خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / بلاگ / آیا عوارض خودارضايی بعد از ترک از بین میرود؟

آیا عوارض خودارضايی بعد از ترک از بین میرود؟

سوال دیگری که کاربران سایت ترک سریع از ما پرسیده‌اند این بود که آیا عوارض خودارضایی بعد از ترک از بین می‌رود؟ چگونه این فرایند را سریع‌تر کنیم تا عوارض خودارضایی خیلی سریع‌تر از بین برود؟ در این مقاله به این سوالات پاسخ می‌دهیم که قطعا خیلی برای شما مفید خواهد بود، پس با دقت مقاله را بخوانید.

آیا عوارض خودارضايی بعد از ترک از بین میرود؟

از بین رفتن عوارض خودارضایی بعد از ترک خودارضایی

آیا عوارض خودارضایی بعد از ترک از بین می‌رود؟ بله، اما لازم است نکات به شدت مهمی را رعایت کنید!

اولین نکته بسیار مهم این است که شما باید در زمان ترک خودارضایی، میل جنسی خود را به درستی کنترل و ارضا کنید (ارضا کردن به معنای خودارضایی یا سکس نیست! بلکه منظور ما کنترل درست میل جنسی است). برای مثال اگر حس کردید در بدن‌تان آشوب شده و تمایل زیادی به خودارضایی دارید نباید سعی کنید با قدرت اراده با آن مقابله کنید، بلکه باید از راهکارهای درست استفاده کنید. برای مثال یک دوش آب سرد بگیرید یا یک پیاده روی 20 دقیقه‌ای بروید یا چندها راهکار دیگر که در دوره جامع ترک خودارضایی توضیح داده‌ایم.

در صورتی که میل جنسی خود را سرکوب کنید ضررهای آن می‌تواند به اندازه انجام خودارضایی باشد! پس به جای سرکوب کردن، یاد بگیرید که آن را به شکل درستی کنترل کنید که آسیبی به روان و جسم شما وارد نشود.

عوارض خودارضایی چگونه از بین می‌رود؟

نکته مهم دیگر این است که برای از بین رفتن عوارض خودارضایی باید به طور پیوسته این کار را انجام ندهید. برای مثال اگر از هفته‌ای یکبار، آن را تبدیل به ماهی یکبار کنید کار خاصی نکرده‌اید و منتظر از بین رفتن عوارض نباشید. برای از بین رفتن باید یکبار برای همیشه آن را ترک کنید و دیگر سمت آن نروید تا عوارض از بین برود.

اما دقیقا چطور؟ پاسخ خیلی ساده است، بدن ما بهترین درمانگر برای خود است. وقتی که خودارضایی نکنید، خواب درست داشته باشید، استرس و اضطراب نداشته باشید (ِیا مقدار کم باشد) و تغذیه مناسبی داشته باشید، به مرور زمان بدن شروع به ترمیم خود می‌کند و بعد از مدت‌ها کاملا به حالت عادی خود باز می‌گردد.

برخی از عوارض خودارضایی که پس از ترک از بین می‌روند

آیا عوارض خودارضايی بعد از ترک از بین میرود؟

در این قسمت می‌خواهیم چند مورد مهم از عوارض خودارضایی که بعد از ترک از بین می‌روند را مثال بزنیم. قطعا دانستن این موارد باعث می‌شود شما انگیزه بیشتری داشته باشید و حس بهتری پیدا کنید تا راحت‌تر بتوانید خوارضایی را ترک کنید، پس لطفا این موارد را با دقت بخوانید مخصوصا مورد اول!

بازگشت عزت نفس! مهم‌ترین نیاز شما…

توجه کنید عزت نفس یعنی چقدر برای خود ارزش قائل هستید و چقدر خود را دوست دارید، اما اعتماد به نفس یعنی اینکه شما چقدر به یک مهارت خود باور دارید. پس در قدم اول این دو مورد را اشتباه نگیرید و می‌شود گفت که برای رسیدن به عزت نفس بالا، ابتدا باید اعتماد به نفس خوبی داشته باشید. پس این را درک کنید که عزت نفس چیزی بسیار ارزشمند است، دقیقا همان چیزی که متاسفانه اکثر مردم آن را ندارند! چه به دلیل آموزش‌های نادرست، چه به دلیل شرایط و… .

عزت نفس آنقدر فواید دارد که می‌توانیم در رابطه با آن یک مقاله جامع بنویسیم، اما این کار نیاز نیست. چونکه با یک سرچ ساده در گوگل می‌توانید بفهمید که این موضوع چقدر اهمیت دارد و چگونه عزت نفس، کل زندگی شما را پوشش می‌دهد!

همین که شما تصمیم به ترک خودارضایی بگیرید، عزت نفس شما تقویت می‌شود و هر بار که خودارضایی نمی‌کنید، عزت نفس شما بهتر خواهد شد. اما این نکته را هم فراموش نکنید که با هر بار خودارضایی درحال صدمه زدن به آن هستید! پس با انجام خودارضایی، عزت نفس خود را پایین می‌آورید و با انجام ندادن آن، عزت نفس خود را بالا می‌برید.

افزایش انرژی و حس خوب!

بله درست است. اگر در زندگی بی هدف نباشید و لااقل یک هدف ساده داشته باشید، با ترک خودارضایی انرژی و حس خوب زیادی را دریافت می‌کنید و انگیزه بسیار بیشتری برای زندگی، شاد بودن و به دنبال هدف خود رفتن دارید. همین که اقدام به ترک می‌کنید و مطمئن هستید که این اقدام شما جدی است، انرژی و حس خوب را فورا دریافت خواهید کرد.

تغییر چهره!

درست متوجه شدید! تغییر چهره پس از ترک خودارضایی حقیقت دارد. اینکه علت اصلی جوش‌های صورت شما خودارضایی است، یک دروغ و حرفی غیرعلمی می‌باشد. اما منابع علمی زیادی هم ثابت می‌کنند که خودارضایی تاثیرات بسیار بدی دارد از جمله افسردگی، کاهش عزت نفس، زودانزالی و… .

نتیجه گیری‌های علمی با منطق! خب بگذارید که یک بحث جالب را برای‌تان بگویم، آن هم این می‌باشد که طبق تحقیقات ثابت شده است، داشتن هدف در زندگی باعث بهتر شدن پوست شما می‌شود! خوشحالی و حس خوب باعث بهتر شدن پوست شما خواهد شد! پس الان می‌فهمید که چرا وقتی خودارضایی نمی‌کنید پوست بهتری هم دارید؟! بله، خودارضایی به صورت مستقیم باعث بد شدن چهره شما نمی‌شود، بلکه این موضوع به صورت غیرمستقیم انجام می‌شود. زیرا افسردگی و کاهش عزت نفس و پایین بودن انرژی باعث همین موارد خواهد شد، حتی باعث می‌شود که علاقه‌ای به مراقبت از پوست خود یا خوردن غذاهای درست نداشته باشید.

توجه: این مورد برخلاف دو مورد قبلی روندی سریع نیست، بلکه خیلی کند است و احتمال دارد که یک سال طول بکشد تا پوست شما ترمیم شود. اما اگر علاوه بر ترک خودارضایی از آن مراقبت کنید، روند بهبود خیلی سریع‌تر انجام می‌شود و مثلا به جای یک سال، تبدیل به 6 تا 9 ماه خواهد شد.

از بین رفتن مشکل حافظه و تمرکز

بعد از ترک خودارضایی به مرور زمان مشکلاتی که در این زمینه برای شما ایجاد شده است از بین می‌روند و مغز شما شروع به ترمیم خود می‌کند. البته باز هم تکرار می‌کنیم این در صورتی است که با راهکارهای اصولی بتوانید خودارضایی نکنید؛ وگرنه اگر میل جنسی خود را به جای کنترل کردن، سرکوب کنید، تمرکز شما خیلی بدتر خواهد شد! برای همین است بعضی از افراد ادعا می‌کنند که من مجبورم خودارضایی کنم تا تمرکز داشته باشم! نه دوست عزیز، شما باید میل جنسی و افکارتان را به شیوه درست کنترل کنید تا بتوانید با همان انرژی بالایی که دارید کارتان را انجام دهید؛ وگرنه تخلیه کردن آن نمی‌تواند راهکار درستی برای افزایش تمرکز باشد.

درست مانند کسی که به مواد مخدر اعتیاد دارد و وقتی که مدتی آن را مصرف نکرده حس می‌کند بدون آن نمی‌تواند تمرکز کند، نمی‌تواند زندگی کند، حال خیلی بدی دارد و دقیقا هم همین‌طور است. اما آیا به این معناست که باید دوباره سمت مواد مخدر برود؟ دوباره سمت اعتیاد برود و به مصرف کردن ادامه دهد؟ آیا این راهکار بازگشت تمرکز و حال خوب فرد معتاد است؟ قطعا همه ما می‌دانیم که اینگونه نیست. اگر با راهکارهای درست بتواند اعتیاد خود را کنار بگذارد، بعد از مدتی علاوه بر اینکه اعتیاد فرد از بین می‌رود، بلکه به حالت قبل یا حتی بهتر از آن باز می‌گردد.

تأثیر تستوسترون بالا در مردان!

این موضوع قطعا برای مردان جذاب است اگر بدانند که تستوسترون بالا چه اثرات خوبی بر روی آن‌ها دارد (هشدار: منظور ما تستوسترون طبیعی است، در صورتی که اقدام به مصرف قرص‌ها یا آمپول‌های تستوسترون یا از این موارد کنید نتیجه عکس می‌گیرید، زیرا از نظر علمی ضررهای این موارد اثبات شده) اما برگردیم سر اصل مطلب، تستوسترون طبیعی می‌تواند تاثیرات بی‌نظیری برای مردان داشته باشد.

  • طی تحقیقات علمی ثابت شد مردانی که هر هفته بالای 2 بار خودارضایی می‌کردند، وقتی که یک هفته خودارضایی نکردند، میزان تستوسترون آن‌ها بعد از یک هفته 40 درصد افزایش یافت!
  • مردانی که رفتن به باشگاه یا ورزش‌های رزمی را شروع می‌کنند، بعد از یک ماه 10 درصد تستوسترون بیشتری دریافت خواهند کرد!

پس شما فقط با انجام ندادن خودارضایی و ورزش کردن می‌توانید تستوسترون خود را بالا ببرید، اما خب بالا رفتن تستوسترون چه سودی دارد؟ تستوسترون همان هورمون مردانه است که با بالارفتن طبیعی آن، اندام، چهره و صدای شما مردانه‌تر خواهد شد! این یعنی صدای شما جذاب‌تر خواهد شد، چهره شما مردانه و جذاب‌تر می‌شود و… .

اگر درک این موضوع برای‌تان سخت است می‌توانید کلمه Testosterone Face را در گوگل سرچ کنید و با تصاویر ببینید که تستوسترون چه تاثیر عالی بر روی زیبایی چهره مردان می‌گذارد.

توجه: این به آن معنا نیست که اگر خانم هستید و خودارضایی نکنید، افزایش تستوسترون شما بالا می‌رود و صدا یا چهره شما مردانه می‌شود! خیر، این موضوعی که گفته شد برای خانم‌ها کاملا متفاوت است.

این مطلب را نیز بخوانید: چگونه خودارضايی كنيم كه ضرر نداشته باشد؟

بنر

اشتراک در
اطلاع از
guest
127 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

 تنها راز اصلی ترک سریع خودارضایی 

 صد در صد تضمینی

اگر بابت انجام خودارضایی احساس گناه داری، پس وقتشه روی دکمه قرمز زیر کلیک کنی و مسیر ترک خودارضایی رو شروع کنی

میخواهم خودارضایی را ترک کنم
close-link