خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / بلاگ / تغذیه برای جبران خود ارضايی

تغذیه برای جبران خود ارضايی

تغذیه برای جبران خودارضایی

خودارضایی جزو آن دست کارهاست که در دین مبین اسلام حرام شمرده شده و افرادی که اقدام به انجام آن نمایند، گناهکار محسوب می شوند. پزشکان و متخصصین سلامت، آسیب های مختلفی را برای خودارضایی در نظر گرفته اند. این آسیب ها هم به صورت جسمی و هم فکری به فرد صدمه وارد کرده و وی را با مشکل روبرو می کند. با این حال، همچنان می بینیم که افراد زیادی در سراسر جهان به این کار عادت پیدا کرده و آن را انجام می دهند. عمل خودارضایی، عملی است که شرایط فرد در قبل و بعد از آن بسیار متفاوت است. فردی که خودارضایی می کند، پس از انجام این کار باعث تحریک عصب های مختلف بدن خود شده و شرایط خاصی را تجربه می کند. در کنار تحریکات عصبی، خودارضایی تاثیرات زیادی در سلامت جسمی و از دست رفتن املاح و مواد معدنی بدن فرد نیز دارد.

بهترین تغذیه برای جبران خود ارضايی

البته این وضعیت یعنی از دست رفتن مواد مغذی بدن در هربار ارضاء شدن افراد رخ می دهد و در زندگی زناشویی نیز، چه آقا و چه خانم پس از هربار ارضاء یا به ارگاسم رسیدن، بخش قابل توجهی از این مواد معدنی را از دست می دهند. خطری که افراد مبتلا به خودارضایی را تهدید می کند، اعتیاد آن است. به طوری که چون معمولاً این افراد اعتیاد مبرمی به عمل استمناء و خودارضایی دارند، با از دست رفتن بخش مهمی از مواد موردنیاز جهت رشد و سلامتی بدن روبرو شده و از این جهت برایشان خطرآفرین است. مشکلات و آسیب های ناشی از خودارضایی، هم از نظر روحی و هم جسمی فرد را تحت تاثیر قرار می دهند. یکی از بهترین راهکارهایی که افراد می توانند بعد از عمل خودارضایی آن را جهت تسکین روح و جسم خود انجام دهند، تغذیه مناسب و استراحت است. البته کارهای دیگری مثل دوش گرفتن نیز به بهتر شدن وضعیت فرد پس از خودارضایی کمک می کند اما چون بخش زیادی از مواد معدنی از جمله پروتئین ها از بدن فرد خارج شده است، طبیعتاً بایستی تغذیه مناسب و اصولی را جهت بازیابی این مواد از دست رفته در نظر داشت. از آن جایی که امروزه بخش عمده ای از افراد جامعه مبتلا به اعتیاد خودارضایی هستند، سلامت جسمی آن ها به شدت در معرض خطر قرار دارد. اگر شما هم جزو این افراد هستید، در وهله اول پیشنهاد می کنیم عمل خودارضایی را به هر نحو و ترتیبی که شده ترک نمایید تا از فواید ترک آن بهره مند شوید. در قدم بعدی نیز چنانچه به هر علتی قصد یا توان ترک خودارضایی را ندارید، حداقل کاری که باید انجام دهید این است که با پیروی از یک اصول مناسب و صحیح تغذیه، وضعیت جسمی خود را پس از خودارضایی بهبود ببخشید. ما در این مقاله، به تغذیه مناسب پس از خودارضایی پرداخته و مواد مغذی را به شما معرفی کرده ایم که مصرف آن ها به شدت روی بازیابی مواد معدنی از دست رفته در بدن تاثیرگذار می باشد. با ما همراه باشید.

تاثیر خودارضایی در سلامت جسمی فرد

یکی از سوالات پرتکرار که توسط افراد مختلف پرسیده می شود این است که آیا انجام عمل خودارضایی روی وزن نیز تاثیرگذار است؟ در جواب این سوال، با توجه به آنچه توسط متخصصین حوزه سلامت، مربیان ورزشی و پزشکان بیان می شود می توان گفت بله؛ عمل خودارضایی تاثیر مستقیم در وزن افراد داشته و اگر به صورت مکرر انجام شود به کاهش وزن آن ها و از بین رفتن تناسب اندام شان منجر می شود. این یعنی اگر شما از رژیم های غذایی مختلف برخودار بوده و یا به انجام ورزش هایی مثل بدنسازی می پردازید، باید این نکته را بدانید که خودارضایی تاثیرات بسیار بدی در تناسب اندام شما می گذارد.

تغذیه برای جبران خودارضایی

این تاثیر می تواند به شکل لاغری افراد، خمیده بودن اندامشان در ناحیه کمر و گردن، رشد نامتوازن اندام ها و … ظاهر شود. اصلی ترین دلیلِ این اتفاق نیز از بین رفتن مواد معدنی و املاح موجود در بدن به علت خودارضایی می باشد. در ادامه مواد غذایی را معرفی کردیم که پس از عمل خودارضایی می تواند به جبران مواد مغذی از دست رفته کمک کند. همچنین پیشنهاد می کنیم بعد از خواندن این مطلب، مطلب عوارض خودارضایی را مطاله کنید.

مصرف پروتئین

سفیده تخم مرغ، گوشت قرمز، شیر، لبنیات و مرکباتی مثل موز از آن دست مواد غذایی هستند که در خود مقادیر زیادی پروتئین را قرار داده اند. همان طور که می دانید، افرادی که خودارضایی می کنند بایستی از غذاهایی استفاده نمایند که پروتئین بالایی داشته و طبع گرم دارند. موز جزو میوه هایی است که علاوه بر پروتئین بسیار خوبی که در خود جای داده، طبع گرم داشته و برای بهبود عملکرد بدن پس از خودارضایی به شدت مفید می باشد.

تامین ویتامین C از راه های مختلف

ویتامین C یکی از عالی ترین عناصری است که علاوه بر کمک به تقویت سیستم ایمنی بدن، در تقویت عضلات نیز موثر بوده و یک عناصر حیاتی برای ادامه فعالیت بدن می باشد. در واقع هنگامی که افراد به سرما خوردگی مبتلا می شوند، مصرف موادی که از ویتامین سی برخوردار هستند موجب بهبود آن ها می شود. این ویتامین توسط بدن انسان قابل ساخت نیست و افراد باید آن را از منابع غذایی گوناگون تهیه نمایند. یکی از بهترین و سرشارترین منابع غذایی ویتامین C، مرکبات و میوه ها هستند. تقریبا تمام میوه ها از این ویتامین برخوردار بوده و مقدار قابل توجهی از آن در مرکباتی مثل پرتقال، نارنگی و نارنج یافت می شود. افرادی که در طول ماه به تعداد زیادی خودارضایی می کنند، هرچه سریع تر باید برای جبران ویتامین C از دست رفته بدن شان تلاش نمایند. برای دریافت ویتامین C از مرکبات تازه یا آب آن ها استفاده نمایید. در همین راستا، بد نیست بدانید یکی از سرشارترین منابع ویتامین فلفل دلمه ای قرمز است. خیلی ها تصور می کنند مرکبات بهترین منابع برای تامین ویتامین C هستند در صورتی که این طور نیست و منابع غذایی دیگری مثل فلفل قرمز نقش مهم تری در تامین ویتامین سی ایفا می کنند. علاوه بر این، فلفل قرمز حاوی مقادیر زیادی بتاکاروتن نیز می باشد. بتاکاروتن ماده ای است که برای حفظ سلامتی پوست بسیار مفید بوده و در تقویت چشم و سیستم ایمنی نیز فوق العاده کارآمد می باشد. در نهایت شما می توانید برای دریافت مقادیر عالی از ویتامین C و سایر ویتامین های موردنیاز بدن، از فلفل قرمز و سایر مرکبات استفاده کنید.

بنر

بهره مندی از ویتامین A / C / E

یکی دیگر از خوراکی هایی که سرشار از ویتامین و انواع مواد معدنی دیگر می باشد، کلم بروکلی است. گیاه کلم بروکلی از مواد معدنی فوق العاده مفیدی برخوردار است که وجود آن ها برای تامین مواد مغذی از دست رفته در خودارضایی افراد لازم و ضروری می باشد. همچنین در این گیاه مقادیر خوبی از ویتامین های A / C / E نیز وجود دارد. خاصیت آنتی اکسیدانی کلم بروکلی و وجود فیبر کافی در آن نیز دلایل دیگری هستند که این گیاه را به یک ماده غذایی فوق العاده برای جبران مواد مغذی از دست رفته خودارضایی تبدیل کرده است. اگر عمل خودارضایی را برای دفعات زیادی انجام می دهید، حتماً کلم بروکلی را به صورت خام یا پخته شده میل کنید.

مصرف ماهی و غذاهای دریایی

غذاهای دریایی

ماهی و اغلب غذاهای دریایی حاوی مقادیر فوق العاده خوبی از امگا سه هستند. امگا 3 ماده ای است که موجب بهبود سطح انرژی بدن شده و بافت عضلات را تقویت می کند. اغلب کارشناسان تغذیه مصرف حداقل دو وعده غذایی از ماهی را در هفته توصیه می کنند اما از آن جایی که قیمت این غذا در ایران نسبتاً بالاست، خیلی ها این توصیه را عمل نمی کنند. افرادی که مبتلا به اعتیاد خودارضایی هستند می بایست حداقل 4 وعده ماهی در ماه مصرف نمایند تا عضلات آن ها افت نکرده و شادابی بافت های بدن شان نیز حفظ شود. ماهی منبع عالی پروتئین های بدون چربی بوده و همان طور که گفتیم سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 می باشد. همچنین آهن زیادی در این غذا وجود دارد و از این طریق موجب تسهیل فرایند خونسازی بدن می شود. از آن جایی که مصرف ماهی انرژی از دست رفته بدن را به آن باز می گرداند، کسانی که خودارضایی می کنند باید آن را به شکل منظم در وعده های غذایی میل نمایند تا بخشی از کمبود مواد معدنی و آهنی که از طریق خودارضایی از دست رفته جبران شود.

استفاده از سیر و پیاز

ماده غذایی سیر بیشتر از آن که به عنوان یک غذای اصلی استفاده شود، به عنوان چاشنی در غذاها به کار گرفته می شود. این سبزی فوق العاده موثر دارای ترکیباتی است که برای سلامت جسم مفید بوده و فشار خون بالا را کاهش می دهد. جنبه مفید سیر برای افرادی که خودارضایی می کنند، در تقویت سیستم ایمنی بدن آن هاست. به طوری که چون این افراد با از دست دادن پروتئین ها و سایر مواد معدنی بدن شان با تضعیف سیستم ایمنی همراه می شوند، حتماً باید از مواد غذایی استفاده نمایند که موجب تقویت ایمنی بدن شده و اجازه نفوذ ویروس و میکروب ها را به داخل بدن نمی دهد. سیر و پیاز دو ماده غذایی هستند که از این خاصیت به شکل عالی برخوردار بوده و در بازیابی سیستم ایمنی بدن افرادی که خودارضایی می کنند بسیار کارآمد به شمار می روند.

مصرف دانه تخمه آفتاب گردان

مغز تخمه آفتاب گردن یکی از مغزهای گیاهی است که فواید باورنکردنی دارد. شاید خیلی ها خوردن تخمه را به واسطه بهره مندی از فواید آن انجام دهند و چه بسا کسانی که هیچ آشنایی با فواید تخمه آفتاب گردان ندارند. تخمه آفتاب گردان دانه ای است که سرشار از مواد مغذی و مواد معدنی عالی مثل فسفر، منیزیم، ویتامین B6 و ویتامین E می باشد. تمام عناصر ذکر شده جزو مواردی هستند که در خودارضایی افراد از بدن آن ها خارج شده و موجب تضعیف بافت ها و ساختار دفاعی بدن شان می شود. با مصرف مغز تخمه آفتاب گردان به عنوان میان وعده ای سبک، علاوه بر جبران مواد معدنی از بین رفته در خودارضایی، سلامتی جسم تان را تضمین کرده و از فواید بی شمار این ماده غذایی بهره مند شوید.

مطلب مرتبط: خودارضایی سالم چیست؟

استفاده از مواد غذایی با طبع گرم

ادویه جاتی مثل زعفران و زنجبیل، مواد غذایی مثل خرما و شکلات و مرکباتی مثل موز جزو مواد غذایی با طبع گرم می باشند. از این رو برای تقویت قوای بدن و عملکرد آن پس از خودارضایی بسیار مثمر ثمر واقع خواهند شد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که خودارضایی می کنند، از این مواد غذایی در رژیم غذایی خود برای تقویت ساختار بدن تان بهره مند شوید.

استفاده از آجیل و مغزهای گیاهی

بعد از ویتامین C، ویتامین دیگری که نقش تعیین کننده ای در سلامت بدن ایفا می کند ویتامین E می باشد. این ویتامین موجب تقویت چشمگیر سیستم ایمنی بدن شده از تضعیف آن جلوگیری می کند. افرادی که خودارضایی می کنند، با از دست دادن مقدار قابل توجهی از مواد مغذی بدن شان باعث تضعیف سیستم ایمنی بدنی خود شده و زمینه ابتلا به بسیاری از بیماری ها را فراهم می کنند. این افراد برای این که از شر این بیماری ها در امان بمانند، بایستی از ویتامین E کافی در بدن خود برخوردار باشند. انواع آجیل و مغزهای گیاهی مثل بادام، فندق و … سرشار از این ویتامین می باشند. جالب است بدانید مصرف تنها 50 عدد بادام تازه، نیاز 100درصدی بدن را به ویتامین E برطرف کرده و در سلامت اجزای مختلف بدن تاثیر مثبت می گذارد. پس اگر خودارضایی می کنید، حتماً از آجیل و مغزهای گیاهی برای تامین ویتامین E بدن خود استفاده کنید.

مروری کلی بر تغذیه مناسب جهت جبران خودارضایی

تغذیه یکی از مهم ترین عواملی است که در تقویت قوای جنسی افراد تاثیرگذار بوده و به همین ترتیب در تقویت ساختار جسمی افراد نیز نقشه تراز اول را ایفا می کند. اگر تکرار عمل خودارضایی در افراد موجب از بین رفتن نیروی جنسی و جسمی شان شود، بهترین راهکار برای بازیابی نیروی از دست رفته تغذیه مناسب است. تغذیه جبرانی پس از خودارضایی بایستی به گونه ای ترتیب داده شود که تمام مواد غذایی موثر و مفید در آن قرار گرفته باشد. در همین راستا در این مقاله به بررسی چند ماده غذایی مفید برای جبران نیروی جسمی و جنسی از دست رفته پس از خودارضایی پرداخته و نقش تغذیه را در این مورد بررسی کردیم. بد نیست بدانید علاوه بر موارد گفته شده، مواد غذایی دیگری مثل زیتون، اسفناج، آووکادو، آب انار، ذرت، شکلات، سیب، ماست و حبوباتی مثل لوبیا نیز در زمینه تقویت نیروی افراد پس از خودارضایی بسیار مفید و کاربردی هستند. امیدواریم این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

مطلب مرتبط: چگونه خودارضايی كنيم كه ضرر نداشته باشد؟

بنر

اشتراک در
اطلاع از
guest
61 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

 تنها راز اصلی ترک سریع خودارضایی 

 صد در صد تضمینی

اگر بابت انجام خودارضایی احساس گناه داری، پس وقتشه روی دکمه قرمز زیر کلیک کنی و مسیر ترک خودارضایی رو شروع کنی

میخواهم خودارضایی را ترک کنم
close-link