌تان دارد، اما در موضوع اعتیاد به خودارضایی اصلاً اولویت شما نیست! زیرا برای ترک این اعتیاد باید به سراغ تغییر ذهنیت بروید تا افکار سمی و اشتباهی که راجع به خودارضایی در سر دارید را از بین ببرید؛ زمانی که این افکار و عقاید نابود بشوند می‌توانید میل جنسی خود را کنترل نمایید.

همین حالا برای دریافت دوره حرفه‌ای ترک خودارضایی روی لینک Tarksari.ir کلیک نمایید و زندگی‌تان را دگرگون کنید.

دوره ترک خودارضایی (کلیک کنید)

یک دیدگاه

 1. بالاخره با دوره ترک خودارضایی شما تونستم برای بیش از 6 ماه پاک بمونم انشالله هرکسی دچار این گناه است بتونه هرچقدر سریع تر راحت بشه، پیشنهاد میکنم حتما دوره رو تهیه کنید دوستان واقعا بدون دوره نمیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا