تاثیرات خودارضایی بر گودی و تیرگی زیر چشم

یکی از سوالاتی که کاربران از ما پرسیده بودند راجع به تاثیر خودارضایی بر گودی چشم بود که شاید شما نیز راجع به آن شنیده باشید. همراه ما باشید تا راجع به تیرگی زیر چشم و ارتباط آن با خودارضایی صحبت کنیم.

آیا تیرگی زیر چشم ارتباطی با خودارضایی دارد؟

شاید این شایعه را شنیده باشید که هر کسی زیر چشمش تیره شده احتمالاً خودارضایی می‌کند. اما بعید است که تیرگی زیر چشم ارتباطی با خودارضایی داشته باشد؛ زیرا تا کنون اکثر منابع علمی این موضوع را تایید نکرده‌اند و می‌گویند که ارتباطی میان آن‌ها وجود ندارد. درست است که عوارض خودارضایی شامل چشم‌ها نیز می‌شوند ولی تغییر رنگ پوست در آن ناحیه مطمئناً ارتباطی با این عوارض ندارد، اما خب از گذشته این شایعه وجود داشته و وظیفه ما بود که راجع به آن شفاف‌ سازی کنیم. جدا از تاثیر خودارضایی بر گودی چشم می‌توانیم راجع به تاثیرات و عوارض استمناء روی چشم صحبت کنیم که قطعاً مسئله مهم‌تری است.

خودارضایی چه عوارضی برای چشم دارد؟

همیشه ضعیف شدن چشم‌ها یکی از مواردی بوده که ما فکر می‌کردیم به دلیل خودارضایی است، اما با توجه به تحقیقاتی که صورت گرفته این موضوع توسط اکثر منابع علمی رد شده و خودارضایی نمی‌تواند آسیبی به چشم‌ها بزند. البته اگر ساعات زیادی را مشغول مشاهده ویدیو‌های پورنوگرافی باشید احتمالاً به چشمان‌تان آسیب وارد می‌کنید. توضیحات بیشتر راجع به این موضوع را می‌توانید در مطلب تاثیر خودارضایی بر بینایی و ضعیف شدن چشم مشاهده فرمایید.

تیرگی چشم

برده میل جنسی خود نباشید و خودارضایی را برای همیشه ترک کنید

ما در این مطلب راجع به تاثیر خودارضایی بر گودی چشم و همچنین سیاهی زیر چشم صحبت کردیم و واقعاً ارتباطی میان آن‌ها وجود نداشت. این به آن معنا نیست که دیگر انجام خودارضایی مشکلی ندارد! زیرا عوارض آن همچنان می‌توانند باعث تغییرات فیزیکی چشمگیری شوند و لاغری صورت یکی از آن‌ها است؛ در هر صورت عوارض بزرگ خودارضایی که استرس، اضطراب، افسردگی و… هستند همچنان وجود دارند و توسط منابع علمی ثابت شده‌اند. اگر یک تصمیم درست در زندگی شما وجود داشته باشد همان ترک همیشگی خودارضایی است، زیرا هیچ‌گونه افتخار، فایده و حس خوبی در خودارضایی وجود ندارد ولی چرا آن را انجام می‌دهید؟!

درک می‌کنیم که خودارضایی یک اعتیاد خطرناک می‌باشد و سخت است که آن را کنار گذاشت، زیرا مقابله در برابر میل جنسی واقعاً دشوار است. ما دوره حرفه‌ای ترک خودارضایی را پیشنهاد می‌کنیم که به شما آموزش می‌دهد چگونه میل جنسی‌تان را کنترل کنید و با تغییر ذهنیت، ریشه‌های این اعتیاد را از ذهن‌تان پاک نمایید؛ این دوره در قالب یک فایل صوتی که مدت زمان آن 5 ساعت است و توسط یک گوینده حرفه‌ای ضبط شده خدمت شما ارائه خواهد شد. می‌توانید این دوره حرفه‌ای را فقط با کلیک کردن روی لینک Tarksai.ir دریافت کنید و پاسخ سایر سوالات‌تان را مشاهده فرمایید.

دوره ترک خودارضایی (کلیک کنید)

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا