خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / بلاگ / آیا عوارض خودارضايی بعد از ترک از بین میرود؟

آیا عوارض خودارضايی بعد از ترک از بین میرود؟

سوال دیگری که کاربران سایت ترک سریع از ما پرسیده اند این بود که آیا عوارض خودارضایی بعد از ترک از بین می رود؟ چگونه این فرایند را سریع تر کنیم تا عوارض خودارضایی خیلی سریع تر از بین برود؟ در این مقاله به این سوالات پاسخ می دهیم که قطعا خیلی برای شما مفید خواهد بود پس با دقت مقاله را بخوانید.

آیا عوارض خودارضايی بعد از ترک از بین میرود؟

از بین رفتن عوارض خودارضایی بعد از ترک خودارضایی

آیا عوارض خودارضایی بعد از ترک از بین میرود؟ پاسخ بله است اما لازم است نکات به شدت مهمی را رعایت کنید!

اولین نکته بسیار مهم این است که شما باید در زمان ترک خودارضایی، میل جنسی خود را به درستی کنترل و ارضا کنید (ارضا کردن به معنای خودارضایی یا سکس نیست! بلکه منظور ما کنترل درست میل جنسی است) برای مثال اگر حس کردید در بدنتان آشوب شده و تمایل زیادی به خودارضایی دارید نباید سعی کنید با قدرت اراده با آن مقابله کنید بلکه باید از راهکار های درست استفاده کنید، برای مثال یک دوش آب سرد بگیرید یا یک پیاده روی 20 دقیقه ای بروید یا چند ها راهکار دیگر که در دوره جامع ترک خودارضایی توضیح داده ایم.

در صورتی که میل جنسی خود را سرکوب کنید، ضرر های آن می تواند به اندازه انجام خودارضایی باشد! پس به جای سرکوب کردن یاد بگیرید که آن را به شکل درستی کنترل کنید که آسیبی به روان و جسم شما وارد نشود.

عوارض خودارضایی چگونه از بین میرود؟

نکته مهم دیگر این است برای از بین رفتن عوارض خودارضایی باید به طور پیوسته اینکار را انجام ندهید، برای مثال اگر از هفته ای یک بار آن را تبدیل به ماهی یک بار کنید، کار خاصی نکرده ایید و منتظر از بین رفتن عوارض نباشید، برای از بین رفتن باید یک بار برای همیشه آن را ترک کنید و دیگر سمت آن نروید تا عوارض از بین برود.

اما دقیقا چطور؟ پاسخ خیلی ساده است، بدن ما بهترین درمانگر برای خود است، وقتی که خودارضایی نکنید، خواب درست داشته باشید، استرس و اضطراب نداشته باشید (ِیا مقدار کم باشد) و تغذیه مناسبی داشته باشید، به مرور زمان بدن شروع می کند به ترمیم خود و بعد از مدت ها کاملا به حالت عادی خود باز میگردد.

برخی از عوارض خودارضایی که پس از ترک از بین می روند

آیا عوارض خودارضايی بعد از ترک از بین میرود؟

در این قسمت می خواهیم چند مورد مهم از عوارض خودارضایی که بعد از ترک از بین می روند را مثال بزنیم که قطعا دانستن این موارد باعث می شود شما انگیزه بیشتری داشته باشید و حس بهتری پیدا کنید تا راحت تر بتوانید خوارضایی را ترک کنید پس لطفا این موارد را با دقت بخوانید مخصوصا مورد اول!

بازگشت عزت نفس! مهم ترین نیاز شما…

توجه کنید عزت نفس یعنی چقدر برای خود ارزش قائل هستید و چقدر خود را دوست دارید اما اعتماد به نفس یعنی اینکه شما چقدر به یک مهارت خود باور دارید، پس در قدم اول این دو مورد را اشتباه نگیرید و می شود گفت برای رسیدن به عزت نفس بالا ابتدا باید اعتماد به نفس خوبی داشته باشید پس این را درک کنید که عزت نفس چیزی بسیار ارزشمند است، دقیقا همان چیزی که اکثر مردم آن را متاسفانه ندارند! چه به دلیل آموزش های نادرست، چه به دلیل شرایط و… .

عزت نفس آنقدر فواید دارد که می توانیم در رابطه با آن یک مقاله جامع بنویسیم اما اینکار نیاز نیست چونکه با یک سرچ ساده در گوگل می توانید بفهمید این موضوع چقدر اهمیت دارد و چگونه عزت نفس کل زندگی شما را پوشش میدهد!

همینکه شما تصمیم به ترک خودارضایی بگیرید عزت نفس شما تقویت می شود و هر بار که خودارضایی نمی کنید عزت نفس شما بهتر می شود اما این نکته را هم فراموش نکنید که با هر بار خودارضایی درحال صدمه زدن به آن هستید! پس با انجام خودارضایی عزت نفس خود را پایین می آورید و با انجام ندادن آن عزت نفس خود را بالا میبرید.

افزایش انرژی و حس خوب!

بله درست است. اگر در زندگی بی هدف نباشید و لاقل یک هدف ساده داشته باشید با ترک خودارضایی انرژی و حس خوب به شدت بالایی دریافت می کنید و انگیزه بسیار بیشتری برای زندگی، شاد بودن و به دنبال هدف خود رفتن دارید. همینکه اقدام به ترک می کنید و مطمئن هستید این اقدام شما جدی است، انرژی و حس خوب را فورا دریافت خواهید کرد.

تغییر چهره!

بله درست است! تغییر چهره پس از ترک خودارضایی حقیقت دارد، اینکه علت اصلی جوش های صورت شما خودارضایی است یک دروغ و حرفی غیرعلمی است اما منابع علمی زیادی هم ثابت می کند که خودارضایی تاثیرات بسیار بسیار بدی دارد از جمله افسردگی، کاهش عزت نفس، زودانزالی و… .

نتیجه گیری های علمی با منطق! خب بزارید یک بحث جالب رو بهتون بگم اونم اینه که طبق تحقیقات ثابت شده داشتن هدف در زندگی باعث بهتر شدن پوست شما می شود! خوشحالی و حس خوب باعث بهتر شدن پوست شما می شود! پس الان می فهمید چرا وقتی خودارضایی نمی کنید پوست بهتری هم دارید؟! بله، به صورت مستقیم خودارضایی باعث بد شدن چهره شما نمی شود بلکه این موضوع به صورت غیرمستقیم انجام می شود زیرا افسردگی و کاهش عزت نفس و پایین بودن انرژی باعث همین موارد می شود حتی باعث میشود علاقه ای به مراقب از پوست خود یا خوردن غذاهای درست نداشته باشید.

توجه: این مورد برخلاف دو مورد قبلی روندی سریع نیست بلکه خیلی کند است، ممکن است یک سال طول بکشید تا پوست شما ترمیم شود اما اگر علاوه بر ترک خودارضایی از آن مراقبت کنید، روند خیلی سریع تر انجام می شود به عنوان مثال به جای یک سال تبدیل به 6 تا 9 ماه خواهد شد.

از بین رفتن مشکل حافظه و تمرکز

بعد از ترک خودارضایی به مرور زمان مشکلاتی که در این زمینه برای شما ایجاد شده از بین میروند و مغز شما شروع به ترمیم خود می کند البته باز هم تکرار می کنیم این در صورتی است که با راهکار های اصولی بتوانید خودارضایی نکنید مگرنه اگر میل جنسی خود را به جای کنترل کردن، سرکوب کنید، تمرکز شما خیلی بدتر خواهد شد! برای همین است بعضی از افراد ادعا می کنند که من مجبورم خودارضایی کنم تا بتوانم تمرکز کنم! نه دوست عزیز، شما باید میل جنسی و افکارتان را به شیوه درست کنترل کنید تا بتوانید با همان انرژی بالایی که دارید کارتان را انجام دهید مگرنه تخلیه کردن آن نمی تواند راهکار درستی برای افزایش تمرکز باشد.

درست مانند کسی که به مواد مخدر اعتیاد دارد و وقتی که مدتی آن را مصرف نکرده حس می کند بدون آن نمی تواند تمرکز کند، نمی تواند زندگی کند، حال خیلی بدی دارد، دقیقا هم همینطور است! اما آیا به این معناست که باید دوباره سمت مواد مخدر برود؟ دوباره سمت اعتیاد برود و به مصرف کردن ادامه دهد؟ آیا این راهکار بازگشت تمرکز و حال خوب فرد معتاد هست؟ قطعا همه ما می دانیم که اینگونه نیست بلکه اگر با راهکار های درست بتواند اعتیاد خود را کنار بگذارد بعد از مدتی علاوه بر اینکه اعتیاد فرد از بین میرود بلکه به حالت قبل یا حتی به بهتر از حالت قبل باز می گردد.

تاثیر تستسترون بالا در مردان!

این موضوع قطعا برای مردان جذاب است که اگر بدانند تستسترون بالا چه اثرات خوبی بر روی آنها دارد (هشدار: منظور ما تستسترون طبیعی است، در صورتی که اقدام به مصرف قرص ها یا آمپول های تستسترون یا از این موارد کنید نتیجه عکس می گیرید زیرا از نظر علمی ضرر های این موارد اثبات شده) اما برگردیم سر اصل مطلب، تستسترون طبیعی می تواند تاثیرات بی نظیری برای مردان داشته باشد.

  • طی تحقیقات علمی ثابت شد مردانی که هر هفته بالای 2 بار خودارضایی می کردند وقتی که یک هفته خودارضایی نکردند، میزان تستسترون آنها بعد یک هفته 40 درصد افزایش یافت!
  • مردانی که رفتن به باشگاه یا ورزش های رزمی را شروع می کنند بعد از یک ماه 10 درصد تستسترون بیشتری دریافت می کنند!

پس شما فقط با انجام ندادن خودارضایی و ورزش کردن می توانید تستسترون خود را بالا ببرید اما خب، بالا رفتن تستسترون چه سودی دارد؟ تستسترون همان هورمون مردانه است که با بالارفتن طبیعی آن اندام، چهره و صدای شما مردانه تر خواهد شد! این یعنی صدای شما جذاب تر خواهد شد، چهره شما مردانه و جذاب تر خواهد شد و… .

اگر درک این موضوع برایتان سخت است می توانید کلمه Testosterone Face را در گوگل سرچ کنید و با تصاویر ببینید که تستسترون چه تاثیر عالی بر روی زیبایی چهره مردان می گذارد.

توجه: این به این معنا نیست که اگر خانوم هستید و خودارضایی نکنید، افزایش تستسترون شما بالا می رود و صدا یا چهره شما مردانه می شود! خیر. این موضوعی که گفته شد در سیستم خانم ها کاملا متفاوت است.

این مطلب را نیز بخوانید: چگونه خودارضايی كنيم كه ضرر نداشته باشد؟

بنر

4 دیدگاه

  1. سلام خسته نباشید من یه مدتیه بیضه هام مشکل پیدا کرده و به درمانگاه مراجعه کردیم گفتن که واریکوسل گرید2 گرفتم آیا این بیماری ربطی به خود ارضایی دارد حدود 6ماه این کار رو میکردم و الان 2هفتس ترکش کردم

  2. آیا زود انزالی هم درمان میشود

  3. سلام ایا بعد از سرکوب ان که عدم تمرکز زیادی در خود دیده میشود میتوان ان باید برگشت به انچون تمرکز به کلی از راه خود در می اید

  4. ایا وقتی خود ارضایی رو ترک کنم دوباره میشود در خواب جنب شوم ؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.