تاثیر خودارضایی بر افسردگی (7 راز ناگفته)

استمناء برای انسان عوارض جسمی و روحی بسیار زیادی دارد و با توجه به تاثیر خودارضایی بر افسردگی مشخص شده که انجام این عادت ناپسند می‌تواند روی ذهن نیز تاثیرگذار باشد. احتمالا برای شما نیز رخ داده است که بعد از انجام استمناء ناراحت شوید و احساس خوبی نسبت به خود نداشته باشید و دلیلش این است که یک ارتباط قوی میان خودارضایی و ذهن انسان وجود دارد که ما قصد داریم در ادامه این مطلب آن را برای‌تان مفصل توضیح دهیم.

خودارضایی چگونه باعث افسردگی می‌شود؟

خودارضایی به عنوان یک اعتیاد جنسی شناخته می‌شود و ریشه در ذهن انسان دارد، پس به طور مستقیم روی مغز تاثیرگذار است. با توجه به تمامی مشاهدات علمی و تجربیات افرادی که درگیر این اعتیاد بوده‌اند می‌توان گفت که افسردگی بر اثر خودارضایی امکان‌پذیر است.

افسردگی یک اختلال روحی و روانی می‌باشد اما برخلاف تصور اکثریت مردم، این اختلال در نقشه‌برداری‌هایی که از مغز انسان می‌شود قابل مشاهده است؛ پس مغز را می‌توان به عنوان نقطه مشترک خودارضایی و افسردگی نام برد. در مطلب اثرات خودارضایی بر مغز به طور کامل تاثیرات استمناء بر عملکرد مغز را توضیح داده‌ایم که شما می‌توانید برای دریافت توضیحات بیشتر به آن مراجعه کنید.

ارتباط میان خودارضایی و افسردگی

انسان تحت تاثیر روحیات و افکاری که دارد می‌تواند به افسردگی دچار شود، زیرا این بیماری لزوماً نیازمند یک حادثه تلخ یا داشتن ژنتیک بد نیست. انجام خودارضایی تاثیرات منفی شدیدی روی مغز می‌گذارد که باعث ایجاد یک روحیه بد در فرد می‌شود. اولین فکری که شما هر بار پس از انجام دادن خودارضایی می‌کنید این است که دیگر آن را تکرار نخواهید کرد یا حداقل یک احساس پشیمانی شدید خواهید داشت؛ اما متاسفانه به دلیل داشتن اعتیاد به آن دوباره انجامش می‌دهید که باعث می‌شود مغزتان تحت تاثیر یک فشار روانی شدید بر اثر پشیمانی و ناراحتی قرار گیرد که می‌تواند موجب افسردگی شود.

البته معیارهای دیگر نیز بر تاثیر خودارضایی روی افسردگی دخیل هستند که شامل:

  1. احساس شرم از طرف خانواده یا همسر.
  2. نداشتن احساس با ارزش بودن.
  3. دانستن این موضوع که شما در مسیر درستی نیستید، اما کاری برای رفع آن انجام نمی‌دهید.
  4. مشاهده تغییرات منفی روی بدن که حاصل عوارض خودارضایی هستند.

آیا خودارضایی باعث افسردگی می شود؟

آیا این موضوع از لحاظ علمی نیز تایید شده است؟

مشاهدات علمی ثابت کرده‌اند که انجام دادن خودارضایی روی مغز تاثیرگذار است؛ اما به صورت مستقیم تاثیر خودارضایی بر افسردگی توسط مراجع علمی تایید نشده. این به آن معنا نیست که خودارضایی باعث افسردگی نمی‌شود، زیرا علم هر روز پیشرفت می‌کند و تجهیزات پزشکی جدید هر ساله معرفی می‌شوند؛ پس ممکن است در آینده ارتباط میان افسردگی و خودارضایی ثابت شود. تا چند سال پیش افسردگی از لحاظ علمی به عنوان یک تغییر مغزی مورد تایید نبود، اما علم با استفاده از تجهیزات پزشکی نوین ثابت کرد که افسردگی یک بیماری جسمی و روجی است و کاملا حقیقت دارد.

آیا راه‌حلی برای رفع این مشکل وجود دارد؟

مطمئناً بهترین راه‌حل برای شما این است که اصلا خودارضایی نکنید، زیرا از صمیم قلب می‌دانید که انجام آن درست نیست. از طرف دیگر واقعا نمی‌توانید با توجه به برخی اطلاعات علمی یک تصمیم مهم برای زندگی‌تان بگیرید؛ زیرا علم هر روز تغییر می‌کند و ممکن است نتایج در آینده کاملا عوض شوند. پس بهترین راه این است که احتیاط کرده و تا حد ممکن از خودارضایی دوری کنید. شما می‌توانید از مطلب چگونه خودارضایی کنیم که ضرر نداشته باشد بازدید کنید تا شاید چندین راهکار مفید یاد بگیرید، اما همان‌طور که گفتیم در نهایت نمی‌توان از عوارض روحی و جسمی خودارضایی فرار کرد.

با ترک خودارضایی خود را رها کنید

بهترین روش ترک خودارضایی

خودارضایی یک اعتیاد ذهنی است که با وابسته شدن به آن کنترل‌تان روی میل جنسی را از دست می‌دهید. در نتیجه شما نمی‌توانید استمناء را فقط با انجام ندادن یا حتی جایگزین کردن فعالیت‌های دیگر ترک کنید؛ زیرا این اعتیاد در مغز شما ریشه بسته و فقط مسئله زمان است که چه موقع در برابر میل شدید خود تسلیم می‌شوید.

از آنجایی که این اعتیاد مرتبط با ذهن شما است تنها راه برای ترک آن، تغییر ذهنیت می‌باشد. ما به همین منظور برای‌تان یک دوره حرفه‌ای ترک خودارضایی آماده کرده‌ایم که محتوای آن دقیقا برای عوض کردن ذهنیت شما در مورد خودارضایی جمع‌آوری شده است. این دوره دارای یک فایل صوتی به مدت زمان 5 ساعت می‌باشد که با تکنیک‌های روان‌شناسی نوین ضبط شده است تا حداکثر تاثیر را روی ناخودآگاه شما داشته باشد. حتما همین حالا از صفحه Tarksari.ir بازدید کنید تا بدون اتلاف وقت به سراغ ترک همیشگی و سریع خودارضایی بروید.

دوره ترک خودارضایی (کلیک کنید)

یک دیدگاه

  1. سلام. من این دوره ترک خودارضایی رو تست کردم و باید بگم که خیلی راضی بودم. اگه دنبال یه راه‌حل موثر و علمی برای این مسئله هستید، بهتون پیشنهاد می‌کنم این دوره رو امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا