خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / بلاگ / فواید ترک خودارضایی از نظر اسلام

فواید ترک خودارضایی از نظر اسلام

خودارضایی یک عمل فوری برای ارضای خود است. اخیراً تحقیقات و مقالات بیشتری به نفع خودارضایی مطرح شده است. به اعتقاد کارشناسان، خودارضایی زمانی که در حد اعتدال انجام شود واقعاً سالم است. گفته می‌شود که سلامت جسمی و جنسی فرد را بهبود می‌بخشد، اما آیا واقعا مسئله این است؟ بیایید دریابیم که فواید ترک خودارضایی از نظر اسلام چیست.

فواید ترک خودارضایی از نظر اسلام

من می‌خواستم در مورد چیزی با شما صحبت کنم که بسیار مهم است؛ در مورد مضرات خودارضایی و پورنوگرافی بر مغز و بدن و فواید ترک خودارضایی از نظر اسلام.

پزشکان و روان‌شناسان معاصر معمولاً می‌گویند که خودارضایی رفتاری سالم است. بگذارید فقط این را به شما بگویم: آن‌ها نمی‌دانند که در مورد چه چیزی صحبت می‌کنند، آن‌ها نمی­‌توانند رنج یک معتاد به خودارضایی را درک کنند. آخرین تحقیقات را بررسی کنید که ارتباط مستقیمی بین اعتیاد به خودارضایی با کاهش ماده خاکستری در مغز را ثابت می‌کنند.

ترک خودارضایی و پورنوگرافی بهترین کاری است که در چند سال گذشته برای خودم انجام داده‌‌ام. اکثر مردم نمی‌دانند که خودارضایی چقدر می‌تواند مضر باشد. من شخصاً نمی‌توانم باور کنم که چقدر وقت خود را صرف این چیزها کرده‌ام.

در ادامه برخی از مزایای ترک خودارضایی که تنها بعد از چند هفته تجربه کردم را برای‌تان آورده‌ام:

 • احساس رفاه، آرام‌تر بودن، خندیدن راحت‌تر، عصبانیت کمتر.
 • احساس لذت بیشتر از فعالیت‌های روزمره که این یک مزیت شگفت انگیز است.
 • خلاقیت بیشتر، حس شوخ طبعی برمی‌گردد.
 • حافظه بهتر، توانایی تمرکز بهتر.
 • اطمینان طبیعی بیشتر، اضطراب اجتماعی کمتر.
 • انگیزه بیشتر برای انجام کارهای مهم.
 • موسیقی لذت بخش‌تر می‌شود؛ در واقع سلیقه موسیقی حتی می‌تواند تغییر کند.
 • به خواب کمتری نیاز است.
 • صحبت کردن راحت‌تر، لکنت کمتر.
 • توانایی به خاطر سپردن رویاها.
 • مشکلات جنسی کمتر، نعوظ بهتر.
 • احساسات شدیدتر مانند عشق.
 • از نظر عاطفی انعطاف پذیرتر.
 • پوست جوان‌تر به نظر می‌رسد و آکنه کمتری دارد.
 • قدرت بدنی بیشتر.
 • صدایی عمیق‌تر.
 • سیستم ایمنی قوی‌تر.
 • موضوع خودارضایی هنوز در سراسر جهان یک تابو بزرگ است. فقدان اطلاعات و مکالمات پیرامون آن، اطلاع رسانی صحیح در مورد آن را برای نسل جوان دشوار می‌کند. در نتیجه بسیاری نمی‌دانند چه چیزی درست است و چه چیزی اشتباه. آیا خودارضایی از نظر اسلام حرام است؟ آیا مجاز است؟ کمبود اطلاعات در این رابطه به جامعه ما بیشتر آسیب می‌رساند تا فایده داشته باشد. وقت آن است که این گفتگو را انجام دهیم. همه این تردیدها را یکبار برای همیشه برطرف کنیم.

فواید ترک خودارضایی از نظر اسلام چیست؟

خودارضایی چیست؟ استمناء، تجربه ارگاسم جنسی است که با تحریک خود برای رسیدن به لذت جنسی انجام می‌شود. در دنیای مدرن امروز خودارضایی یک مفهوم بسیار رایج است. بیش از 75 درصد از بزرگسالان در سراسر جهان اعتراف کرده‌اند که حداقل در یک مرحله از زندگی گرفتار خودارضایی شده‌اند. بخشی از این جمعیت نیز مسلمان هستند.

همان‌طور که گفتیم، خودارضایی یک عمل فوری برای ارضا کردن خود است. طبق تحقیقات و مقالات اخیر که درمورد خودارضایی جمع‌آوری شده است، کارشناسان زیادی معتقدند که اگر خودارضایی در تعداد کم انجام شود، هیچ‌گونه مشکلی ندارد و حتی باعث بهبود سلامت جسمی افراد نیز خواهد شد! اکنون به سراغ نظر اسلام در مورد خودارضایی می‌رویم.

قرآن و احادیث در مورد خودارضایی چه می‌گویند؟

هیچ آیه روشنی در قرآن و احادیث وجود ندارد که صریحاً بگوید خودارضایی حرام است، اما آیاتی وجود دارد که دلالت بر حرام بودن آن دارد. در ادامه برخی از آن‌ها آورده شده است:

خداوند متعال در قرآن کریم، در آیه 32 از سوره اسراء می‌فرماید: “حتی به زنا نزدیک نشوید، زیرا این کار بسیار ناپسند و راه بسیار بدی است.” اکثر دانشمندان ادعا دارند که خودارضایی یکی از وقایعی است که منجر به زنا می‌شود. بنابراین خداوند فرد مسلمان را از هر راهی که منجر به زنا شود نهی کرده است.

از پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) نقل شده است که می‌فرماید: «ای جوانان، هرکس از شما توان مالی ازدواج را دارد، ازدواج کند؛ زیرا این امر شما را از نگاه کردن به آنچه که نباید، باز می‌دارد و از انجام زنا جلوگیری می‌کند. و هرکس توان مالی ندارد، روزه بگیرد؛ زیرا سپری در برابر شر است. »

خودارضایی در اسلام گناه بزرگی محسوب می‌شود. در حالی که خودارضایی لذت را برای انسان به ارمغان می‌آورد، پیامدهای بزرگی در انتظار هر کسی است که این کار را انجام دهد. استمناء توسط زن و مرد انجام می‌شود و هر یک از آن‌ها که این کار را انجام دهند قطعا گرفتار گناه شده‌اند.

چرا خودارضایی هم برای مردان و هم برای زنان ممنوع است؟ در ادامه برخی از عوارض خودارضایی از نظر اسلام آورده شده است:

 1. کاهش در توفیق.

مطمئناً موفقیت ما فقط از طرف خداوند متعال است و به اذن او ممکن است به موفقیت برسیم. اما برای ما غیرممکن است که آنچه را که خدا از آن متنفر است را انجام دهیم و توفیق (موفقیت اعطا شده توسط خدا) را به دست آوریم. فرد مسلمانی که دوست دارد خودارضایی کند، از احتمال توفیق خود می‌کاهد.

 1. نمی‌توان ثابت قدم ماند.

ثابت قدم بودن، راهی است برای مسلمانی بهتر شدن و تقویت ایمان خود به خداوند. اما همان‌طور که با خودارضایی راه شیطان را دنبال می‌کنید، ثابت قدم بودن برای شما دشوار می‌شود و در بدترین حالت، ایمان خود را از دست می‌دهید.

 1. به تدریج از جامعه حذف می‌شوید.

عوارض جانبی خودارضایی از نظر اسلام نه تنها باعث آسیب رساندن به خود می‌شود، بلکه زندگی اجتماعی فرد را نیز به طرز بسیار بدی تحت تأثیر قرار می‌دهد. او توسط جامعه خود حذف خواهد شد یا احتمالاً خود را از جامعه دور خواهد کرد. او از همراهی دیگران لذت نمی‌برد و تنها بودن با خودش را انتخاب می‌کند.

 1. محروم از هر گونه اعمال نیک.

همان‌طور که همه می‌دانیم، شیطان هرگز ما را از انجام کارهای بد و انجام کارهایی که خداوند برای ما ممنوع کرده است متوقف نمی‌کند. خودارضایی به وضوح کار شیطان است و وقتی این کار بد را انجام دهیم، از انجام کارهای خوب مانند روزه، نماز و تلاوت قرآن محروم می‌شویم.

 1. ضعف در مقابل شیطان.

هنگامی که اجازه می‌دهیم شیطان وارد قلب ما شود، به راحتی از او ضربه می‌خوریم. بنابراین ما باید تمام تلاش خود را کنیم تا خودمان را در دام شیطان شرور نیندازیم. انجام خودارضایی به این معناست که ما در مقابل شیطان ضعیف شد‌ه‌ایم و برای شیطان آسان‌تر است که ما را به کارهای بد بکشاند و ما را از نعمت خداوند متعال دور کند.

 1. اندام‌های جنسی را ضعیف می‌کند.

خودارضایی نه تنها در مردان، بلکه می‌تواند اندام‌های جنسی زنان را نیز تضعیف کند. در حالی که برای مردان ممکن است باعث ناتوانی جنسی شود، در مورد زنان نیز همین‌طور است. بنابراین توصیه می‌شود که از خودارضایی دوری کنید، زیرا ممکن است به بدن‌تان آسیب برساند. با خودارضایی ممکن است برای مدتی به شما خوش بگذرد، اما معایب آن ارزش این خوشی را ندارد. این امر بر همه جنبه‌های زندگی شما از جمله بدن، ذهن و تعامل با دیگران تأثیر می‌گذارد.

خودارضایی و پورنوگرافی

بیشتر اوقات عمل خودارضایی شامل پورنوگرافی می‌شود. در اسلام هر کاری که با پورنوگرافی انجام شود، کاملاً حرام تلقی خواهد شد.

اسلام انواع اعمال و کلمات شنیع و بی شرمانه را بر ما حرام کرده است. پورنوگرافی یکی از این اقدامات بی شرمانه است. بی شرمی به شکل کلامی و عملی ظاهر می‌شود. ابتذال، نوعی بی شرمی است. بی ادبی، یک نوع بی شرمی است و هر عمل زشتی نیز همین‌طور می‌باشد. همچنین زنا رفتار بی شرمانه­‌ای است که جوامع بشری را ذره ذره خراب می‌کند و یکی از مواردی که منجر به زنا می‌شود، پورنوگرافی است. بنابراین اسلام به ما دستور می‌دهد که از هر چیزی که می‌تواند ما را به زنا سوق دهد، دوری کنیم.

مطلب مرتبط: ترک فیلم پورن

امام ابن حجر هیتمی می‌گوید: “نگاه هوس انگیز به یک زن نامحرم با ترس از انجام عمل زنا، گناه کبیره است، پس تماشای فیلم‌های پورن، گناه کبیره است. ” همچنین بیننده بارها شاهد چنین صحنه‌های ناپسندی است که پیامدهای بدی دارد. وقتی کسی چنین فیلم‌هایی را تماشا می‌کند، اغلب باعث برانگیختگی جنسی می‌شود و این موجب شده که بیننده مرتکب گناهان بی شماری مانند خودارضایی و فحشا شود.

چگونه از این گناه دوری کنیم؟

خودارضایی در اسلام حرام است. محققان مسلمان که مطالعات خود را ارائه کرده‌اند از این امر حمایت می‌کنند. مطالعاتی که ثابت می‌کند خودارضایی در واقع برای سلامتی شما مفید نیست و بسیار اعتیادآور است و در برخی موارد باعث آسیب جبران ناپذیر عصبی خواهد شد. روش‌های مختلفی وجود دارند که به فرد کمک می‌کنند از عمل خودارضایی خودداری کند. برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • بسیاری از محققان پیشنهاد می‌کنند که ازدواج و حفظ روابط سالم با همسرتان، بهترین راه برای جلوگیری از این گناه است.
 • اعتدال در غذا و نوشیدنی به تحریک میل جنسی کمک می‌کند. پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) در این باره روزه را مطابق گفته‌های خود توصیه می‌کند: «ای جوانان، هرکس از شما که از مخارج مالی بر می‌آید، اجازه دهید ازدواج کند. زیرا این وسیله‌ای است برای پایین آوردن نگاه و حفظ عفت خود؛ و هر کسی که نمی‌تواند، روزه بگیرد؛ زیرا برای او سپر خواهد بود.
 • خودداری از هر چیزی که میل جنسی را افزایش می‌دهد. مانند گوش دادن به آهنگ‌های غیراخلاقی و تماشای تصاویر زشتی که به وفور در فیلم‌ها موجود است.
 • هدایت قوای زیبایی شناسی به کانال‌های مجاز مانند نقاشی گل و مناظر طبیعی که هوس جنسی را بر نمی‌انگیزد.
 • انتخاب یاران با تقوای صالح. اینکه چه کسی را برای دوستی انتخاب می‌کنید اهمیت زیادی دارد.
 • خود را وقف خدمت به هدفی بزرگ‌تر کنید. برای یادگیری و القای دانش اسلامی در زندگی خود وقت بگذارید.

بنر

اشتراک در
اطلاع از
guest
72 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

 تنها راز اصلی ترک سریع خودارضایی 

 صد در صد تضمینی

اگر بابت انجام خودارضایی احساس گناه داری، پس وقتشه روی دکمه قرمز زیر کلیک کنی و مسیر ترک خودارضایی رو شروع کنی

میخواهم خودارضایی را ترک کنم
close-link