خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / بلاگ / آیا خود ارضايي باعث لاغري ميشود؟

آیا خود ارضايي باعث لاغري ميشود؟

آیا خودارضایی باعث لاغری میشود؟

یکی از سوالات رایجی که برای بسیاری از کاربران مطرح است این سوال می باشد که آیا خودارضایی موجب لاغری افراد می شود یا خیر؟ در مقالات قبلی سایت به این موضوع اشاره کردیم که در هنگام خودارضایی، مقدار چشمگیری از مواد مغذی و معدنی از بدن فرد به واسطه تولید اسپرم خارج می شود. با خروج این مواد معدنی از بدن افراد، علاوه بر لاغر شدن، مشکلات جسمانی دیگری نیز در کمین افراد خواهند بود. ما در این مقاله قصد داریم به این سوال پاسخ داده و رابطه بین لاغری و خودارضایی را به شما عزیزان توضیح دهیم. با ما همراه باشیم.

لاغری و خودارضایی

عمل خودارضایی یکی از کارهایی است که روند عضله سازی را در افراد کاهش داده و روی قدرت و حجم عضلات فرد تاثیر منفی می گذارد. البته نمی توان به صورت قاطع و صد در صدی گفت هرکس که خودارضایی می کند در نهایت لاغر و بد اندام می شود، اما چیزی که براساس تحقیقات و مشاهدات به عمل آمده به ما می گویند اثر خودارضایی در لاغری افراد مثبت است. این یعنی اگر خودارضایی را کنار گذاشته و به زندگی عادی خود بازگردید، به مرور شاهد بهبود وضعیت جسمانی خود خواهید بود. از آن جایی که خودارضایی سطح زیادی از انرژی فرد را از بین می برد، طبیعتاً وقتی این کار را انجام ندهید انرژی بیشتری ذخیره کرده و می توانید با انگیزه بیشتر، فعالیت های ورزشی تان را قوی تر و بهتر انجام دهید.

مطلب مرتبط: تغذیه برای جبران خودارضایی

رابطه بین نیروی جسمی و جنسی

خیلی از افراد معتقدند رابطه ای بین نیروی جسمی و جنسی افراد وجود ندارد. این موضوع کاملاً اشتباه است و کسانی که این مورد را مطرح و تائید می کنند، مبنای علمی را برای حرف شان قرار نداده اند. در واقع هنگامی که فردی خودارضایی می کند، از بهترین و عالی ترین بخش خون او برای ساخت اسپرم استفاده می شود. به همین دلیل اگر به شکل بی وقفه و پشت سر هم خودارضایی کنید، نه تنها مقدار زیادی از خون باکیفیت خود را از دست خواهید داد، بلکه با این اتفاق از رشد عضلات و بهبود بافت های بدن تان نیز جلوگیری کرده اید.

خودارضایی چگونه موجب لاغری افراد می شود؟

براساس نظر دانشمندان، تولید اسپرم در بدن یک پروسه کاملاً طبیعی را طی می کند و اگر فردی خودارضایی نکند، این اسپرم به شکل های مختلف از بدن خارج می شود. به همین خاطر افرادی که خودارضایی نمی کنند، به صورت طبیعی اسپرم تولید کرده و هیچ گونه کمبود مواد غذایی یا انرژی را در بدن شان حس نمی کنند. این موضوع که هر چه اسپرم بیشتری تولید شود، مواد مغذی و انرژی بیشتری از بدن شما دفع خواهد شد موضوعی کاملاً درست است که نمی توان آن را نادیده گرفت. به همین خاطر، هرچه اسپرم بیشتری را به علت انجام عمل خودارضایی از دست دهید، مواد غذایی بیشتری برای تولید اسپرم های جایگزین مصرف خواهید کرد و این موضوع در طولانی مدت به کمبود همیشگی مواد غذایی در بدن و لاغری فرد منجر می شود.

نگاهی بر آسیب های خودارضایی در بدن

علاوه بر لاغری و کاهش قدرت عضلانی افراد، خودارضایی مشکل دیگری که برای فرد ایجاد می کند در آسیب هایی است که به دستگاه تناسلی آن ها می زند. طبیعتاً هرچه تعداد دفعات خودارضایی بیشتر باشد، دستگاه تناسلی نیز عملکرد ضعیف تری از خود نشان خواهد داد. ضعف بینایی و جسمانی، کوفتگی و خستگی عضلات، رنگ پریدگی و کبودی اطراف چشم، بی حالی مفرط و خواب آلودگی، لرزش بیش از اندازه اعضای بدن، ریزش شدید مو، ضعف حافظه، اضطراب و استرس شدید، عصبانیت و تندخویی و همچنین اختلالات عاطفی را به موارد گفته شده اضافه نمایید تا متوجه مضرات شدید خودارضایی شوید.

مطلب مرتبط: خودارضایی سالم چیست؟

رابطه خودارضایی با چاقی و لاغری

آیا خود ارضايي باعث لاغري ميشود؟

ما در این مقاله گفتیم که خودارضایی موجب لاغری افراد می شود اما نباید این نکته را نادیده بگیرید که خودارضایی عامل قطعی برای لاغری افراد نیست. بلکه خودارضایی وقتی در کنار موارد دیگری مثل سبک زندگی اشتباه قرار می گیرد، لاغری فرد را منجر می شود. افرادی که خودارضایی می کنند اگر بتوانند با تغذیه مناسب، مواد معدنی و مغذی خارج شده از بدن شان را جبران نمایند، خواهند توانست در مقابله با لاغری ناشی از خودارضایی به خوبی عمل کنند. با این وجود، برای خیلی ها این سوال مطرح است که اگر با انجام عمل خودارضایی بدن لاغر می شود، آیا با ترک آن می توان چاق شد و وزن را اضافه کرد؟ در جواب این سوال می توان گفت لاغر بودن یا چاق بودن افراد، بیشتر از آن که به عواملی مثل خودارضایی ارتباط داشته باشد، به سبک زندگی و ژنتیک افراد بستگی دارد. این یعنی خودارضایی نه به تنهایی باعث چاقی می شود و نه لاغری. آناتومی بدن یک فرد سالم، به دو عامل ژنتیک و سبک زندگی بستگی دارد. عامل ژنتیک مهم ترین عامل در تعیین اندام فرد است و اگر کسی ژنتیک چاق داشته باشد، با خودارضایی لاغر نخواهد شد و همچنین اگر کسی ژنتیک لاغری داشته باشد، با ترک خودارضایی به وزن ایده آل خود نخواهید رسید. تغذیه مناسب و استفاده از یک رژیم غذایی خوب که با مشورت پزشک و مربی تهیه شده در کنار ورزش می توانند اندام ایده آل افراد را حاصل شوند. بنابراین هرگز به خودارضایی به چشم یک عامل اساسی و تعیین کننده در وزن و اندام خود نگاه نکنید.

اگر میخواهید بدانید که آیا عوارض خودارضایی بعد از ترک از بین میرود؟ یا اینکه اگر شما هم این سوال را دارید که چگونه خودارضایی کنیم که ضرر نداشته باشد؟ پیشنهاد می کنم حتما این دو مقاله ای که در سایت ترک سریع نوشته ایم را مطالعه کنید.

جمع بندی نهایی

ارتباط بین لاغری و خودارضایی، ارتباطی خاص است که هم مستقیم و هم غیر مستقیم می باشد. رابطه مستقیم تناسب اندام و خودارضایی به این شکل است که وقتی فرد عمل خودارضایی را انجام می دهد، به دلیل خروج بخش قابل توجهی از مواد مغذی و مواد معدنی از بدن وی، وزن و تناسب اندام او کم کم نزول پیدا کرده و رو به لاغری می رود. تاثیر غیر مستقیم خودارضایی بر لاغری نیز به این شکل است که وقتی شخصی خودارضایی می کند، عملاً دیگر انرژی و توان قبل را نداشته و نمی تواند با انجام ورزش و تغذیه مناسب اندام خود را روی فرم نگه دارد. همچنین تاثیرات روحی و فکری خودارضایی نیز تاثیر غیرمستقیم در سبک زندگی فرد گذاشته و او را از تناسب اندام دورتر می کند. امیدواریم مطالب گفته شده در این بخش موردتوجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

اگر به دنبال بهترین روش ترک خودارضایی هستید حتما صفحه اصلی سایت ترک سریع را مشاهده کنید.

بنر

3 دیدگاه

  1. مقاله مفیدی بود خیلی ممنونم

  2. عجب….میگم چرا هرچی میخورم و تمرین میکنم لاغر می مونم از امروز ترک میکنم 🙄

  3. مدرسه که بودیم این چیزا رو به ما نمیگفتن که به این روز افتادیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.