تاثیر خودارضایی بر قلب و عروق (از خرافات تا واقعیت)

از آنجایی که خودارضایی اثرات مخرب زیادی روی بدن انسان دارد قصد داریم تا راجع به تاثیر خودارضایی روی قلب و عروق صحبت کنیم و ببینیم که آیا ارتباطی میان استمناء و سیستم عروقی وجود دارد یا خیر.

آیا خودارضایی روی قلب و سیستم عروقی تاثیر دارد؟

از این موضوع که خودارضایی عوارض زیادی برای انسان دارد نمی‌توان چشم پوشی کرد، اما با نگاه کردن به تحقیقات علمی صورت گرفته روی تاثیر خودارضایی بر قلب و عروق چنین نتیجه‌ای محقق شده که خودارضایی به صورت مستقیم هیچ‌گونه تاثیری روی سیستم عروقی ندارد. البته این تحقیقات در چند سال اخیر صورت گرفته و در آینده با توجه به پیشرفت علم و دستگاه‌های پزشکی ممکن است ارتباطی میان خودارضایی و قلب کشف شود؛ اما جدا از تحقیقات و نتیجه گیری‌های علمی، یک ارتباط مهم بین خودارضایی و قلب و عروق وجود دارد که می‌تواند باعث آسیب به این عضو مهم از بدن شود.

دو تا از اصلی‌ترین عوارض خودارضایی، افزایش استرس و اضطراب هستند. استرس و اضطراب تاثیر مستقیمی روی مشکلات قلبی دارند، پس می‌شود گفت که خودارضایی می‌تواند روی قلب و عروق اثر منفی داشته باشد. در کل شما نباید چشم خود را روی این موضوع ببندید، زیرا عوارض خودارضایی کاملاً واضح هستند و آسیب‌های شدیدی به بدن‌تان وارد خواهند کرد. جدا از آسیب‌های جسمی، خودارضایی روی روح و روان‌تان تاثیرات وحشتناکی به جا می‌گذارد که اهمیت آن‌ها از عوارض جسمی بسیار بیشتر است.

عوارض خودارضایی چه نقشی روی عملکرد بدن دارند؟

بدن انسان توسط ذهن و دستورات مغز اداره می‌شود و این موضوع که عملکرد جسمی‌تان با روح و ذهن شما در ارتباط است از گذشته ثابت شده و همه این موضوع را می‌دانیم. شاید احتمال تاثیر خودارضایی بر قلب و عروق بسیار پایین باشد، اما مطمئناً تاثیرات خودارضایی روی روح و روان‌تان سبب ایجاد آسیب‌های جدی به بدن خواهد شد که اصلا نباید آن‌ها را نادیده گرفت. اگر کمی راجع به اثرات استرس و اضطراب بر روی انسان بدانید مطمئن باشید که همین حالا برای ترک جدی خودارضایی اقدام خواهید کرد؛ زیرا این موارد روی تمامی ارگان‌های بدن تاثیرات مخربی دارند. به عنوان مثال می‌توانید به مطلب تاثیر خودارضایی روی لرزش دستان مراجعه کنید که یکی از عوارض جسمی خودارضایی می‌باشد.

تاثیر خودارضایی روی قلب و عروق

با ترک خودارضایی زندگی سالم‌تری خواهید داشت

ترک خودارضایی اصلاً سخت نیست و فقط نیازمند یک روش اصولی است تا شما را در مسیری قرار دهد که ریشه‌های این اعتیاد به کل از بین بروند. ریشه‌های اعتیاد به خودارضایی در ذهن شما قرار گرفته‌اند و به همین دلیل است که اکثر عوارض خطرناک این اعتیاد ریشه ذهنی دارند و استرس یکی از آن‌ها می‌باشد. برای ترک این اعتیاد خطرناک باید ذهن خود را کاملاً تغییر دهید تا افکار و عقایدتان راجع به خودارضایی از بین بروند و دیگر میلی برای انجام آن نداشته باشید. به شما دوره حرفه‌ای ترک خودارضایی را معرفی می‌کنیم که بهترین و کامل‌ترین پکیج ترک استمناء است و تمرکز آن روی تغییر ذهنیت می‌باشد؛ این دوره با کمک گرفتن از یک فایل صوتی 5 ساعته ذهنیت شما را در جهتی قرار می‌دهد تا دیگر خود را وابسته به خودارضایی نبینید. همین حالا با کلیک کردن روی لینک Tarksari.ir برای ترک همیشگی خودارضایی اقدام کنید.

دوره ترک خودارضایی (کلیک کنید)

یک دیدگاه

  1. سلام به دوستان گلم! اینجا هستم تا درباره تجربیاتم با دوره این سایت صحبت کنم. این دوره واقعاً یکی از بهترین تصمیماتی بود که تا الان گرفتم. محتواش بسیار عالی بود و به من کمک کرد تا از عادت مخرب خودم دوری کنم. اگه دنبال یه راه‌حل موثر برای ترک عادت خودتون هستید، این دوره رو حتما امتحان کنید. 😌💖

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا