تاثیر خودارضایی روی ریزش مو و کچلی چقدر است؟

اینکه تاثیر خودارضایی روی ریزش مو حقیقت دارد یا خیر از جالب‌ترین سوالاتی بود که شما عزیزان از ما پرسیده بودید. ارتباط میان خودارضایی و ریزش مو شاید عجیب به نظر برسد اما پاسخ آن مطمئناً شما را متعجب می‌کند، پس حتما تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

آیا خودارضایی روی کچل شدن تاثیر دارد؟

تاثیر خودارضایی روی کچلی سر هم واقعیت و هم خیر! زیرا تا کنون هیچ منبع علمی تایید نکرده که ریزش مو یکی از عوارض خودارضایی می‌باشد؛ ولی به صورت غیرمستقیم تاثیر خودارضایی روی ریزش مو حقیقت دارد. اثر غیرمستقیم به این معنا است که ارتباط میان خودارضایی و ریزش مو وابسته به استرس و اضطراب می‌باشد که از عوارض اصلی خودارضایی به شمار می‌روند.

تحقیقات علمی تایید کرده‌اند که انجام خودارضایی موجب افزایش استرس می‌شود و می‌تواند از دلایل ریزش مو در مردان باشد. ریزش مو بنا به دلایل زیادی رخ می‌دهد که شامل ژنتیک، مراقبت نکردن از مو، استرس و نگرانی و… است. اگر شما ژنتیک خوبی برای مو دارید و از روتین مراقبت مو پیروی می‌کنید ولی باز هم شاهد ریزش موهای‌تان هستید، افزایش استرس بدن در راستای عوارض خود‌ارضایی می‌تواند دلیلی برای آن باشد.

اثرات خودارضایی روی بدن

لطفاً فکر نکنید که اگر خودارضایی روی موها تاثیر ندارد دیگر مشکلی وجود نخواهد داشت و شما می‌توانید آن را انجام دهید! زیرا عوارض استمناء بسیار زیاد هستند و هر کدام از این عوارض روی موارد دیگری تاثیر می‌گذارند. بدن انسان به صورت یکپارچه فعالیت می‌کند و تمامی اجزای آن با یکدیگر مرتبط هستند.

به عنوان مثال می‌توانیم به لاغری بدن بر اثر خودارضایی توجه کنیم که در مطلب آیا خودارضایی باعث لاغری می شود؟ راجع به آن صحبت کرده‌ایم. سوخت و ساز بدن در حین انجام خودارضایی افزایش قابل توجهی پیدا می‌کند و کالری زیادی سوزانده خواهد شد که باعث می‌شود افراد به شدت لاغرتر شوند. نکته قابل توجه این است که خودارضایی سبب کاهش وزن در افراد چاق نمی‌شود، بلکه آن‌ها را چاق‌تر می‌کند؛ پس لطفاً این تفکر را نداشته باشید که استمناء ممکن است فایده‌ای برای‌تان داشته باشد.

به خودارضایی نه بگویید

چگونه خودارضایی را برای همیشه ترک کنم؟

ما در این مقاله راجع به تاثیر خودارضایی روی کچلی سر صحبت کردیم و به این نتیجه رسیدیم که عوارض خودارضایی می‌توانند باعث مشکلات و بیماری‌های غیر مرتبطی مثل ریزش مو شوند و شاید شما متوجه نباشید که تمامی این‌ها به دلیل استمناء می‌باشند. لحظه‌ای که شما خودارضایی را برای همیشه کنار بگذارید می‌توانید شروع به جبران آسیب‌های آن کنید و بدن‌تان را به شرایط مناسبی برگردانید. چهره شما بیشتر از هر عضو دیگری تحت تاثیر خودارضایی قرار گرفته و تغییر می‌کند که در مطلب فواید ترک خودارضایی بر چهره راجع به این صحبت کرده‌ایم که اگر استمناء را ترک کنید می‌توانید چه تغییرات مثبتی بر روی چهره‌تان مشاهده نمایید.

ترک خودارضایی بسیار ساده است و تنها نیازمند یک تغییر می‌باشد. اصلی‌ترین عامل ترک هر نوع اعتیادی، ذهنیت است؛ انسان بخاطر دلایل ذهنی به خودارضایی اعتیاد پیدا می‌کند. ما برای‌تان دوره حرفه‌ای ترک خودارضایی را آماده کرده‌ایم که با استفاده از روش‌های نوین روان‌شناسی باعث می‌شود تا ذهنیت شما راجع به خودارضایی کاملاً تغییر کند. این پکیج با استفاده از یک فایل صوتی 5 ساعته بالاترین تاثیرگذاری ممکن را روی ذهن‌تان خواهد داشت تا در کمتر از چند روز بتوانید تمامی عقاید اشتباهی که شما را هر بار مجبور می‌کردند این عمل زشت را انجام دهید کنار بگذارید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاهده نتایج این دوره پیشنهاد می‌کنیم روی لینک Tarksari.ir کلیک کنید.

دوره ترک خودارضایی (کلیک کنید)

یک دیدگاه

  1. منم تازه دوره رو شروع کردم. اولش سخته اما به مرور راحت می‌شه. حتما امتحان کنید! 💪

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا