خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / بلاگ / خودارضایی سالم چیست؟ (دروغی بزرگ!)

خودارضایی سالم چیست؟ (دروغی بزرگ!)

برای این که فهم درستی از خودارضایی سالم داشته باشید، بایستی ابتدا با مفهوم خودارضایی آشنا باشید. تعریف ساده خودارضایی به این شکل گفته می شود که خودارضایی عملی است که برای تحریک اندام های جنسی در آقایان و خانم ها انجام شده و منجر به ارگاسم و رسیدن به حداکثر لذت جنسی در آن ها می شود. این عمل در اغلب ادیان از جمله اسلام جزو اعلام زشت و حرام بوده و انجام آن گناه کبیره می باشد. با این حال، نه تنها در ایران بلکه در سراسر دنیا افراد بسیار زیادی آن را انجام داده و عده ای نیز به آن اعتیاد دارند.

خودارضایی سالم چیست؟

در آقایان و خانم ها، خودارضایی شکل های گوناگونی دارد. تفاوت خودارضایی در خانم ها و آقایان به شکل جزئی تر نیز مطرح بوده و در جنس یکسان نیز افراد مختلف به شکل های مختلفی خودارضایی می کنند. در واقع هر فرد برای این که به نهایت لذت جنسی برسد، با توجه به سلیقه و آن چه به آن علاقه دارد عمل خودارضایی را صورت می دهد. به طور کلی در آقایان معمولاً با لمس، نوازش و ماساژ دادن اندام های جنسی فرد به ارگاسم می رسد و در خانم ها نیز همین وضعیت وجود داشته و آن ها علاوه بر تحریک اندام های جنسی به کمک دست، از سایر ابزارهای جنسی مثل ویبراتور نیز به این منظور استفاده می کنند. عمل خودارضایی یک عمل فراگیر است و به این شکل نیست که بگوییم صرفاً در گروه خاصی از افراد جامعه مشاهده می شود. به همین خاطر چه افراد مجرد و چه متاهل، چه جوان و چه میانسال و حتی سالخوره و چه دختر و پسر، اقشار گوناگون جامعه پتانسیل انجام عمل خودارضایی را دارند. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی خودارضایی سالم پرداخته و این موضوع را در خانم ها و آقایان مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

اهمیت موضوع خودارضایی سالم

موضوع خودارضایی یک موضوع کاملاً جدی و مهم در جوامع امروزی است که شاید آن طور که لازم است به آن پرداخته شود، پرداخته نشده است. این موضوع در کشور عزیزمان ایران نیز به شدت به چشم می خورد و افرادی که در سنین جوانی و بلوغ خود به سر می برند، وقتی با پدیده خودارضایی روبرو می شوند نمی توانند اطلاعات درست را از اطلاعات نادرست و اشتباه تشخیص داده و از این رو آینده خود را با مشکل روبرو می کنند. عمل خودارضایی در حقیقت عمل پسندیده ای نیست اما به هرحال خیلی ها درگیر آن هستند. روش صحیح خودارضایی و خودارضایی سالم، موضوعی است که اگر آموزش و اطلاعات درستی از آن به افراد داده شود، حداقل از بسیاری از مشکلاتی که ممکن است عمل خودارضایی برای جوانان و نوجوانان (و حتی سنین بالا) ایجاد شود جلوگیری کند. در بسیاری از منابع، عمل خودارضایی را به شدت محکوم کرده و کسانی که آن را انجام می دهند دیوانه یا بیمار یا این دست از صفات قلمداد می کنند. این منابع و افرادی که پشت آن هستند معتقدند عمل خودارضایی ضررهای بسیار شدید و جبران ناپذیری دارد که فرد را با سیاه بختی و بیچارگی روبرو می کند.

مطلب مرتبط: آیا عوارض خودارضايی بعد از ترک از بین میرود؟

در مقابل، افراد و منابعی هم هستند که عمل خودارضایی را تائید کرده و آن را راه حلی برای دور ماندن از بسیاری از مشکلات و گرفتاری ها می دانند. چیزی که واقعیت دارد این است که خودارضایی عملی بین این دو حالت است. یعنی همان طور که نمی توان مضرات و آسیب های خودارضایی را نادیده گرفت، نمی توان خط بطلان بر موارد مثبتی کشید که با خودارضایی همراه هستند. البته عوارض خودارضایی بیشتر از نکات مثبت آن می باشد و از نظر دینی هم این کار منع شده است. با توجه به این توضیحات، باید به این موضوع توجه لازم را داشته باشید که اصول خودارضایی سالم را حتما رعایت کرده و با کم کردن تعداد دفعات خودارضایی، آسیب های کمتری را تجربه نمایید.

خودارضایی سالم چیست؟

به طور خلاصه، خودارضایی سالم یعنی:

 • با توجه به جنسیتی که دارید، از روش های مناسب و روش هایی که آسیبی به جسم و اندام های جنسی وارد نمی کنند استفاده نمایید.
 • از تغذیه مناسب و جبرانی برای بازیابی انرژی و توان از دست رفته بدن پس از خودارضایی اسفاده کنید.
 • تعداد دفعات خودارضایی را به مرور زمان کاهش داده و سعی در ترک آن داشته باشید.
 • هرگز تحت تاثیر فیلم های غربی و پورنوگرافی ها قرار نگرفته و باورهای جنسی خود را براساس این اطلاعات شکل ندهید.
 • عمل خودارضایی را به شکل بهداشتی انجام داده و حتماً پس از آن استحمام نمایید.
 • از ابزارهای جنسی و وسایلی که مناسب تان نیستند استفاده نکنید.
 • چنانچه عمل خودارضایی آسیب قابل توجهی به وضعیت جسمی، جنسی و روحی تان وارد می کند آن را کنار بگذارید.
 • هرگز انجام عمل خودارضایی را اولویت بر دیگر کارهایتان قرار ندهید.
 • هرگز در طول روز به خودارضایی فکر نکنید و چنانچه به هردلیلی آن را انجام دادید، بلافاصله پس از آن خود را با کار دیگری مشغول کنید.

هشدار: پاراگراف زیر را حتما مطالعه کنید، پاراگراف زیر مهم ترین بخش این مقاله است:

توجه: شما با عمل اینگونه موارد، ضرر خودارضایی را می توانید از هزار درصد به 500 درصد برسانید اما متاسفانه خیلی ها به این توجه نمی کنند که هنوز هم یک ضرر بزرگ وجود دارد و آن هم عدد 500 است! این اعداد مثال هستند اما حرف اصلی ما این است که به هیچ وجه نمی شود از ضرر های خودارضایی غافل شد، برای مثال روش های زیادی برای مصرف تریاک وجود دارد، یک نفر میتواند بار اول 10 ها بار آن را مصرف کند و از افراد نادرست این ماده مخدر را تهیه کند و یک نفر می تواند جنس اصل ماده مخدر را تهیه کند و مقدار کم آن را مصرف کند اما در هر صورت هردوی این افراد وارد باتلاق بدبختی و نا امیدی می شوند و در دام اعتیادی خطرناک به این ماده مخدر خانمان سوز می افتند، جریان خودارضایی هم همین است، این مطلب را در سایت قرار دادیم تا افرادی که کلمه خودارضایی سالم را سرچ می کنند فریب مقالات ترجمه شده وب را نخورند و فکر نکنند که خودارضایی می تواند بدون ضرر باشد!

خودارضایی سالم در خانم ها

خودارضایی سالم در خانم ها

همان طور که در مقدمه مطلب ذکر کردیم، روش های خودارضایی در آقایان و خانم ها متفاوت از یکدیگر می باشد و هر جنس و حتی هر فرد روش های منحصر به فردی را برای رسیدن به ارگاسم تجربه می کنند. در این بین، روش های خودارضایی در خانم ها بسیار بیشتر از آقایان بوده و خانم ها می توانند به شکل های گوناگونی به ارگاسم برسند. شیوه های گوناگونی که برای رسیدن به ارگاسم خانم ها در خودارضایی وجود دارد موجب شده این افراد شرایط بهتری را در خودارضایی تجربه نمایند. خودارضایی سالم در خانم ها خودارضایی ای است که اولاً در بازه های زمانی مشخص و البته دیر به دیر انجام شده و ثانیاً به شکل صحیح صورت پذیرد تا فرد را به نهایت لذت جنسی برساند. به طور کلی خانم ها برای خودارضایی به دو گروه تقسیم می شوند. خانم هایی که هنوز باکره هستند و از پرده بکارت برخوردارند و خانم هایی که تاهل داشته و شرایط عادی دارند. معمولا دختر خانم هایی که جزو گروه اول می باشند، برای آن که آسیبی به ساختار پرده بکارت خود وارد نکنند با تحریک واژن با استفاده از دستان خود و فشار آوردن به این قسمت عمل خودارضایی و ارگاسم را تجربه می کنند. این افراد معمولا بسیار محتاط تر از سایر خانم ها در خودارضایی ظاهر می شوند.

در مقابل، خانم هایی که محدودیتی بابت پرده بکارت ندارند، از روش های متنوع تری برای خودارضایی استفاده می کنند. این افراد می توانند دستگاه هایی مثل دستگاه ویبراتور یا سایر ابزارهای جنسی را بکار برده و به ارگاسم برسند. خودارضایی سالم نباید به گونه ای باشد که به اندام های جنسی افراد آسیب وارد کرده و آن ها را از فعالیت های جنسی با شریک زندگی خود بازدارد. به همین خاطر خانم هایی که از ویبراتور استفاده می کنند باید بدانند که تحریک به وسیله این دستگاه ممکن است کاری کند که در آینده، فرد در رابطه جنسی با شریک خود به ارگاسم نرسد. البته این موضوع تنها در استفاده از این دستگاه ها خلاصه نشده و به طور کلی هر روشی از خودارضایی که باعث عادت سیستم عصبی به آن شود اختلالات مختلفی را در روابط جنسی فرد ایجاد می کند. چرا که در این صورت تا زمانی که فرد در رابطه جنسی خود با شریک زندگی اش به همان عادتی که قبلا در خودارضایی داشته رجوع نکند، سیستم های عصبی او تحریک نشده و ارگاسم را به تعویق می اندازند. به همین خاطر افرادی که خودارضایی می کنند، به خصوص خانم ها که حساسیت بیشتری در اندام های جنسی خود دارند، بایستی به این موضوع توجه کافی کرده و عوارض و آسیب های آتی آن را در نظر بگیرند.

خودارضایی سالم در آقایان

خودارضایی سالم در آقایان

خودارضایی در آقایان برخلاف خانم ها به شکل بسیار ساده تری انجام شده و ارگاسم نیز سریع تر انجام می شود. خانم ها در طول خودارضایی و رسیدن به ارگاسم، علاوه بر تحریکاتی که بر اندام های جنسی شان تحمیل می کنند، معمولاً از سایر عوامل مثل دیدن صحنه های رمانتیک، استفاده از ابزارهای جنسی و … استفاده می کنند تا شرایط بهتری را در خودارضایی تجربه کرده و زودتر به ارگاسم برسند. این موضوع در آقایان کمتر وجود داشته و خودارضایی آن ها بیشتر بر محور تحریک اندام های جنسی شان صورت می گیرد و موارد جانبی توسط آن ها انجام نمی شود. رایج ترین نوع خودارضایی در آقایان به این شکل است که آن ها با دست خود اندام جنسی شان را لمس کرده و آن را به شکل های گوناگون نوازش می کنند. در این بین، معمولاً اکثر آقایان برای آسان تر شدن عمل خودارضایی، از روان کننده های گوناگون بهره مند می شوند. به این شکل، هم رسیدن به ارگاسم در آن ها سریع تر انجام می شود و هم خودارضایی برایشان لذت بخش تر خواهد بود.

مطلب مرتبط: چگونه خودارضايی كنيم كه ضرر نداشته باشد؟

همان طور که ابزارهای جنسی برای خودارضایی خانم ها در انواع گوناگونی ساخته شده، این ابزارها برای آقایان نیز موجود بوده و آن ها می توانند با کمک این وسایل خودارضایی لذت بخش تری را داشته باشند. استمناء و خودارضایی در آقایان در شرایطی خاص برای آن ها جذابیت بیشتری دارد. به طوری که دیدن فیلم های جنسی و صحنه های رمانتیک و حضور در محلی آرامش بخش و ساکت در کیفیت خودارضایی آن ها تاثیرگذار است. همان طور که بارها و بارها ذکر کردیم، عمل خودارضایی اصلاً عمل پسندیده و درستی نیست اما اگر به هر نحوی فردی نمی تواند این کار را ترک کند، بهتر است آن را به شکل سالم و درست انجام دهد تا از ایجاد آسیب ها و مشکلات اضافه جلوگیری نمایند. در همین راستا، خودارضایی سالم و درست در آقایان عملی است که آن ها را به نهایت لذت رسانده و به آلت جنسی شان آسیبی وارد نکند. یکی از مشکلات رایجی که بسیاری از اقایان با آن روبرو هستند، مشکل زودانزالی است. افرادی که دچار خودارضایی هستند برای لذت بیشتر در خودارضایی معمولاً تحریکات جنسی خود را مدام متوقف کرده و دوباره تحریک را انجام می دهند. این کار به آن ها کمک می کند تا دیرتر به انزال رسیده و لذت بیشتری را در خودارضایی تجربه نمایند.

عوارض خودارضایی

عوارض خودارضایی شامل موارد متعددی می شود. به طوری که اگر فردی به صورت مداوم اقدام به خودارضایی نماید، با مشکلاتی مثل کاهش شدید اعتماد به نفس، کاهش عزت نفس، افسردگی و ناراحتی مداوم، اختلال در ارگاسم، اختلال خواب و … مواجه می شوند. افرادی که اعتیاد به خودارضایی پیدا می کنند، این مشکلات را به طور جدی در خود پرورش داده و وضعیت خود را روز به روز وخیم تر می کنند. به همین خاطر اگر می خواهید از این عوارض دور بمانید، از خودارضایی دوری کرده و یا اگر نمی توانید آن را به شکل فوری و سریع ترک نمایید، اصول خودارضایی سالم را در پیش بگیرید.

اگر خودارضایی به صورت ناسالم در آقایان انجام شود…

انجام خودارضایی با روش های غیراصولی و به طور منظم و دفعات زیاد در آقایان علاوه بر مشکلات روحی، موجب گرفتگی مجرای ادرار و سوزش این ناحیه در آن ها می شود. همچنین تعدد خودارضایی بدون شک موجب کاهش کیفیت زندگی مشترک افراد متاهل با شریک زندگی شان شده و در زندگی روزمره آن ها نیز اختلالات زیادی ایجاد می کند. همچنین از آن جایی که تحلیل نیروی جسمانی به دلیل انجام خودارضایی در آقایان بسیار بیشتر از خانم ها است، در بسیاری از موارد ممکن است این کار موجب کاهش چشمگیر راندمان شغلی شده و زندگی شغلی فرد را نیز با مشکل همراه کند. خودارضایی سالم مزیت دیگری برای آقایان به همراه دارد و آن هم این است که وضعیت جسمانی آن ها را تا حدودی کنترل کرده و باعث آسیب های چشمگیر به نیروی جسمانی افراد نمی گردد. همچنین موضوع زودانزالی که یک مشکل رایج در میان آقایان است معمولاً به دلیل تعدد دفعات خودارضایی و انجام نامناسب این عمل به سراغ شان می آید. خودارضایی سالم در آقایان از این مشکل نیز تا حدودی جلوگیری کرده و وضعیت انزال آن ها را با مشکل روبرو نمی کند. در کنار این موارد، بد نیست بدانید آقایانی که اعتیاد شدیدی به خودارضایی داشته و این عمل را به صورت روزانه انجام می دهند در بسیاری از موارد با مشکل کاهش اسپرم در منی خود مواجه بوده و ممکن است این موضوع در قدرت باروری آن ها اختلال ایجاد نماید. پس با انجام حداقلی خودارضایی و پیروی از اصول خودارضایی سالم، هم از آسیب های روحی و روانی این کار دور بمانید و هم آسیب های جسمی و جنسی تان را کاهش دهید.

اگر به دنبال ترک خودارضایی هستید حتما توضیحات دوره جامع ترک خودارضایی سایت ترک سریع را مطالعه کنید، شاید این همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید.

21 دیدگاه

 1. حاجی راه حلی برای ترک ندارید؟ من ۱ ساله دارم روزی ۴ بار میزنم به فنا رفتم شماره چشمم شده ۶ کلا شدم پوست و استخون
  هیچوقت خودارضایی رو امتحان نکنید از من نصیحت

 2. محمد علی موسوی

  من خیلی مشکلات روحی دارم، با مادرم زندگی میکنم و تاحالا 4 بار طلاق گرفته اما باز هم سعی میکنم بخاطر مشکلات روحیم و استرس هایی که دارم سمت عمل استمنا نرم، از لحاظ ظاهری و اخلاقی و همه چی افت کردم
  این مطلب تونست یکمی بهم آگاهی بده، از ادمین عزیز خیلی تشکر میکنم بابت این مطلب

 3. ناموسا هرکس نزده نزنه بدبخت میشه کمردرد میگیرید ناموسا دست به ک..ر تون نزنین بدبخت میشید چشمت ون هم ضعیف میشه نزنید اگه کسی راه ترک بلده بگه .لطفا

  • فقط با ضعف بینایی نیست
   فکر کنم به ضعف استخوان ها و عضلات هم ربط داره (شدیدا)
   وحـــشــــتــــنــــاک و مورد عذاب الهی
   دور شدن از خداوند اینکه خداوند دیگه از بنده اش خوشش نمیاد

 4. من اگه خود ارضایی نکنم چیکار کنم که ارضایی شم؟؟؟؟؟؟

 5. محمود ۱۴

  سلام من ۲ هفته است ترک کردم و توبه کردم و امروز ۳ ثانیه انجام دادم تا میخواست به ارگاسم برسه دست برداشتم منی هم نیومد خود ارضایی حساب توبه ام میشکنه؟،

 6. سلام ببخشید اگه خود ارضایی با واژن مصنوعی صورت بگیره بازهم ضرر داره؟

 7. راست میگه عمو پوریا خودت رو بدبخت نکن

 8. هر مساله ای رو که ادیان الهی حرام شمرده اند حتما وصددرصد برای بدن مضر هستش حالا درسته که یک عده ای دیگه خدا رو بنده نیستن.

 9. پوریا داش نزن

 10. لبت علا

  سلام
  خودارضایی سالم و شرعی نداریم

 11. محمد علی عباس پور

  تز کجا بفهمیم کسی حود ارضایی کرده

 12. اگه خود ارضایی از راه اصولی صورت گیره ضضری نداره یعنی؟

  • سلام، لطفا مطلب را با دقت بخوانید. در هیچ جای مطلب چنین چیزی گفته نشده و در مطلب عوارض خودارضایی کامل توضیح داده ایم که به هیچ وجه شما نمی توانید عوارض چیزی که از ریشه مشکل دارد را از بین ببرید.

  • پوریا خودتو بدبخت نکن

  • پوریا بخدا چشمات ضعیف میشه نکن اینکارو

   • بزار تجربه کنه خودش میدونه، خودش خودشو بدبخت میکنه، من خیلی عذاب کشیدم و یا حتی شاید خواهم کشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *