خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / بلاگ / فواید ترک خودارضایی از نظر اسلام

فواید ترک خودارضایی از نظر اسلام

خودارضایی یک عمل فوری، برای ارضای خود است. اخیراً تحقیقات و مقالات بیشتری به نفع خودارضایی مطرح شده است. به اعتقاد کارشناسان، خودارضایی زمانی که در حد اعتدال انجام شود واقعاً سالم است. گفته می شود که سلامت جسمی و جنسی فرد را بهبود می بخشد. اما آیا واقعا مسئله این است؟ بیایید دریابیم فواید ترک خودارضایی از نظر اسلام چیست.

فواید ترک خودارضایی از نظر اسلام

من می خواستم در مورد چیزی با شما صحبت کنم که بسیار مهم است، در مورد مضرات خودارضایی و پورنوگرافی بر مغز و بدن و فواید ترک خودارضایی از نظر اسلام.

پزشکان و روانشناسان معاصر معمولاً می گویند که خودارضایی رفتاری سالم است … بگذارید فقط این را به شما بگویم: آنها نمی دانند در مورد چه چیزی صحبت می کنند، آنها نمی­توانند رنج یک معتاد به خودارضایی را درک کنند. آخرین تحقیقات را بررسی کنید که ار تباط مستقیمی بین اعتیاد به خودارضایی با کاهش ماده خاکستری در مغز را ثابت می کنند.

ترک خودارضایی و پورنوگرافی بهترین کاری است که در چند سال گذشته برای خودم انجام داده­ام. اکثر مردم نمی دانند که خودارضایی چقدر می­تواند مضر باشد. من شخصاً نمی توانم باور کنم که چقدر وقت خود را صرف این چیزها کردم.

در ادامه برخی از مزایای ترک خودارضایی که تنها بعد از چند هفته تجربه کردم را آورده ام:

 • احساس رفاه. آرام تر بودن. خندیدن راحت تر، عصبانیت کمتر.
 • احساس لذت بیشتر از فعالیت های روزمره، این مزیت شگفت انگیز است.
 • خلاقیت بیشتر؛ حس شوخ طبعی بر می گردد.
 • حافظه بهتر، توانایی تمرکز بهتر.
 • اطمینان طبیعی بیشتر، اضطراب اجتماعی کمتر.
 • انگیزه بیشتر برای انجام کارهای مهم.
 • موسیقی لذت بخش تر می شود. در واقع، سلیقه موسیقی حتی می تواند تغییر کند.
 • به خواب کمتری نیاز است.
 • صحبت کردن راحت تر، لکنت کمتر.
 • توانایی به خاطر سپردن رویاها.
 • مشکلات جنسی کمتر، نعوظ بهتر.
 • احساسات شدیدتر، مانند عشق.
 • از نظر عاطفی انعطاف پذیرتر
 • پوست جوانتر به نظر می رسد و آکنه کمتری دارد.
 • قدرت بدنی بیشتر
 • صدایی عمیق تر
 • سیستم ایمنی قوی تر
 • موضوع خودارضایی هنوز در سراسر جهان یک تابو بزرگ است. فقدان اطلاعات و مکالمات پیرامون آن، اطلاع رسانی صحیح در مورد آن را برای نسل جوان دشوار می کند. در نتیجه، بسیاری نمی دانند چه چیزی درست است و چه چیزی اشتباه است. آیا خودارضایی از نظر اسلام حرام است؟ آیا مجاز است؟ کمبود اطلاعات در این رابطه به جامعه ما بیشتر آسیب می رساند تا فایده داشته باشد. وقت آن است که این گفتگو را انجام دهیم. همه این تردیدها را یکبار برای همیشه برطرف کنیم.

فواید ترک خودارضایی از نظر اسلام چیست؟

خودارضایی چیست؟ استمناء، تجربه ارگاسم جنسی است که با تحریک خود برای لذت جنسی ایجاد می شود. در دنیای مدرن امروز، خودارضایی یک مفهوم بسیار رایج است. بیش از 75 درصد از بزرگسالان در سراسر جهان اعتراف کرده اند که حداقل در یک مرحله از زندگی خودارضایی کرده اند. بخشی از این جمعیت نیز مسلمان هستند. مخصوصاً جوانان مسلمان.

خودارضایی یک عمل فوری، برای ارضای خود است. اخیراً تحقیقات و مقالات بیشتری به نفع خودارضایی مطرح شده است. به اعتقاد کارشناسان، خودارضایی زمانی که در حد اعتدال انجام شود واقعاً سالم است. گفته می شود که سلامت جسمی و جنسی فرد را بهبود می بخشد. اما آیا واقعا مسئله این است؟ بیایید دریابیم فواید ترک خودارضایی از نظر اسلام چیست.

قرآن و حدیث در مورد خودارضایی چه می گویند؟

هیچ آیه روشنی در قرآن و حدیث وجود ندارد که صریحاً بگوید خودارضایی حرام است. اما آیاتی وجود دارد که دلالت بر این دارد. در ادامه برخی از آنها آورده شده است:

خداوند متعال در قرآن کریم، سوره 17، سوره اسراء، آیه 32 می فرماید: “حتی به زنا نزدیک نشوید، زیرا این کار بسیار ناپسند و راه بسیار بدی است.” اکثر دانشمندان اذعان دارند که خودارضایی یکی از وقایعی است که منجر به زنا می شود. بنابراین خداوند فرد مسلمان را از هر راهی که منجر به زنا شود، نهی کرده است.

از پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) نقل شده است که می فرماید: «ای جوانان، هرکس از شما توان مالی ازدواج را دارد، ازدواج کند، زیرا این امر از نگاه کردن به آنچه نباید شما را باز می دارد و از انجام زنا جلوگیری می کند. و اگر توان مالی ندارد، روزه بگیرد، زیرا سپری در برابر شر است. »

خودارضایی در اسلام گناه بزرگی محسوب می شود. در حالی که خودارضایی لذت را برای انسان به ارمغان می آورد، پیامدهای بزرگی در انتظار هر کسی است که این کار را انجام دهد. استمناء توسط زن و مرد انجام می شود و هر یک از آنها این کار را انجام دهند با گناه برابر است.

چرا خودارضایی هم برای مردان و هم برای زنان ممنوع است؟ در ادامه برخی از عوارض خودارضایی از نظر اسلام آورده شده است:

 1. کاهش در توفیق

مطمئناً موفقیت ما فقط از طرف خداوند متعال است و به اذن او ممکن است به موفقیت برسیم. اما برای ما غیرممکن است که آنچه را که خدا از آن متنفر است انجام دهیم و توفیق (موفقیت اعطا شده توسط خدا) را به دست آوریم. فرد مسلمانی که دوست دارد خودارضایی کند، از احتمال توفیق خود می کاهد.

 1. نمی توان ثابت قدم ماند.

ثابت قدم بودن راهی است برای مسلمان بهتر شدن بهتر و تقویت ایمان خود به خدا .اما همانطور که با خودارضایی راه شیطان را دنبال می کنید، ثابت قدم بودن برای شما دشوار می شود و در بدترین حالت، ایمان خود را از دست می دهید.

 1. به تدریج از جامعه حذف می شوید.

عوارض جانبی خودارضایی از نظر اسلام نه تنها باعث آسیب رساندن به خود می شود، بلکه زندگی اجتماعی فرد را نیز به طرز بسیار بدی تحت تأثیر قرار می دهد. او توسط جامعه خود حذف خواهد شد، یا احتمالاً خود را از جامعه دور خواهد کرد. او از همراهی دیگران لذت نمی برد و تنها بودن با خودش را انتخاب می کند.

 1. محروم از هر گونه اعمال نیک

همانطور که همه می­دانیم، شیطان هرگز ما را از انجام کارهای بد و انجام کارهایی که خداوند برای ما ممنوع کرده است، متوقف نمی کند. خودارضایی به وضوح کار شیطان است و وقتی این کار بد را انجام دهیم، از انجام کارهای خوب مانند روزه ، نماز و تلاوت قرآن محروم می شویم.

 1. ضعف در مقابل شیطان

هنگامی که اجازه می دهیم شیطان وارد قلب ما شود، به راحتی از او ضربه می خوریم. بنابراین، ما باید تمام تلاش خود را بکنیم تا خود را در دام شیطان شرور نیاندازیم. انجام خودارضایی به این معناست که ما در مقابل شیطان ضعیف شده ایم و بعداً، برای شیطان آسان تر است که ما را به کارهای بد بکشاند و ما را از نعمت خداوند متعال دور کند.

 1. اندام های جنسی را ضعیف می کند.

خودارضایی نه تنها در مردان، همچنین می تواند اندام های جنسی زنان را نیز تضعیف کند. در حالی که برای مردان ممکن است باعث ناتوانی جنسی شود، در مورد زنان نیز همینطور است. بنابراین اکیداً توصیه می شود از خودارضایی خودداری کنید زیرا ممکن است به بدن آسیب برساند. عادت خودارضایی ممکن است برای مدتی به شما خوش بگذرد، اما معایب آن ارزش ندارد. این امر بر همه جنبه های زندگی شما، از جمله بدن، ذهن شما، و تعامل با دیگران تأثیر می گذارد.

خودارضایی و پورنوگرافی

بیشتر اوقات عمل خودارضایی اغلب شامل پورنوگرافی می شود. هر کاری که با پورنوگرافی انجام شود در اسلام کاملاً حرام تلقی می شود.

اسلام انواع اعمال و کلمات شنیع و بی شرمانه را بر ما حرام کرده است. پورنوگرافی یکی از این اقدامات بی شرمانه است بی شرمی به شکل کلامی و عملی ظاهر می شود. ابتذال بی شرمی است. بی ادبی بی شرمی است، و هر عمل زشتی نیز همینطور. اما زنا رفتار بی شرمانه­ای است که جوامع بشری را ذره ذره خراب می کند. و یکی از مواردی که منجر به زنا می شود پورنوگرافی است. بنابراین، اسلام به ما دستور می دهد که از هر چیزی که می تواند ما را به زنا سوق دهد، دوری کنیم.

مطلب مرتبط: ترک فیلم پورن

امام ابن حجر هیثمی می گوید: “نگاه هوس انگیز به یک زن نامحرم با ترس از انجام عمل زنا، گناه کبیره است، پس تماشای فیلم های پورنو، گناه کبیره است. ” علاوه بر این، بیننده بارها و بارها شاهد چنین صحنه های ناپسندی است که پیامدهای بدی دارد. وقتی کسی چنین فیلم های پورنو را تماشا می کند، اغلب باعث برانگیختگی جنسی می شود و این باعث می شود بیننده مرتکب گناهان بی شماری مانند خودارضایی و فحشا شود.

چگونه از این گناه دوری کنیم؟

خودارضایی در اسلام حرام است. محققان مسلمان که مطالعات خود را ارائه کرده اند از این امر حمایت می کنند. مطالعاتی که ثابت می کند خودارضایی در واقع برای سلامتی شما مفید نیست. در واقع بسیار اعتیادآور است و در برخی موارد شدید باعث آسیب جبران ناپذیر عصبی شده است. وسایل مختلفی وجود دارد که به فرد کمک می کند از تمرین خودارضایی خودداری کند. برخی از آنها عبارتند از:

 • بسیاری از محققان پیشنهاد می کنند که ازدواج و حفظ روابط سالم با همسرتان بهترین راه برای جلوگیری از این گناه است.
 • اعتدال در غذا و نوشیدنی که به تحریک میل جنسی کمک می کند. پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) در این باره روزه را مطابق گفته های خود توصیه می کند: «ای جوانان، هرکس از شما از عهده مالی بر می آید، اجازه دهید ازدواج کند، زیرا این وسیله ای است برای پایین آوردن نگاه و حفظ عفت خود و هر که نتواند روزه بگیرد، زیرا برای او سپر خواهد بود.
 • خودداری از هر چیزی که میل جنسی را برمی انگیزد. مانند گوش دادن به آهنگهای غیراخلاقی و تماشای تصاویر زشتی که به وفور در فیلم ها موجود است.
 • هدایت قوای زیبایی شناسی به کانال های مجاز مانند نقاشی گل و مناظر طبیعی که هوس جنسی را بر نمی انگیزد.
 • انتخاب یاران با تقوای صالح. اینکه چه کسی را برای دوستی انتخاب می کنید اهمیت زیادی دارد.
 • خود را وقف خدمت به هدفی بزرگتر کنید. برای یادگیری و القای دانش اسلامی در زندگی خود وقت بگذارید.

بنر

17 دیدگاه

 1. حمید رضا عرب

  سلام از تجربه خودم براتون بگم تجربه ای که کلاف گم شده تو زندگیم بود خدا را شکر میکنم که تونستم پیداش کنم و باز خدا را شکر میکنم که به من فرصت توبه و زندگی دوباره داد
  داداش های گلم خواهرای عزیز تنها و تنها مسیر واسه موفقیت در امر ترک خود ارضایی نماز هست چون با نماز به خدا نزدیک میشید احساس پشیمانی و گناه میکنید با خواندن نماز و حرف زدن با خدا اراده شما هزار برابر میشه از نماز غافل نشید که تنها راهشه .

 2. دم شما گرم برای راهنمایی میخوام بدونم بعد از ترک این عمل حرام آیا عوارضش به مرور زمان کمتر شده ؟

 3. سلام💚😍
  CR7 هستم
  من تقریبا15سال خودارضایی کردم😭
  رسماً جسم و ذهن ام رو به فنا دادم😫
  بارها ترک کردم و شکست خوردم چون از تجربه دیگران استفاده نمی کردم😠
  الان تقریبا 40روزه پاکم 💪
  برای ترک خودارضایی فقط چند تا کار ساده رو انجام بدید📝
  1.به نام خدا شروع کنید که صدرصد جواب میگیرید👆👑
  2.به هیچ عنوان سمت سایت پورن نرید یا چشم چرانی در فضای مجازی و کوچه و خیابان نکنید،،ممنوع🤐🤐
  3.ذهنتون رو کنترل کنید، اصلا و ابدا در ذهنتون رابطه جنسی و عاشقانه نداشته باشید و فکر سکسی و جنسی ممنوع 🤐🤐
  4.ورزش،ورزش،ورزش💪💪💪
  5.نماز ،نماز،نماز 💎💎
  خواهش میکنم ، نگید این حرف ها مسخرس ،لطفا فقط یک ماه اینکارا رو از روی اجبار انجام بدید تا عادت کنید، اونوقت تا آخر عمر دعام میکنید
  یا علی💚💚💚

 4. امید نیکبختی

  خ.ا.یعنی محروم از تمام نعمت های الله متعال.
  یعنی خود را با دستان خود به دار آویختن.
  یعنی زنده به گور کردن خود با دستان خود.
  یعنی ذلت و خواری از همه جانبه.
  یعنی…

 5. تنهایی، یکی از اصلی ترین عامل این موضوعه ،اگر با دیگران در ارتباط و گفتگو باشیم این موضوع دیگه پیش نمیاد و میشه ترک کرد.

 6. یه کاری که میشه برای ترک خ.ا انجام داد (نماز خوانده)اگر شرایطش نبود( سرگرم کردن خود با وسیله ای یا کاری) .

 7. آناهیتا مرادی صالح

  سلام من خیلی سعی کردم که این عمل زشت رو ترک کنم اما متاسفانه تقریبا هر شب خواب های مستهجن میبینم که در آن ها در حال آمیزش با چند اسب سفید هستم متاسفانه چندبار ارضا میشم و نمیتوانم جلوی آن را بگیرم. نمیدانم باید چه کار کنم حتی در بیداری وقتی اسبی میبینم سریعا فکر های زشت سراغم میاد و باز خودارضایی میکنم. خواهشا کمکم کنید زیر چشمام گود شده و دست هام درد میکنه

 8. لعنت به این اعتیاد.

 9. داداش سوره مومنون اوایلش از ویژگی های مومن میگه که کسانی که در رفتار جنسی خود پاکدامن هستن
  که این میتونه اشاره خوبی برای ترک خ.ا باشه

 10. اقا خدا خیرتون بده الهی
  چقدر مطالبتون ساده و در عین حال حق و عالیه
  دعا کنید منم خلاص بشم کلا خلاص بشم

 11. مگر میشود جوانی که هیچ شانسی برای ازدواج ندارد ده سال تمام روزه بگیرد ؟
  با اینکه الان در ماه رمضان هستیم و ۲۰ روزی گذشته میل جنسی به هیچ عنوان فروکش نکرده / برای ۵ سال آینده هم هیچ ازدواجی متصور نیستم با این شرایط / تنها راه عملی هم که میفرمایید روزه است ؟

  • نماز بخون هرچی به جیز نزدیک تر بشی از یه چیز دیگه دور تر میشس ولی ته هر نمازی کوتاه بخون ولی سر وقت و با خدا بعد از هر نوبت نماز ۵ دیقه خرف بزن یا کمتر ولی در ارتباط باش

  • 😂😐ازدواج که شانسی نیست
   اختیاریه
   اگه نمیتونی از نظر شرایط ، ازواج کنی
   شرایط رو مهیا کن و ازدواج کن اگه نمیخوای ، فشار روانی و… تحمل کن

  • این بیانات اسلام اگر انجام شود ان شاالله خداوند مشکل را حل میکنند و شرایط انجام را ان شاالله حذف میکنند از زندگی شما🙏🏻

  • بهش فکر نکن سعی کن حواستو پرت کنی ذکر بگو و در مکان اتاقت توبه بنویس که همیشه یادت بمونه از گناهان کبیرس من یه صلوات شمار همیشه همراهمه حتی موقع خواب آنقدر ذکر میگم تا خوابم ببره نمیزارم فکر بیاد سراغم تو هم همین کارو کن انشاالله حل بشه

  • از خدا بخواه
   آیات قرآن گوش بده) سوره لقمان و نور (
   از جوی که داخلی برو بیرون و داخل جوهای که صحبت های جنسی درش نیست بشو
   تو میتونی !
   سخته ولی میتونیی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *