درمان زود انزالی یک بار برای همیشه

اگر به دنبال درمان زود انزالی بدون دارو و صد در صد تضمینی و فوری هستید که خانگی و قطعی باشد می توانید از راهکار هایی که در این مطلب به شما معرفی می کنیم استفاده کنید پس با ما همراه باشید.

درمان زود انزالی و مشکلات زود انزالی از موضوعات مهم این روزهای زوج ها و رابطه ها است. در این مقاله اهمیت زود انزالی و مشکلات ناشی از آن و روش های درمان زود انزالی و نکات مهم برای درمان و برخورد با این مشکل را به شما آموزش می دهیم پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات کافی برای برخورد با این مشکل مهم ولی قابل حل را بدست آورید.

چرا زود انزالی مسئله ای مهم است ؟

زود انزالی مشکلی است که بسیاری از مردان درگیر آن هستند که ضرر ها و تاثیرات بدی روی روابط زناشویی زوجین دارد. امروزه در ایران درصد بالایی از طلاق ها به خاطر نارضایتی های جنسی است که زود انزالی درصد بالایی از این نارضایتی های جنسی را شامل می شود. اصلی ترین نکته در هر رابطه ای رضایت جنسی بین طرفین است  که اگر این رضایت وجود نداشته باشد بعید است که آن رابطه به نتیجه ای برسد و حتما مشکلاتی به وجود می آید. به وجود آمدن مشکل زود انزالی در مردان به خصوص جوانان دلایل مختلفی دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم. زود انزالی بدون درمان نیست و راه هایی برای درمان زود انزالی وجود دارد که این مشکل را برطرف می کنند پس نیاز نیست ناامید شوید یا نگرانی داشته باشید زیرا به سادگی و با روش های موثری می توانید درمان زود انزالی موثری داشته باشید و روابط خود را پایدار تر کنید. برای هر درمانی ابتدا باید دلایل آن بیماری را بدانید پس ابتدا دلایل زود انزالی را در ادامه مطلب بخوانید و سپس روش های درمان زود انزالی را یاد بگیرید.

دلایل و عواملی که باعث بروز زود انزالی می شود

دلایل زود انزالی

دلایل فراوانی وجود دارد که باعث بروز زود انزالی در مردان می شود که این دلایل به چندین دسته تقسیم می شوند. یک سری دلایل روحی و روانی هستند که باعث زود انزالی در فرد می شوند وضعیت روح و روان یک شخص تاثیر زیادی در عملکرد جنسی دارد و از دلایل ثابت شده مشکلات جنسی هستند که البته قابل درمان هستند و شما با یک سری تکنیک های درمانی می توانید وضعیت روحی خود را برای رابطه جنسی قوی کنید تا درگیر مشکلاتی مانند استرس یا زود انزالی نشوید. از دیگر عوامل نیز می توان به مصرف مواد مضر و خطرناک برای بدن اشاره کرد که جنبه فیزیکی دارد و بدن شما را تحت تاثیر قرار می دهد و مشکلاتی را برای شما به وجود می آورد که شما با دانستن این مواد خطرناک می توانید استفاده از آنها را متوقف کرده و از مشکلات ناشی از آن جلوگیری کنید. و در اخر دلایلی مانند مشکلات بدن و بیماری ها نیز هستند که موجب اختلال در عملکرد جنسی شده و به نوعی شما را زود انزال می کنند. در ادامه تمامی این دلایل را می خوانید تا روش های درمان زود انزالی را نیز یاد بگیرید.

1.استرس عامل تخریب درمان زود انزالی

استرس کلمه ای آشنا برای اکثر مشکلات روزمره و ساده زندگی است. همه ی اشخاص در مسائل و مشکلات زندگی خود درگیر استرس هستند و رابطه جنسی نیز از این قضیه مستثنی نیست.استرس و فشار های وارده به یک شخص در حین رابطه جنسی باعث کاهش عملکرد در رابطه می شود که در نهایت به زودانزالی می انجامد. این فشار و استرس حتما مربوط به رابطه جنسی نیست و می تواند مربوط به محیط کار یا مشکلات خانواده ای یا دیگر مسائل باشد ولی همه این ها جمع میشوند و وضعیت روحی فرد را دچار اشفتگی می کنند که علاوه بر کاهش عملکرد جنسی باعث کاهش لذت جنسی نیز می شود. استرس زیاد هنگام رابطه جنسی می تواند مشکلات اخلاقی و عصبانیت هایی را نیز بین زوج ها بوجود آورده که باعث مشکلاتی بین آنها می شود. استرس با تکنیک هایی ساده ولی کاربردی به راحتی برطرف می شود و نگرانی بابت زود انزالی و راه های درمان زود انزالی در رابطه با استرس نداشته باشید.

2.مورد انتظار بودن و استرس در عملکرد

مورد انتظار بودن در هر کاری به شما استرس وارد می کند زیرا ترس از اشتباه انجام دادن یا غلط انجام دادن کار مورد نظر دارید. همین مسئله در رابطه جنسی نیز وجود دارد به طوری که مرد ترس از عملکرد خود دارد و همین به او استرس وارد می کند و عملکرد جنسی اش کاهش می یابد. این مشکل باید بین زوجین حل شود تا با خیال راحت و روانی آرام رابطه بر قرار کنند ولی صحبت با مشاور نیز کمک بسزایی در درمان زود انزالی می کند.

3.تاثیرات افسردگی روی عملکرد جنسی

افسردگی یکی از مشکلات روحی و روانی شایع بین مردان است که تاثیرات منفی روی عملکرد زندگی و مخصوصا عملکرد جنسی دارد. افسردگی علاوه بر کاهش میل جنسی و تمایل به ایجاد رابطه در عملکرد هورمون ها نیز تاثیر دارد و باعث بی در نظمی عملکرد جنسی می شود که زود انزالی یکی از این بی نظمی های ایجاد شده است. برای درمان زود انزالی ناشی از افسردگی می توان از دارو هایی برای تنظیم هورمون ها و دارو های ضد افسردگی استفاده کرد ولی صحبت با یک روان شناس نیز فواید بسیاری دارد.

4.دلایل اختلال در نعوظ

اختلال در نعوظ و نداشتن نعوظ مناسب هنگام برقراری رابطه جنسی یکی از عمده دلایل زود انزالی است. نداشتن اعتماد به نفس هنگام رابطه جنسی و استرس زیاد و فشار روحی و نگرانی از دلایل روحی اختلال نعوظ هستند. البته اختلال در گردش خون و انقباط ماهیچه ها نیز از عوامل نداشتن نعوظ مناسب هنگام رابطه جنسی است. اگر شما دچار مشکل در نعوظ هستید قبل از مصرف قرص های کمک کننده جنسی یا انواع اسپری ها ابتدا به سراغ درمان زود انزالی بروید زیرا اکثر این مشکلات به راحتی برطرف می شوند و درمان زود انزالی ناشی از نعوظ را به راحتی برطرف می کنید و نیازی به استفاده از دیگر موارد کمک کننده نیست.

5.نداشتن رابطه جنسی کامل

رابطه جنسی فقط امیزش نیست بلکه مجموعه ای از عمل هایی است که برای شما یک رابطه لذت بخش را به عمل می آورد. قبل از ایجاد امیزش سعی کنید حرف بزنید معاشقه کنید تا هر دو طرف برای رسیدن به لذت اماده باشید تا یک رابطه جنسی لذت بخش و با انزال همزمان را تجربه کنید.

6.بی تجربه بودن در درمان زود انزالی

بی تجربگی در رابطه جنسی از عمده دلایل زود انزالی است به طوری که اولین رابطه جنسی به بهترین شکل پیش نمی رود و مسائل خیلی سریع اتفاق افتاده و انزال سریعی را شاهد هستیم. پس هرچه در رابطه جنسی تجربه بیشتری داشته باشید بهتر خود را کنترل کرده و انزال بهتری را تجربه می کنید. و مهم ترین نکته این است که بعد یک یا دو بار برقرار کردن رابطه جنسی فکر نکنید که زود انزال هستید و باید به دنبال درمان زود انزالی باشید بلکه با گذشت زمان این مشکل برطرف می شود ولی اگر بعد از گذشت چندین مرتبه رابطه جنسی هنوز دچار زود انزالی باشید حتما باید به دنبال درمان زود انزالی باشید.

7.تجربه های تلخ گذشته

اتفاقات تلخی که در گذشته اتفاق اقتاده می تواند باعث ایجاد زود انزالی و مشکلاتی در رابطه جنسی شود. از این اتفاقات تلخ می توان به تجاوز و استفاده ابزاری در گذشته مخصوصا در دوران کودکی اشاره کرد. این اتفاقات تلخ اگر در روح و روان شخص باقی بماند می تواند او را دچار مشکلاتی از قبیل زود انزالی و ترس از رابطه جنسی کند. اگر دچار این مسائل شده اید قبل از اینکه زمان زیادی را با فکر آنها بگذرانید به روان شناس ها و مشاور ها مراجعه کنید تا روان خود را پاک کنید و درمان زود انزالی خود را با ساده ترین روش عملی کنید.

8.سیگار و دخانیات

سیگار و دخانیات عامل اصلی خیلی از بیماری ها و مشکلات بدن هستند که در افراد سیگاری دیده میشوند. سیگار به دلیل اینکه قلب و سیستم گردش خون را دچار اختلال می کند باعث می شود گردش خون درستی در نواحی جنسی نداشته باشید و دچار اختلال در نعوظ شوید. سیگار علاوه بر اختلال در نعوظ ممکن است هورمون های شما را نیز تحت تاثیر قرار بدهد که از عوامل زود انزالی است. برای درمان زود انزالی اگر سیگاری هستید بهترین کار ترک سیگار است و مطمعن باشید که بدن شما بعد از چند وقت به حالت اول برگشته و به سلامتی گذشته خود می رسد.

9.الکل و نوشیدنی های الکلی

بر خلاف تصور مردم نوشیدنی های الکلی باعث افزایش زمان رابطه جنسی نمی شوند و در طولانی مدت باعث کاهش لذت و زمان آن می شوند. بسیاری قبل از رابطه جنسی الکل مصرف می کنند زیرا فشار گردش خون را کاهش داده و حساسیت پوست و اعصاب در ناحیه جنسی کاهش یافته و طول مدت زمان رابطه افزایش می یابد، این افزایش زمان به صورت موقتی است و از بین می رود ولی پس از گذشت زمان به دلیل مصرف الکل مواد مغذی به بدن نمی رسد یا از بین می رود و هورمون ها بی نظم می شوند و همه این دلایل باعث اختلال در نعوذ و در نهایت زود انزالی می شوند. به جای استفاده از الکل می توانید از اسپری های تاخیری یا قرص های تاخیری که حاوی الکل هستند و طول زمان رابطه را افزایش می دهند استفاده کنید تا اینکه خود الکل را مصرف کنید زیرا هم برای بدن ضرر دارد هم در طولانی مدت باعث مشکلات جدی برای کبد و همچنین اختلال در نعوظ می شود درحالی که اسپری های تاخیری و قرص ها عوارضی مثل مصرف الکل ندارند و راه حل بهتری نسبت به نوشیدن الکل هستند.

10.بیماری پروستات

پروستات نیز یکی از عواملی است که تاثیر مستقیم روی کیفیت رابطه جنسی دارد. در افرادی که دارای بیماری پروستات بوده اند ولی آن را برای مدت زمان طولانی بدون درمان گذاشته اند زود انزالی دیده شده که  بسیار شایع نیز بوده است. پروستات بیمار باعث کاهش عملکرد عضله های اندام های جنسی شده و حتی در نعوظ نیز اختلال ایجاد می کند پس اگر پروستات شما سالم نیست بهتر است هرچه زودتر آن را درمان کنید تا دچار این مشکلات در رابطه جنسی نشوید. درمان پروستات رابطه مستقیم با درمان زود انزالی دارد پس آن را جدی بگیرید.

11.خودارضایی اصلی ترین عامل زود انزالی

خودارضایی دلیل اصلی زود انزالی است به طوری که اکثر افرادی که به تعداد زیاد خودارضایی می کنند دچار زود انزالی می شوند. خودارضایی به تعداد کم برای بدن مفید است ولی اگر تعداد آن به هر چند روز یک بار یا هر روز برسد علاوه بر کاهش عملکرد جنسی و زود انزالی کیفیت اسپرم ها را نیز کاهش می دهد و برای بدن و عضله ها زیان های شدیدی به عمل می آورد. خودارضایی بسیار اعتیاد آور است مخصوصا اگر در سنین پایین درگیر آن شوید امروزه اکثر نوجوانان درگیر خودارضایی هستند و متاسفانه امکانات و برنامه هایی برای رفع آن وجود ندارد و این مشکل در اکثر جوانان بدون درمان ادامه پیدا می کند و در آینده نه چندان دور آنها را درگیر مشکلاتی مانند زود انزالی و مشکلات جنسی می کند. درمان زود انزالی که ناشی از خودارضایی باشد نیز سخت تر از دیگر عوامل زود انزالی است پس اگر درگیر خودارضایی  روزانه یا هفتگی در زندگی خود هستید سعی کنید با روش های موجود برای ترک خودارضایی این عادت بد را کنار گذاشته تا از سلامتی جنسی و جسمی خوبی بهره ببرید. پیشنهاد می کنیم مطلب عوارض خودارضایی را نیز در سایت ما مطالعه کنید.

تاثیرات مخرب زود انزالی

درمان زود انزالی

زود انزالی علاوه بر تمام مشکلاتی که برای شما در رابطه جنسی به عمل می آورد تاثیراتی مخربی نیز روی زندگی شما دارد که اگر شما به دنبال درمان زود انزالی نباشید باید با این مشکلات دست و پنجه نرم کنید. در ادامه با چند مورد از این مشکلات آشنا می شوید تا اهمیت درمان زود انزالی را متوجه شوید.

1.اعتماد به نفس

داشتن اعتماد به نفس در هر رابطه ای ضروری است که متاسفانه زود انزالی دشمن اعتماد به نفس در روابط می باشد. اگر زود انزال باشید همیشه ترس از داشتن رابطه ای بدون لذت یا ناموفق دارید و برای همین نمی توانید اعتماد به نفس داشته باشید و خود را در آن رابطه مهم یا مساوی بدانید پس خود را دست کم گرفته و لذت داشتن رابطه ای سالم را از خود می گیرید و مهم تر از آن همیشه ترس از دست دادن شریک خود و منتفی شدن رابطه را دارید. این ترس و نداشتن اعتماد به نفس در رابطه، اعتماد به نفس کلی شما در زندگی را نیز پایین می آورد و حس رضایت شما نسبت به خودتان را از بین می برد که همین موضوع باعث می شود تمرکز کافی و انرژی کافی برای انجام دیگر امورات روزانه خود نداشته باشید و شما را با مشکلاتی جدی رو به رو می کند. درمان زود انزالی برای همین دلایل مهم است زیرا اگر درمان نشود دید کلی شما به خودتان را در گذر زمان عوض می کند و شما نمی توانید از این موضوع بگذرید یا آن را بی اهمیت در نظر بگیرید پس به صورت جدی به دنبال درمان زود انزالی خود باشید.

2.کاهش طول عمر و مشکلات قلبی

طبق تحقیقات به عمل آمده روی افرادی که مشکلات جنسی و زود انزالی داشته اند مشخص شده این افراد دچار مشکلات قلبی شده و در خطر سکته های خفیف هستند. زود انزالی روی کل سیستم بدن اثر منفی می گذارد و ریتم سالم بدن را به هم میریزد. سکته و مشکلات عروقی دشمن افراد در سن های بالا است که از دلایل مرگ بسیاری از افراد پیر است پس فکر نکنید که زود انزالی فقط روی سلامت جنسی موثر است بلکه روی تمام بدن تاثیر منفی دارد و شما باید به دنبال درمان زود انزالی به صورت جدی باشید تا از این قبیل مشکلات در سن پیری جلوگیری کنید.

3.مشکلات جدی در یک رابطه

تمامی روابط موفق و ناموفق همگی روی یک موضوع به موفقیت یا شکست می رسند. مساوی بودن هر دو طرف اصل مهم هر رابطه ای است یعنی شما نباید در یک رابطه دست پایین را داشته باشید و در آن رابطه گدایی کنید و در حال راضی کردن طرف مقابل باشید و نیاز های خودتان را در رده دوم قرار دهید یا طرف مقابل شما دست پایین را داشته باشد. اگر رابطه شما مساوی نباشد و یکی دست پایین را داشته باشد مطمعنن رابطه موفقی نیست و به شکست می انجامد. اگر شما دارای مشکلات جنسی و زود انزالی باشید همیشه ترس از نارضایتی طرف مقابل دارید و برای همین نیاز های خودتان را فراموش کرده و به دنبال راضی نگه داشتن طرف مقابل هستید زیرا شما می دانید که در رابطه جنسی خودتان ناموفق هستید و همین دلیلی است که رابطه های شما به سرانجام خوبی نمی رسد زیرا در نهایت یا شما از راضی نگه داشتن طرف مقابل خسته می شوید یا طرف مقابل شما از شما خسته شده و به دنبال رابطه ای بهتر شما را ترک می کند ولی اگر شما به دنبال درمان زود انزالی خود باشید و مشکلات خود را برطرف کنید دوباره می توانید رابطه خود را ساخته و هر دو طرف مساوی باشید و از وجود یک دیگر لذت ببرید و یک دیگر را کامل کنید.

4.انتخاب های غلط

اگر شما دارای زود انزالی باشید و خود را کامل نبینید و اعتماد به نفس کافی برای ایجاد یک رابطه خوب و مستحکم را نداشته باشید نمی توانید با یک شخص عالی و مناسب وارد رابطه شوید زیرا همیشه این تصور همراه شما هست که شما مشکلاتی دارید و به درد یک رابطه خوب نمی خورید و نمی توانید یک رابطه جنسی مناسب برقرار کنید پس از انتخاب های ایده آل خود فاصله گرفته و با اشخاصی که منساب شما نیستند و در حد شما نیستند وارد رابطه می شوید زیرا می ترسید کسی با شما همراه نشود و هر انتخابی که جلوی شما باشد را قبول می کنید و حتی می بینید که بعدا در همین رابطه ها با اشخاصی که مناسب شما نیستند نیز به مشکل می خورید و باید دست پایین را بگیرید و به دنبال راضی کردنش باشید پس بهتر است به جای انتخاب های غلط و تصمیم های عجولانه به دنبال درمان زود انزالی باشید تا به فرم ایده آل خود برسید و به گزینه های عالی و خوبی که می توانید به دست آورید دست پیدا کنید.

5.زود انزالی و عواقب آن برای سلامتی

درمان زود انزالی به روش های مختلف و موثری به عمل می آید ولی اکثر افرادی که دچار این بیماری هستند از این روش های درمان زود انزالی بی اطلاع هستند و به دنبال راه هایی برای غلبه بر زود انزالی می روند که در دراز مدت موجب بیماری ها و ضرر هایی برایشان می شود. چند نمونه از این راه های درمان می توان به قرص ها و کرم ها و ژل هایی اشاره کرد که تاثیر مستقیم روی اندام های جنسی مرد دارند تا مدت زمان انزال را به صورت مضر و غیر طبیعی افزایش دهند. این دارو ها اگر تایید شده نباشند و مجوز بهداشت نداشته باشند در دراز مدت علاوه بر آسیب به اندام های جنسی مرد موجب دیگر بیماری ها در کل بدن می شوند که برای سلامتی بسیار مضرر هستند. متاسفانه دلیل استفاده از این قرص و اسپری و ژل های غیر استاندارد تبلیغات زیاد و غلط در سطح اینترنت و جامعه است که اکثر افراد مبتلا به زود انزالی را به جای درمان زود انزالی با روش های طبیعی و پزشکی به استفاده از این کمک کننده های غیر استاندارد تشویق می کنند و بیمار نیز با توجه به تاثیر سریع این قرص و ژل ها به استفاده از آنها روی می آورد. این نوع کمک کننده های جنسی علاوه بر بیماری های خطرناک برای بدن فرد مصرف کننده لذت جنسی را نیز برای مرد کاهش می دهند و فقط مدت زمان انزال را افزایش می دهند تا طرف مقابل راضی باشد و خود مرد لذت چندانی نمی برد و به نوعی یک رابطه دروغین برای خود شکل می دهد پس به جای استفاده از دارو های غیر استاندارد بهتر است به دنبال درمان زود انزالی با روش های سالم و استاندارد و روز جهانی باشید تا علاوه بر یک رابطه سالم و لذت بخش به بدن خود نیز آسیب نرسانید.

6.تاخیر دهنده های انزال و عوارض آن

همانطور که در مورد قبل اشاره کردیم اکثر افرادی که دارای مشکل زود انزالی هستند از تاخیر دهنده های انزال غیر استاندارد و غیر پزشکی استفاده می کنند که برای سلامتی و بدن بسیار مضر هستند که یکی از این عوارض مهم مشکلاتی در تولید مثل است. قرص های تاخیری و دیگر مورادی که برای تاخیر در انزال مردان استفاده  می شود تاثیر مستقیم با نازایی مرد دارند و در اکثر موارد فرد را نازا کرده و اسپرم های مفید مرد را از بین میبرند که این مسئله برای زوجینی که قصد به دنیا آوردند فرزند دارند اصلا خوشایند نیست و بهتر است به جای استفاده از این قبیل تاخیر دهنگان انزال به دنبال روش های درمان زود انزالی باشند تا هم در تولید مثل به مشکل نخورند هم رابطه ای لذت بخش داشته باشند.

7.اسپری های تاخیری تهدیدی برای سلامت جنسی

اگر زود انزال باشید و به استفاده از اسپری های تاخیری روی آورده اید باید بدانید که یک سری عوارض شما را تهدید می کند. اول از همه باید بدانید که اسپری های تاخیری فقط راه حل موقت و برای یک بار ایجاد رابطه است و در درمان زود انزالی نقشی ندارد و چه بسا مشکل شما را کم کم افزایش می دهد به طوری که مدت زمان رابطه جنسی شما بدون استفاده از اسپری های تاخیری به شدت کاهش یافته و بدون آن امکان ایجاد رابطه برای شما ممکن نیست. پس بهتر است به دنبال درمان زود انزالی با روش های جدید و موثر باشید تا استفاده از اسپری های تاخیری برای افزایش مدت زمان رابطه خود و مورد بعدی نیز تهدید سلامت طرف مقابل شماست زیرا هنگام آمیزش این مواد که شما برای افزایش مدت زمان رابطه استفاده کرده اید وارد بدن شخص مقابل شده و مطمعنن عوارضی دارد. درمان زود انزالی بهترین راه حل شما است قبل از اینکه خود را درگیر استفاده از کمک کننده های جنسی کنید به دنبال درمان باشید تا رابطه ای سالم تر را تجربه کنید.

8.جدایی و مشکلات جدی در رابطه

طبق آمار در کشور ایران 90 درصد طلاق ها ناشی از مشکلات جنسی است که زود انزالی درصد بالایی از این طلاق ها را شامل می شود. اگر مشکلات جنسی و زود انزالی داشته باشید و به دنبال درمان زود انزالی نباشید هرچقد هم تحمل کنید و از روش های مختلف برای ایجاد رابطه استفاده کنید در اخر به مشکل می خورده و میبینید که راهی جز طلاق وجود ندارد. در هر رابطه ای مشکلاتی وجود دارد که باید با یک دیگر به دنبال راه حل آنها باشید و زود انزالی نیز مانند همین مشکلات است چه بسا بسیار ساده تر زیرا درمان زود انزالی با روش های نوین به سادگی صورت می گیرد و روش های موجود بسیار قطعی هستند. مهم ترین نکته این است که با آرامش و تفاهم به دنبال راه حل باشید.

9.مشکلات روحی

در مورد اول راجع به اعتماد به نفس صحبت کردیم که یکی از مواردی است که تحت تاثیر زود انزالی قرار می گیرد که نتیجه می گیریم مهم ترین مورد از عوارض زود انزالی خود شخص است و جدا از بقیه ی مشکلات ناشی از زود انزالی در اخر این خود شما هستید بیشترین ضرر و مشکل را تحمل می کنید. زود انزالی علاوه بر مشکلاتی که برای اعتماد به نفس شما پیش می آورد شما را وارد مشکلات روحی مهمی می کند که برای زندگی شما خوشایند نیست پس هرچه زود تر به دنبال درمان زود انزالی خود باشید و امید وانگیزه داشته باشید زیرا این مشکل به راحتی برطرف می شود نیاز نیست که نگران شوید یا امید نداشته باشید.

روش های درمان زود انزالی

درمان زود انزالی

درمان زود انزالی از روش های خانگی یکی از رایج ترین روش های درمان این مشکل است که نتایج آن نیز همواره مثبت بوده وبیماران علائم مثبت در درمان زود انزالی را تجربه کرده اند. از این روش های درمان می توان به تغذیه، ورزش و درمان های روحی اشاره کرد که در ادامه مطلب به صورت جزئی آن ها را معرفی کرده و روش های درمان زود انزالی را به شما توضیح می دهیم. درمان زود انزالی به روش خانگی همواره موثر بوده ولی راه درمان صد در صدی آن نیست و شما برای درمان آن باید به دنبال روش های پزشکی و علمی تر بروید. در ادامه با ما همراه باشید تا روش های خانگی درمان زود انزالی را معرفی کنیم.

1. مارچوبه برای درمان زود انزالی

مارچوبه از خوراکی هایی است که بسیار کمیاب و قیمت گرانی نیز دارد و دسترسی به آن برای همه آسان نیست ولی اگر به آن دسترسی دارید از مصرف آن پشیمان نخواهید شد زیرا ریشه مارچوبه تاثیر مستقیم بر روی دیر انزالی و اندام جنسی دارد. مارچوبه در ایران خیلی زود به یه خوراکی گران و لوکس تبدیل شد زیرا قیمت آن بسیار بالا بوده و فواید بسیاری نیز دارد. سعی کنید مارچوبه تازه مصرف کنید تا از حداکثر تاثیر آن استفاده کنید.

2. عسل و زنجبیل برای درمان زود انزالی

ترکیب عسل و زنجبیل یکی از موثر ترین روش های خوراکی برای کنترل انزال است. از فواید زنجبیل می توان به افزایش گردش خون و گرمی بدن اشاره کرد که روی اندام های جنسی هم تاثیر بسیار زیادی دارد و باعث بیشتر شدن طول رابطه و نعوظ بهتر و کنترل انزال بهتر می شود. عسل نیز مانند یک تقویت کننده در کنار زنجبیل مصرف می شود و تاثیر زنجبیل را چندین برابر می کند. پیشنهاد ما به شما مصرف این با یک دیگر است تا نهایت استفاده را از این دو خوراکی مفید برده باشید. این ترکیب یکی از بهترین ترکیب های خوراکی برای درمان زود انزالی و کمک به کنترل انزال به شمار می رود.

3. هویج را دست کم نگیرید

هویج علاوه بر فوایدی که برای چشم و دیگر اعضای بدن دارد باعث بهبود میل جنسی می شود. مصرف هویج بخارپز شده علاوه بر افزایش میل جنسی به کنترل انزال نیز کمک شایانی می کند. مصرف هویج بخارپز همراه با تخم مرغ یا عسل میل جنسی شما را به حد کافی افزایش می دهد پس بهتر است آن را در برنامه ای هفتگی خود قرار دهید تا برای رابطه جنسی آماده باشید.

4. تاثیرات مفید سیر

سیر نیز همانند هویج و زنجبیل و مارچوبه باعث افزایش میل جنسی و گرمی بدن می شود. سیر جریان خون را افزایش داده و عضلات ناحیه جنسی را تقویت کرده و همچنین باعث تقویت ایمنی بدن و جلوگیری از وارد شدن باکتری ها به بدن کرده ودر کل بدن شما را از هر لحاظ سالم نگه می دارد. سیر را حتما در برنامه غذایی خود قرار دهید که از خیلی از دارو ها بهتر عمل کرده و بسیار ارزان تر نیز هست.

5. شیر را جدی بگیرید

شیر از منابع غنی کلسیم است و کلسیم نیز برای استقامت بدن و سلامتی بدن بسیار ضروری است. شیر را اگر همراه با موز مصرف کنید بدن شما بسیار اماده شده و امادگی جنسی خوبی پیدا می کنید علاوه بر آن ترکیب این دو خوراکی با یک دیگر برای انرژی و سلامتی بدن نیز موثر است پس حتما هر چند روز یک بار حداقل شیرموز مصرف کنید تا بدن خود را سرشار از کلسیم کنید.

6. تاثیرات کربوهیدرات در درمان زود انزالی

مصرف مقدار بالایی از کربوهیدارت ها به کاهش استرس کمک می کند که همین موضوع به کنترل انزال در رابطه جنسی مربوط می شود. باید مراقب بود مصرف کربوهیدرات به حد زیادی نباشد تا دچار مشکلات ناشی از مصرف کربوهیدرات نشوید. سیب زمینی از منابع غنی کربوهیدرات به شمار می رود که با قرار دادن آن در برنامه غذایی خود کربوهیدارت مصرفی بدن را تامین می کنید.

7. کافئین برای درمان زود انزالی

مصرف زیاد کافئین موجب استرس و نگرانی و حتی اعیتاد به این ماده می شود که تاثیرات منفی زیادی رو زندگی و امورات روزانه دارد. از تاثیرات منفی مصرف زیاد کافئین می توان به استرس زیاد و عدم توانایی در کنترل انزال اشاره کرد. مصرف کافئین به مقدار درست و اندازه هیچ گونه مشکلی ندارد ولی اگر از حد بگذرد موجب مشکلاتی در کنترل انزال و استرس زیاد می شود.

8. روان شناس برای درمان زود انزالی

مشکلات فیزیکی ریشه همه ی زود انزالی ها نیست و بعضی از افراد به دلیل مشکلات روحی دچار زود انزالی می شوند. این مشکلات روحی می تواند استرس های روزانه باشد یا مشکلات خانوادگی یا کمبود علاقه یا موارد دیگر که با دارو ها برطرف نمی شوند و شما باید به یک روان شناس متخصص مراجعه کنید. مطمعن باشید صحبت کردن با یک روان شناس که در این موضوعات دانش و تجربه دارد بسیار به شما کمک می کند و راه حل هایی مناسب پیش پای شما می گذارد و حتی شاید تصور شما نسبت به خودتان را تغییر دهد و مشکل زود انزالی شما برطرف شود البته تمام این موارد به این شرط است که شما به دلایل روحی و روانی به زود انزالی دچار شده باشید که برای اثبات این موضوع با یک سری ازمایش ها می توانید پی ببرید که دلیل زود انزالی شما چیست. اگر زود انزالی شما به دلایل روحی و روانی باشد با مراجعه به روان شناس می توانید مشکل خود را برطرف کنید ولی اگر به دلایل فیزیکی یا هورمونی به زود انزالی دچار شده اید صحبت با روانشناس فقط می تواند با صحبت کردن مشکلاتروحی ناشی از زود انزالی شما را برطرف کنید و راهی برای درمان زود انزالی به شما ارائه نمی دهد.

9.ورزش و آمادگی جسمان

مطمعنن همه ی ما با فواید ورزش و آمادگی جسمانی آشنا هستیم و می دانیم که انسان چقدر به ورزش نیاز دارد تا بدنی سالم، توانا، ورزیده، و خوش استایل داشته باشد. با ورزش کردن و انجام حرکات های کلیدی و با برنامه شما می توانید بدنی خوش استایل داشته باشید که هم برای جذب جنس مخالف کاربردی است و هم در رابطه جنسی به شما کمک می کند. داشتن بدن ورزیده و توانا به شما در کنترل انزال خیلی کمک می کند. ورزش و آمادگی جسمانی همچنین اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد پس اگر از زود انزالی خود نارحت هستید و حس خوبی نسبت به خود ندارید ورزش کردن  می تواند این حس خوب را به شما برگرداند. هنگامی که شما ظاهر خوب و خوش استایلی داشته باشید مطمعنن اعتماد به نفس بیشتری نسبت به خود دارید ومسئله زود انزالی برای شما بسیار راحت تر می شود و به آسانی به دنبال راه های درمان زود انزالی نیز میروید. ورزش کردن حس سر زندگی و اشتیاق به انسان می دهد و در کنترل انرژی و هورمون ها نیز نقش دارد که همه ی این ها در کنترل انرال و درمان زود انزالی نقش موثری دارند پس ورزش کردن در روز را فراموش نکنید.

10.کگل و روش تمرین آن

کگل یک نوع ورزش برای ماهیچه های لگن است که کمک بسیار زیادی به درمان زود انزالی می کند. تاثیرات مثبت این ورزش  ثابت شده است و نیازی به هیچگونه تجهیزات یا دستگاهی ندارد و شما به راحتی در خانه با گذاشتن مقداری زمان در هر روز به راحتی می توانید ناحیه لگن خود را قوی کرده تا کنترل بیشتری روی انزال خود داشته باشید. برای انجام این ورزش کافی است عضلات لگن را منقبض کرده و پس از چند ثانیه دوباره عضلات را رها کرده و این حرکت را روزی 20 بار باید انجام دهید. برای پیدا کردن عضلات لگن خود، هنگام ادرار کردن سعی کنید ادرار خود را متوقف کرده، سپس متوجه می شوید که کدام ماهیچه را باید منقبض کنید. این تمرین را در هر مکانی و در هر شرایطی می توان انجام داد و تنها نکته کلیدی این ترمین این است که مدت زمان انقباط حداقل باید 10 ثانیه باشد و پست سر هم 20 بار انجام دهید تا ماهیچه های لگن شما قوی شده و کنترل خوبی روی مدت زمان انزال خود داشته باشید. طبق تحقیقات افرادی که این تمرین را انجام داده اند و ماهیچه های خود را قوی کرده اند مدت زمان انزال خود را تا 100 ثانیه افزایش داده اند.

زود انزالی همه چیز نیست

زودانزالی

در مورد زود انزالی باید این را بدانید که بسیاری از خانم ها با آن مشکلی ندارند و شما می توانید به راحتی با روش های دیگر که طرف مقابل شما دوست دارد به اوج لذت برسید و بحث انزال همه چیز نیست. در کل این یک مسئله ای است که شما باید با مشورت با شریک خود به نتیجه ای برای حل کردن آن برسید. زود انزالی شما را در جایگاهی کمتر از دیگران قرار نمی دهد و مطمعن باشید که اگر افکار غلط و اشتباه را کنار بگذارید به راحتی می توانید با آن کنار آمده و به روابط خود به خوبی ادامه دهید یا به دنبال راه هایی برای درمان زود انزالی بگردید. خود را محدود به این مشکل نکنید وحتما مشاوره بگیرید تا به تصمیم درستی برسید. هر درمانی را امتحان نکنید واز شیوه درمان و عوارض هر راه درمانی اطلاع داشته باشید تا به اندام های جنسی خود آسیب نرسانید و از راه های درمان مطعن و بدون خطر استفاده کنید. در این مقاله سعی کردیم راجع به زود انزالی و روش های درمان آن به طور مختصر حرف بزنیم امید که برای شما مفید بوده باشد.

سوالات متداول

آیا درمان زودانزالی با داروها موثر است؟

بله، درمان زودانزالی با داروها موثر است. معمولاً داروهایی مانند انتی‌دپرسانت‌ها، داروهای آنتی‌اکسیدان، و داروهای تنظیم‌کننده سرعت سروتونین مورد استفاده قرار می‌گیرند که به تنظیم فعالیت عصبی و کنترل زودانزالی کمک می‌کنند.

آیا تمرینات و تکنیک‌های روان‌شناختی می‌توانند به درمان زودانزالی کمک کنند؟

بله، تمرینات و تکنیک‌های روان‌شناختی می‌توانند به درمان زودانزالی کمک کنند. تمرینات تنفس عمیق، تمرینات تأمل، و تکنیک‌های تأخیر انزال مثال‌هایی از روش‌های روان‌شناختی هستند که می‌توانند به کنترل این مشکل کمک کنند.

آیا تغییر در رژیم غذایی می‌تواند تأثیری در درمان زودانزالی داشته باشد؟

بله، تغییر در رژیم غذایی می‌تواند تأثیری در درمان زودانزالی داشته باشد. مصرف موادی مانند زنجبیل، زعفران، موز، و مواد غذایی حاوی روی می‌توانند به بهبود کنترل زودانزالی کمک کنند.

آیا مشاوره روابط جنسی می‌تواند در درمان زودانزالی موثر باشد؟

بله، مشاوره روابط جنسی می‌تواند در درمان زودانزالی موثر باشد. مشاوره با یک متخصص روابط جنسی می‌تواند به تسهیل ارتباط با شریک زندگی، بهبود دانش در مورد جنسیت، و افزایش اعتماد به نفس کمک کند که همه اینها به کنترل زودانزالی کمک می‌کنند.

آیا عوامل روانی می‌توانند باعث زودانزالی شوند؟

بله، عوامل روانی می‌توانند باعث زودانزالی شوند. استرس، اضطراب، و افسردگی از جمله عواملی هستند که ممکن است تأثیر مستقیمی بر کنترل انزال داشته باشند. درمان مشکلات روانی همراه با درمان‌های دیگر می‌تواند بهبود موثری در کنترل زودانزالی داشته باشد.

دوره ترک خودارضایی (کلیک کنید)

‫52 دیدگاه ها

 1. سلام. من این دوره ترک خودارضایی رو تست کردم و باید بگم که خیلی راضی بودم. اگه دنبال یه راه‌حل موثر و علمی برای این مسئله هستید، بهتون پیشنهاد می‌کنم این دوره رو امتحان کنید.

 2. سلام ۱۴سالمه خود ارضایی میکردم ال ان۴یا۵روزه که نمیکنم زود انزالی هم دارم برای ترک زود انزالی نباید خود ارضایی کرد تازه وقتی یکم تحریک وبه خودن دست میزنم.دستشوویی که میرم منی میاد بیرون

 3. سلام دوستان من هم خود ارضایی داشتم از سن ۸ سالگی شروع به این کار کردم و نمیدونستم اصلا اسم این کار که انجام میدادم چی هست و من الان ۲۲ سالم هست من خدارو شکر الان ترک کردم و این رو برای کسایی میگم که هنوز این کار رو انجام میدن این کار نو جونی من رو ازم گرفت و همش افسردگی داشتم و تا جایی ادامه داشت که همش فکر خود کشی به سرم میزد و الان همه جونا درگیر این بیماری هستند انشالله همه جونا و نوجونا این بیماری سخت رو رها کنند بس یا علی بگو و این بیماری رو ترک کن❤❤👊👊

 4. من زود انزالی دارم با دیدن یک فلم و صحبت کردن در تلیفون آب منی ام زود خارج نی شود با وجودیکه تا هنوز عروسی نکردم

 5. باسلام این کار که گفتیدبرازود انزذالی انجام بدم مشکلته جنسی حل میشود باید چه کار کرد زود انزالی پایان یابید خاهش جواب به ما بدیت من از رابطه جنسی لذت نمیبرم چون زود انزالی دارم این کار که گفتید انجام بیدم فایده دارد ممنون میشوم جواب مارا بدیت

 6. سلام
  مشکل زود انزالی دارم چطور این مشکل را حل نمایم در حالیکه هیچ مشکل جسمی ندارم

 7. سلام خسته نباشید. من ۲۹ سالمه مجرد هم هستم. و ب بیماری. زود انزالی شدید زیر یک دقیقه هستم این خیلی مرا آزار میدهد من هر دفع ک رابطه جنسی میکنم از قرص های تاخیری. استفاده میکنم یعنی در کل تمام قرص های تاخیری رو امتحان کردم اما زود انزالی من طوری است ک انگار از قرص استفاده نکردم یعنی چ قرص مصرف کنم چ نکنم یکیه من میخواهم زور انزالیم برطرف کنم تا قبل ازدواجم رفتم پیش متخصص اصلا ی حرف مسخره ای میزنه مبگه ازدواج کنی خوب میشی میگم بابا من انزالم زیر یک دقیقه اصلا ب دخول نمیرسه من چند مدت باید این رو تحمل کنم تا خوب بشم نمیشه ک باید بر طرف بشه خوب من تا بخواد ب مرور زمان بر طرف بشه زندگیم از هم پاشیده میشه جدایی خیانت ب همراه میاره یعنی چی ترو خدا ی راهنمایی کنید دکتری چیزی معرفی کنید تا این زود انزالی بر طرف بشه. حالا کاملا بر طرف نشه عیب نداره حداقعل تاخیر انزالم ب تاخیر بیفته تا بتونم رابطه دخول داشته باشم

  1. من همین مشکل دارم فایده نداره تا من زن هم گرفتم بچه هم دارم باازدواج این مشکل برطرف نمیشه خیالت راحت دکتر داره چرت میگه

 8. سلام خسته نباشید من حدود ۱۰ ساله ک درگیر این مریضی هستم الان بسته رو خریداری کردم ایا تاثیر گذار هست ینی باعث برطرف شدن زودانزالی میشه؟؟؟

  1. سلام وقت بخیر, بله باعث بهبود میشه و این بستگی داره که مشکل شما تا چه حد باشه و تا چه حد این موضوع بستگی به خودارضایی باشه, برای بعضی ها میتونه بهبودی کامل باشه و برای بعضی افراد دیگه میتونه مثلا ۲۰ درصد تاثیر گذار باشه.

 9. و کسایی ک خیلی زود ارضا میشن اول خودشون ارضا کنن بعد رابطه رو شرو کنن این برای کسی خوب ب شدت ارضا میشه

 10. سلام علیکم.واقعا براتون متاسفم که میگید خود ارضایی به تعداد کمش مفیده!!!خجالت داره واقعا .

  1. خودارضایی کنه بهتره یا بره تو رابطه نامشروع؟جوونه و نیاز جنسی داره و اماکن ازدواج هم نداره.خب حااا کدومش بهتره؟لابد تقوا ،ایمان و عمل صالح😐😐

 11. باسلام میگم من زودانزالی خیلی شدید دارم دارومصرف کردم خوب نشد،
  میشه بگید بایدچیکارکنم، زودانزالیم خیلی شدیده ۱۵ثانیه بیشتر طول نمی‌کشه این خیلی اذیتم میکنه لطفا بگین بایدچیکارکنم

 12. خیلی عالی بود مخصوصا قسمت آخر که گفتین زودانزالی منفی نیست تشکر بهترین ها براتون اتفاق بیفته

 13. داداش از من میشنوی حتی اسم ترامادولرو نبر .اون خونه هایی که ترامادول میسوزونه .خداهم نمیسوزونه

 14. به نظرم خود ارضایی نکنید (جق نزنید) حل میشه و رابطه جنسی بیشتری داشته باشید خودش حل میشه در نو جوانان و اون خانمی که گفت همسرش استرس داره اون آره دیگه اون مشکل مال استرس باید خودش کنترل کنه و بازهم توصیه میکنم خود ارضایی نکنید چون واقعا زود انزالی به دنبال داره و خیلیم زیاد اصن نابود می‌کنه حتی برای قلب هم مشکل به وجود میاره در آینده هم ازدواج کنه نوجوان بچش ناقص میشه بخاطر خود ارضایی پس خود ارضایی نکنید برا قلبتونم مشکلی پیش نمیاد و قبل از رابطه جنسی باهم حرف بزنید و معاشقه کنید خیلی تاثیر داره رابطه جنسی با عشق بهتر از رابطه جنسی با زوره

 15. عزیزان هیچ درمانی مثل ورزش نیست من همشو امتحان کردم فقط با ورزش جواب گرفتم مخصوصا ورزش بدنسازی حتما شروع کنید و ادامه بدید چندماه تا نتیجه ببینید ایشالا

  1. خیلی زیاد یه وقت نکنی این این کارو ها که بیچاره شدی
   دوستانه بهت گفتم

  2. آره باره اول حال میده باره دومم حال میده ولی از باره سوم به بعد باید برای خماریش بخوری. و همینجور تا الا تزریق علیه سلام و در آخر هول الباقی خدا بیاموزتت. حالا اگر خاستی بخور. یعنی اینکه میگم خودم به مدت ۲۰ سال درگیر اعتیاد فوق‌العاده شدید شدم. اولشم برای کمر سفتی بعدش برای خماریشه چون بدن زود بهش عادت میکنه.اولش قرصه بعد یواش یواش میشه تریاک و شیره بعدش مصرف میره بالا بهت جواب نمیده میشه مواد سفید هروئین علیه السلام بعد یه مدت کشیدن جواب نمیده باید تز کنی یعنی تزریق بعدش خدا بیامرز تت‌. حالا برای چند ثانیه چندش اینهمه بدبختی واقعا نمیارزه

  3. بدترین تخریب رو ترامادول ومتادون دارند حتی اگه قبل از دخول انزال داشته باشی از اینا استفاده نکن سعی کن راه درست رو انتخاب کنی وموفق باشی.

 16. سلام همسرمن آلتش راست میشه و اماده ی نزدیکی ک میشیم آلتش میخوابه همسرم خیلی نگرانه اعتمادبه نفسش کلا ازبین رفته چکترکنیم

 17. سلام و خسته نباشید من ۲۹ سالمه مجرد هستم الان و مشکل زود انزالی شدید دارم یعنی زیر یک دقیقه هستش تا میخوام رابطه رو شروع کنم دخول انجام ندادم ارضا میشم کلا رابطه رو زهر مامر مبکنه انواع قرص های تاخیری هم مصرف کردم اما اصلا تاثیری نداشت پیش دکتر متخصص هم رفتم برگشته میگه ازدواج کنی ب مرور زمان بر طرف میشه یعنی چی من تا بخوام ب مرور زمان این بر طرف بشه زندگیم خراب میشه کار ب خیانت سرد شدن طلاق کشیده میشه خواهشا اگر راه چاره ای بلدین ک بتونم کنترلش کنم نمیخوام کاملا بر طرف بشه حداقعل ۳۰ دقیقه ۴۰ دقیقه باشه ک طرف مقابلم از رابطه لذت ببریم

  1. 30 دقیقه 40 دقیقه؟ توقعتو فعلا بیار پاییین دوست عزیز. برای اولش باید فعلا انتظار 15 تا 20 دقیقه داشته باشی. مثل قضیه ی یه شبه ثروتمند شدن نباید فکر کنی.

  2. منم همینطوریم باید چیکار کنم خداوکیلی یه راه بگین من زندگیم از هم میخاد بپاشه زنم گفته راضی نیست ازم 😞

 18. ببخشید این روش هایی که گفتین اگر یک مدّت انجام بدیم واسه همیشه حل میشه مشکلمون یا باید دائم مصرف کنیم و موقتیه؟و اینکه بعد از مصرف اینا چند روز یا هفته بعد مشکلمون حل میشه؟

 19. ببخشید این روش هایی که گفتین اگر یک مدّت انجام بدیم واسه همیشه حل میشه مشکلمون یا باید دائم مصرف کنیم و موقتیه؟و اینکه بعد از مصرف اینا چند روز یا هفته بعد مشکلمون حل میشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا