خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / بلاگ / تاثیر خودارضایی بر تستوسترون‌ و هورمون‌ها (در مردان و زنان)

تاثیر خودارضایی بر تستوسترون‌ و هورمون‌ها (در مردان و زنان)

هورمون‌ها نقش مهمی در تنظیم عملکرد بدن دارند و بسیار مهم است که ترشح آن‌ها در حالت نرمال باشد. تاثیر خودارضایی روی هورمون‌ها موضوعی است که امروز راجع به آن صحبت خواهیم کرد.

هورمون ها

تاثیر خودارضایی روی سیستم ترشح هورمون‌ها

ترشح هورمون‌ها تحت تاثیر عوامل جسمی و روحی تغییر پیدا می‌کند و مهم است که سطح ترشح هر هورمون در حالت نرمال باشد. خودارضایی باعث ایجاد تغییرات روحی شدیدی در شما می‌شود و امکان دارد در ترشح هورمون‌ها اختلال ایجاد کند؛ به عنوان مثال سطح ترشح هورمون تستوسترون در مردان بسیار مهم است که به عنوان هورمون مردانه شناخته می‌شود. تاثیر خودارضایی بر تستوسترون‌ اگر واقعی باشد می‌تواند موجب آسیب‌های جدی شود که عملکرد بدن مرد را دچار تغییراتی خواهد کرد.

در کل تاثیر خودارضایی روی هورمون‌ها می‌تواند واقعی باشد، زیرا دو مورد از اصلی‌ترین عوارض خودارضایی برای انسان استرس و اضطراب می‌باشند؛ افزایش استرس نقش مهمی در به هم زدن ریتم ترشح هورمون‌ها به خصوص تستوسترون‌ دارد. این موضوع باید جدی گرفته شود چون سلامت بدن تا حد زیادی وابسته به ترشح هورمون‌های آن است.

عوارض خودارضایی روی سیستم بدن

سلامت روحی در فعالیت‌های بدن نقشی کلیدی دارد، زیرا بسیاری از بیماری‌ها دارای ریشه روحی هستند. خودارضایی یک اعتیاد خطرناک است، زیرا ریشه‌های آن در ذهن‌تان قرار دارند و همین موضوع دلیلی است که بیماری‌های روحی مانند افسردگی از جدی‌ترین عوارض خودارضایی هستند. تجربه کردن استرس و اضطراب و همچنین احساس شرم و نفرت از خود قطعاً نقشی کلیدی در سلامت بدن‌تان خواهند داشت و سبب آسیب‌های شدیدی می‌شوند. اگر از مطلب تاثیر خودارضایی روی افزایش وزن بازدید کنید متوجه می‌شوید که این اعتیاد چقدر می‌تواند فیزیک جسمی شما را تغییر دهد.

هورمون ها

چرا همین حالا خودارضایی را ترک نکنید؟ (بهترین روش)

با توجه به تاثیر خودارضایی بر هورمون‌ها می‌توان این نتیجه را گرفت که خودارضایی چقدر روی بدن‌تان تاثیر منفی دارد. اگر ترشح هورمون‌های شما می‌تواند تحت تاثیر عوارض خودارضایی قرار بگیرد، به نظرتان همین یک هشدار مهم نیست که باید خودارضایی را جدی بگیرید؟

تا کی می‌خواهید سال‌های جوانی و نوجوانی خود را با حس ناراحتی و شرم سپری نمایید آن هم فقط بخاطر اینکه فکر می‌کنید نیاز جنسی شما با خودارضایی تأمین می‌شود؟

نیاز جنسی فقط با رابطه جنسی تأمین خواهد شد و خودارضایی صرفاً یک راه‌حل دروغین برای آن است؛ ما به همین دلیل قصد معرفی دوره حرفه‌ای ترک خودارضایی را داریم که به شما کنترل میل جنسی را آموزش می‌دهد تا دیگر خودتان را وابسته به خودارضایی نبینید. همین حالا با کلیک کردن روی لینک Tarksari.ir برای مشاهده اطلاعات تکمیلی راجع به این دوره اقدام کنید.

بنر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

 تنها راز اصلی ترک سریع خودارضایی 

 صد در صد تضمینی

اگر بابت انجام خودارضایی احساس گناه داری، پس وقتشه روی دکمه قرمز زیر کلیک کنی و مسیر ترک خودارضایی رو شروع کنی

میخواهم خودارضایی را ترک کنم
close-link