آیا خودارضايی باعث لاغری می‌شود؟

در این مقاله به بررسی رابطه بین خودارضایی و لاغری می‌پردازیم. هدف ما ارائه اطلاعات دقیق و علمی در مورد این موضوع و از بین بردن باورهای غلط رایج است.

خودارضایی و عضله سازی

تحقیقات نشان داده که خودارضایی می‌تواند تا حدی بر روند عضله سازی تاثیر منفی بگذارد. این امر به دلیل کاهش سطح تستوسترون، هورمونی که نقش مهمی در عضله سازی ایفا می‌کند، رخ می‌دهد. با این حال، تاثیر خودارضایی بر عضله سازی قابل چشم‌پوشی و ناچیز است و به هیچ وجه به معنای عدم عضله سازی در صورت خودارضایی نیست.

خودارضایی و لاغری

برخلاف تصور رایج، خودارضایی به طور مستقیم باعث لاغری نمی‌شود. کاهش وزن ناشی از خودارضایی بسیار ناچیز است و به هیچ وجه نمی‌توان آن را راهی برای لاغری دانست. در واقع، عواملی مانند عدم تحرک کافی، رژیم غذایی نامناسب و استرس نقش بسیار مهم‌تری در لاغری دارند. البته می توانیم این نتیجه را بگیریم که خودارضایی باعث افزایش استرس خواهد شد و همین عامل می تواند باعث کاهش وزن یا افزایش وزن شما شود (بستگی به بدن شما دارد که چه واکنشی دربرابر استرس نشان می دهد آیا دچار بی اشتهایی می شوید یا به سمت پرخوری می روید؟).

مضرات خودارضایی

خودارضایی می‌تواند در صورت افراط، مضرات جسمی و روحی متعددی به همراه داشته باشد. اگر می خواهید مهم ترین عوارض خودارضایی را بفهمید مقاله سایت ترک سریع را در این باره بخوانید، برخی از این مضرات عبارتند از:

رابطه خودارضایی با چاقی و لاغری

آیا خود ارضايي باعث لاغري ميشود؟

در بخش قبلی این مقاله به بررسی رابطه بین خودارضایی و لاغری پرداختیم. همانطور که اشاره شد، خودارضایی به طور مستقیم باعث لاغری نمی‌شود. کاهش وزن ناشی از خودارضایی بسیار ناچیز است و به هیچ وجه نمی‌توان آن را راهی برای لاغری دانست. در واقع، عواملی مانند عدم تحرک کافی، رژیم غذایی نامناسب و استرس نقش بسیار مهم‌تری در لاغری دارند.

نکته مهم:خودارضایی در کنار سبک زندگی ناسالم می‌تواند تاثیر منفی بر وزن و تناسب اندام داشته باشد.

خودارضایی و چاقی

برخی افراد ممکن است این پرسش را داشته باشند که آیا با ترک خودارضایی می‌توان چاق شد و وزن اضافه کرد؟

در پاسخ باید گفت که لاغر بودن یا چاق بودن افراد بیشتر از آن که به عواملی مثل خودارضایی ارتباط داشته باشد، به سبک زندگی و ژنتیک افراد بستگی دارد.خودارضایی به تنهایی نه باعث چاقی می‌شود، و نه لاغری.

عوامل تعیین کننده وزن و تناسب اندام:

 • ژنتیک: ژنتیک نقش مهمی در تعیین متابولیسم، اشتها و توزیع چربی در بدن ایفا می‌کند. افرادی که ژنتیک چاقی دارند، بیشتر در معرض چاقی هستند، حتی اگر خودارضایی نکنند.
 • سبک زندگی: رژیم غذایی، فعالیت بدنی و سطح استرس نقش بسیار مهمی در وزن و تناسب اندام دارند. افرادی که سبک زندگی سالمی دارند، حتی اگر خودارضایی کنند، به احتمال زیاد وزن متناسبی خواهند داشت.

راه‌های رسیدن به وزن ایده‌آل

تغذیه مناسب: استفاده از یک رژیم غذایی سالم و متعادل که با نیازهای بدن شما سازگار باشد، نقش کلیدی در رسیدن به وزن ایده‌آل دارد. برای تهیه یک رژیم غذایی مناسب می‌توانید با متخصص تغذیه مشورت کنید.

ورزش: فعالیت بدنی منظم به سوزاندن کالری و چربی‌های اضافی بدن کمک می‌کند. سعی کنید در طول روز حداقل 30 دقیقه فعالیت بدنی داشته باشید.

مدیریت استرس: استرس می‌تواند منجر به پرخوری و افزایش وزن شود. یادگیری روش‌های مدیریت استرس مانند یوگا، مدیتیشن یا تنفس عمیق می‌تواند به شما در رسیدن به وزن ایده‌آل کمک کند.

نکات مهم:

 • هرگز به خودارضایی به چشم یک عامل اساسی و تعیین کننده در وزن و اندام خود نگاه نکنید.
 • وزن و تناسب اندام به عوامل متعددی مانند ژنتیک، سبک زندگی، رژیم غذایی و فعالیت بدنی بستگی دارد.
 • برای رسیدن به وزن ایده‌آل باید یک رویکرد جامع و متعادل را در پیش بگیرید.

اگر می‌خواهید بدانید که آیا عوارض خودارضایی بعد از ترک از بین می‌رود؟ یا اینکه اگر شما هم این سؤال را دارید که چگونه خودارضایی کنیم که ضرر نداشته باشد؟ پیشنهاد می‌کنیم حتما این دو مقاله‌ای که در سایت ترک سریع نوشته‌ایم را مطالعه کنید.

جمع‌بندی

ارتباط بین لاغری و خودارضایی، ارتباطی خاص است که هم مستقیم و هم غیر مستقیم می‌باشد. رابطه مستقیم تناسب اندام و خودارضایی به این شکل است که وقتی فرد عمل خودارضایی را انجام می‌دهد، به دلیل خروج بخش قابل توجهی از مواد مغذی و مواد معدنی از بدن وی، وزن و تناسب اندام او کم‌کم کاهش پیدا کرده و رو به لاغری می‌رود. تاثیر غیر مستقیم خودارضایی بر لاغری نیز به این شکل است که وقتی شخصی خودارضایی می‌کند، عملاً دیگر انرژی و توان قبل را نداشته و نمی‌تواند با انجام ورزش و تغذیه مناسب اندام خود را روی فرم نگه دارد. همچنین تاثیرات روحی و فکری خودارضایی نیز تاثیر غیرمستقیم در سبک زندگی فرد گذاشته و او را از تناسب اندام دورتر می‌کند.

توصیه‌های نهایی:

 • به جای تمرکز بر خودارضایی به عنوان عامل لاغری، بر داشتن یک سبک زندگی سالم تمرکز کنید.
 • از یک رژیم غذایی متعادل و متناسب با نیازهای بدنتان استفاده کنید.
 • به طور منظم فعالیت بدنی داشته باشید.
 • در صورت نیاز به کمک، از یک متخصص تغذیه یا مربی ورزشی کمک بگیرید.

سوالات متداول

آیا خودارضایی به طور مستقیم باعث لاغری می‌شود؟

خیر. خودارضایی به طور مستقیم باعث لاغری نمی‌شود. کاهش وزن ناشی از خودارضایی بسیار ناچیز است و به هیچ وجه نمی‌توان آن را راهی برای لاغری دانست.

آیا خودارضایی در کنار سبک زندگی ناسالم می‌تواند به لاغری منجر شود؟

بله. خودارضایی در کنار سبک زندگی ناسالم می‌تواند تاثیر منفی بر وزن و تناسب اندام داشته باشد. به عنوان مثال، اگر فردی به طور منظم خودارضایی کند و در عین حال رژیم غذایی نامناسبی داشته باشد و فعالیت بدنی کافی نداشته باشد، ممکن است در طول زمان وزن کم کند.

آیا خودارضایی باعث چاقی می‌شود؟

خیر. خودارضایی به تنهایی باعث چاقی نمی‌شود. وزن و تناسب اندام به عوامل متعددی مانند ژنتیک، سبک زندگی، رژیم غذایی و فعالیت بدنی بستگی دارد.

چگونه می‌توان به وزن ایده‌آل رسید؟

برای رسیدن به وزن ایده‌آل باید یک رویکرد جامع و متعادل را در پیش بگیرید. این شامل موارد زیر است:

 • داشتن یک رژیم غذایی متعادل و متناسب با نیازهای بدنتان
 • فعالیت بدنی منظم
 • مدیریت استرس
 • خواب کافی
 • پرهیز از مصرف دخانیات و الکل

آیا ترک خودارضایی به چاقی منجر می‌شود؟

به طور مستقیم خیر. ترک خودارضایی به چاقی منجر نمی‌شود. وزن و تناسب اندام به عوامل متعددی مانند ژنتیک، سبک زندگی، رژیم غذایی و فعالیت بدنی بستگی دارد.

اگر به دنبال لاغری هستم، باید خودارضایی را ترک کنم؟

بله. هرچند که خودارضایی به طور مستقیم باعث لاغری نمی‌شود و ترک آن ضرورتی برای لاغری نیست. تمرکز بر داشتن یک سبک زندگی سالم و متعادل مهم‌تر است. اما اگر خودارضایی باعث افزایش استرس بیش از حد شما شده پس لازم است حتما به دنبال روش های ترک خودارضایی باشید.

اگر خودارضایی می‌کنم و وزن کم می‌کنم، باید نگران باشم؟

اگر به طور ناگهانی و بدون دلیل وزن کم می‌کنید، باید به پزشک مراجعه کنید. کاهش وزن بدون دلیل می‌تواند نشانه‌ای از یک بیماری زمینه‌ای باشد.

از سایت ترک سریع کمک بگیرید!

کافیست به صفحه اصلی سایت ما مراجعه کنید و آن را مطالعه کنید، پکیج ترک خودارضایی سایت ترک سریع می تواند برای شما مفید باشد.

دوره ترک خودارضایی (کلیک کنید)

‫26 دیدگاه ها

 1. با سلام
  ببخشید مگه نمیگین یکی از عوارض خودارضایی مثلاً لاغری هست، بدلیل انرژی زیادی که صرف میشه و یا ضعف بینایی؛ پس چرا در مورد ارتباط با همسر این عوارض مطرح نیست؟ مگه چه فرقی میکنه؟!!
  لطفاً تایید و منتشر کنید این دیدگاه من رو، و خواهشاً پاسخ بدین!

  1. سلام وقت بخیر، اگر خودارضایی باعث ایجاد حس شرم و ناراحتی بشه و استرس و افزایش شمارو افزایش بده میتونه باعث کاهش اشتهای عصبی یا پرخوری عصبی بشه، از این نظر فقط میتونه باعث لاغری یا چاقی بشه (تا الان که سال 1402 هستیم منابع علمی همین رو میگن).

 2. فایده ندارههه😭 دوست دخترم گفته اگه تا هفته دیگه ترک نکنی کات میکنم😭😭😭😭 1 ساله دارم تلاش میکنم نمیشهههه

 3. من اضافه وزن دارم و از ۱۳ سالگیم دارم خودارضایی میکنم که فقط لاغر شم ، ولی الان ۱۹ سالمه و چاق ترم شدم ، حداقل روزی ۲ بار رو خودارضایی میکنم و واقعا لاغرنشدنم عجیبه

  1. ببین وقتی خودارضایی میکنی یعنی داری خودت رو نابود میکنی تو یک لیوان رو در نظر بگیر که توش اب داره و قطر قطر داره میاد تو لیوان ولی لیوان یهو خالی میشه و های تکرار میشه پس چی میشه اون لیوان پور نمیشه بدن آدم هم مثله اون لیوان اگه چاق باشی چاق تر میشی لاغر باشی لاغر تر میشی چرا چون هورمون بدنت تقیر میکنه و بهت آسیب میزنه ولی خودارضایی نکنی اون لیوان همیشه پوره و سالم اوکی

 4. عالی بود مقاله مطالبی که گذاشتید ممنونم میگم الان 8سال چرا هرچی می خورم چاق نمیشم

 5. من شک ندارم روی لاغری تاثیر داره،، قطعا اسپرمی که خارج میشه حاوی انرژی بدن محسوب میشه، و وقتی بدن انرژی از دست میده، مجبور از خود بدن انرژی بگیره و این باعث لاغر موندن فرد میشه، چه چیزی باعث میشه شما حاوی عضله و گوشت بشید، هوا که نیست،، به طور محسوس شما باید بدونید که روزانه ۷ الی ۸ گرم اسپرم ذخیره میکنید، خب فردی که دو روزی یک بار این کار رو انجام بده قطعا روی بدنش تاثیر داره، ولی اگه چهار روزی یک بار باشه نمی تونه زیاد تاثیر داشته باشه، ولی خب بعید میدونم شما بار اول انجام بدید باز مکررا انجام ندید،،، امان از لذت لامصب

  1. سلام هر وقت خواستی خود ارضایی کنی فورا اون مکان رو ترک کن فقط به خدا پناه ببر جواب میده یقین داشته باش

 6. ممنون از اطلاعات ک در میان میگذراید بسیار مفید و قابل فهم میباشد امیدوارم همه ما از شر این خلاص ورها شویم.

 7. خود ارضایی 100درصد باعث لاغری و بد شکلی چهره و استایل میشه اگه درگیرش هستین حتما ترکش کنید و طول 3 ماه اگ انجام ندین می‌بینید ک چقد تغییر +داشته رو چهره و بدنتون

 8. اکه میدونستم نمیکردم چشمام ضعیفه و قدرت کشتی رو دیگه ندارم
  واقعان مقاله خوبی بود
  فقط راه ترکش نبود

 9. ایا بادیدن فیلم های مستهجن و انجام ندادن خودارضایی بازهم لاغر میشویم؟لطفا پاسخ دهید

  1. بلی بافکرکرن لاغرمی شودشماهرچی فلم غیراخلاقی نیگاه کند باعث می شود بهش فکرکند درکل بیگم خیلی بدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا