خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / بلاگ / خودارضایی سالم چیست؟ (دروغی بزرگ!)

خودارضایی سالم چیست؟ (دروغی بزرگ!)

برای این که فهم درستی از خودارضایی سالم داشته باشید، ابتدا باید با مفهوم خودارضایی آشنا شوید. تعریف ساده خودارضایی به این شکل گفته می‌شود که خودارضایی عملی است که برای تحریک اندام‌های جنسی در آقایان و خانم‌ها انجام شده و منجر به ارگاسم، و رسیدن به حداکثر لذت جنسی در آن‌ها خواهد شد. این عمل در اغلب ادیان از جمله اسلام جزو اعمال زشت و حرام بوده و انجام دادن آن گناه کبیره است. با این حال نه تنها در ایران، بلکه در سراسر دنیا نیز افراد بسیار زیادی آن را انجام داده و عده‌ای نیز به آن اعتیاد دارند.

خودارضایی سالم چیست؟

خودارضایی در آقایان و خانم‌ها شکل‌های گوناگونی دارد. تفاوت خودارضایی در خانم‌ها و آقایان به شکل جزئی‌تر نیز مطرح بوده، همچنین در جنس یکسان نیز افراد مختلف به روش‌های متفاوتی خودارضایی می‌کنند. در واقع هر فرد برای این که به نهایت لذت جنسی برسد، با توجه به سلیقه و آن چه به آن علاقه دارد، عمل خودارضایی را انجام می‌دهد. به طور کلی در آقایان معمولاً با لمس، نوازش و ماساژ دادن اندام‌های جنسی، فرد به ارگاسم می‌رسد و در خانم‌ها نیز همین وضعیت وجود داشته و آن‌ها علاوه بر تحریک اندام‌های جنسی به کمک دست، از سایر ابزارهای جنسی مثل ویبراتور نیز به این منظور استفاده می‌کنند. عمل خودارضایی یک عمل فراگیر است و به این شکل نیست که بگوییم صرفاً در گروه خاصی از افراد جامعه مشاهده می‌شود. به همین خاطر چه افراد مجرد و چه متاهل، چه جوان و چه میانسال و حتی افراد سالخورده، و در نهایت تمام اقشار گوناگون جامعه پتانسیل انجام عمل خودارضایی را دارند. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی خودارضایی سالم پرداخته و این موضوع را در خانم‌ها و آقایان مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

اهمیت موضوع خودارضایی سالم

موضوع خودارضایی یک موضوع کاملاً جدی و مهم در جوامع امروزی می‌باشد که شاید آن طور که لازم است به آن پرداخته نشده. این موضوع در کشور عزیزمان ایران نیز به شدت به چشم می‌خورد و افرادی که در سنین جوانی و بلوغ خود به سر می‌برند، وقتی با پدیده خودارضایی روبه‌رو می‌شوند نمی‌توانند اطلاعات درست را از غلط تشخیص داده و از این رو در آینده خود با مشکل مواجه خواهند شد. عمل خودارضایی در حقیقت عمل پسندیده‌ای نیست، اما به هرحال خیلی‌ها درگیر آن هستند. روش صحیح خودارضایی و خودارضایی سالم، موضوعی است که اگر آموزش و اطلاعات درستی از آن به افراد داده شود، حداقل از بسیاری از مشکلاتی که ممکن است عمل خودارضایی برای جوانان و نوجوانان (و حتی سنین بالا) ایجاد کند، جلوگیری خواهد کرد. در بسیاری از منابع، عمل خودارضایی را به شدت محکوم می‌کنند و کسانی که آن را انجام می‌دهند، دیوانه یا بیمار یا با سایر صفات لحاظ می‌شوند. این منابع و افرادی که پشت آن هستند، معتقدند که عمل خودارضایی ضررهای بسیار شدید و جبران ناپذیری دارد و فرد را با سیاه بختی و بیچارگی روبه‌رو می‌کند.

مطلب مرتبط: آیا عوارض خودارضايی بعد از ترک از بین میرود؟

همچنین افراد و منابعی هم هستند که عمل خودارضایی را تایید کرده و آن را راه حلی برای دور ماندن از بسیاری از مشکلات و گرفتاری‌ها می‌دانند. چیزی که واقعیت دارد این است که خودارضایی عملی بین این دو حالت است. یعنی همان طور که نمی‌توان مضرات و آسیب‌های خودارضایی را نادیده گرفت، نمی‌توان خط بطلان بر موارد مثبتی کشید که با خودارضایی همراه هستند. البته عوارض خودارضایی بیشتر از نکات مثبت آن می‌باشد و از نظر دینی هم این کار منع شده است. با توجه به این توضیحات باید به این موضوع توجه لازم را داشته باشید که اصول خودارضایی سالم را حتما رعایت کرده و با کم کردن تعداد دفعات خودارضایی، آسیب‌های کمتری را تجربه نمایید.

خودارضایی سالم چیست؟

به طور خلاصه خودارضایی سالم یعنی:

  • با توجه به جنسیتی که دارید از روش‌های مناسب و راه‌هایی که آسیبی به جسم و اندام‌های جنسی شما وارد نمی‌کنند استفاده نمایید.
  • از تغذیه مناسب و جبرانی برای بازیابی انرژی و توان از دست رفته بدن پس از خودارضایی اسفاده کنید.
  • تعداد دفعات خودارضایی را به مرور زمان کاهش داده و سعی در ترک آن داشته باشید.
  • هرگز تحت تاثیر فیلم‌های غربی و پورنوگرافی‌ها قرار نگرفته و باورهای جنسی خود را براساس این اطلاعات شکل ندهید.
  • عمل خودارضایی را به شکل بهداشتی انجام داده و حتماً پس از آن استحمام کنید.
  • از ابزارهای جنسی و وسایلی که مناسب‌تان نیستند استفاده نکنید.
  • چنانچه عمل خودارضایی آسیب قابل توجهی به وضعیت جسمی، جنسی و روحی‌تان وارد می‌کند، آن را کنار بگذارید.
  • هرگز انجام عمل خودارضایی را در اولویت نسبت به دیگر کارهای‌تان قرار ندهید.
  • هرگز در طول روز به خودارضایی فکر نکنید و چنانچه به هردلیلی آن را انجام دادید، بلافاصله پس از آن خود را با کار دیگری مشغول کنید.

هشدار: پاراگراف زیر را حتما مطالعه کنید، پاراگراف زیر مهم‌ترین بخش این مقاله است:

توجه: شما با انجام اینگونه موارد، می‌توانید ضرر خودارضایی را از هزار درصد، به 500 درصد برسانید. اما متاسفانه خیلی‌ها به این توجه نمی‌کنند که هنوز هم یک ضرر بزرگ وجود دارد و آن هم عدد 500 است! این اعداد مثال هستند، اما حرف اصلی ما این است که به هیچ وجه نمی‌شود از ضررهای خودارضایی غافل شد. برای مثال روش‌های زیادی برای مصرف تریاک وجود دارد. یک نفر می‌تواند بار اول 10 ها بار آن را مصرف کند و از افراد نادرست این ماده مخدر را تهیه کند، همچنین یک فرد می‌تواند جنس اصل ماده مخدر را تهیه کرده و مقدار کم آن را مصرف کند. اما در هر صورت هر دوی این افراد وارد باتلاق بدبختی و ناامیدی می‌شوند و در دام اعتیاد خطرناک به این ماده مخدر خانمان سوز می‌افتند. جریان خودارضایی هم همین است؛ این مطلب را در سایت قرار دادیم تا افرادی که کلمه خودارضایی سالم را سرچ می‌کنند فریب مقالات ترجمه شده وب را نخورند و فکر نکنند که خودارضایی می‌تواند بدون ضرر باشد!

خودارضایی سالم در خانم‌ها

خودارضایی سالم در خانم ها

همان‌طور که در مقدمه مطلب ذکر کردیم، روش‌های خودارضایی در آقایان و خانم‌ها متفاوت از یکدیگر می‌باشد و هر جنس و حتی هر فرد، روش‌های منحصر به فردی را برای رسیدن به ارگاسم تجربه می‌کند. روش‌های خودارضایی در خانم‌ها بسیار بیشتر از آقایان بوده و خانم‌ها می‌توانند به شکل‌های گوناگونی به ارگاسم برسند. شیوه‌های گوناگونی که برای رسیدن به ارگاسم خانم‌ها در خودارضایی وجود دارد، موجب شده این افراد شرایط بهتری را در خودارضایی تجربه نمایند. خودارضایی سالم در خانم‌ها به این صورت است که اولاً در بازه‌های زمانی مشخص و البته دیر به دیر انجام شده، و ثانیاً به شکل صحیح صورت گرفته تا فرد را به نهایت لذت جنسی برساند. به طور کلی خانم‌ها برای خودارضایی به دو گروه تقسیم می‌شوند. خانم‌هایی که هنوز باکره هستند و از پرده بکارت برخوردارند، و خانم‌هایی که متاهل هستند و شرایط عادی دارند. معمولا دختر خانم‌هایی که جزو گروه اول می‌باشند برای آن که آسیبی به ساختار پرده بکارت خود وارد نکنند، با تحریک واژن و با استفاده از دستان خود و فشار آوردن به این قسمت، عمل خودارضایی و ارگاسم را تجربه می‌کنند. این افراد معمولا بسیار محتاط‌تر از سایر خانم‌ها در خودارضایی ظاهر می‌شوند.

در مقابل، خانم‌هایی که محدودیتی بابت پرده بکارت ندارند از روش‌های متنوع‌تری برای خودارضایی استفاده می‌کنند. این افراد می‌توانند دستگاه‌هایی مثل دستگاه ویبراتور یا سایر ابزارهای جنسی را بکار برده و به ارگاسم برسند. خودارضایی سالم نباید به گونه‌ای باشد که به اندام‌های جنسی افراد آسیب وارد کرده و آن‌ها را از فعالیت‌های جنسی با شریک زندگی خود باز دارد. به همین خاطر خانم‌هایی که از ویبراتور استفاده می‌کنند باید بدانند که تحریک به وسیله این دستگاه ممکن است کاری کند که در آینده، فرد در رابطه جنسی با شریک خود به ارگاسم نرسد. البته این موضوع تنها در استفاده از این دستگاه‌ها خلاصه نشده و به طور کلی هر روشی از خودارضایی که باعث عادت سیستم عصبی به آن شود، اختلالات مختلفی را در روابط جنسی فرد ایجاد می‌کند. چونکه در این صورت تا زمانی که فرد در رابطه جنسی خود با شریک زندگی‌اش به همان عادتی که قبلا در خودارضایی داشته است رجوع نکند، سیستم‌های عصبی او تحریک نشده و ارگاسم را به تعویق می‌اندازند. به همین دلیل افرادی که خودارضایی می‌کنند، به خصوص خانم‌ها که حساسیت بیشتری در اندام‌های جنسی خود دارند، باید به این موضوع توجه کافی کرده و عوارض و آسیب‌های آن را در نظر بگیرند.

خودارضایی سالم در آقایان

خودارضایی سالم در آقایان

خودارضایی در آقایان برخلاف خانم‌ها به شکل بسیار ساده‌تری انجام شده و ارگاسم نیز سریع‌تر صورت می‌گیرد. خانم‌ها در طول خودارضایی و رسیدن به ارگاسم، علاوه بر تحریکاتی که بر اندام‌های جنسی‌شان تحمیل می‌کنند، معمولاً از سایر عوامل مثل دیدن صحنه‌های رمانتیک، استفاده از ابزارهای جنسی و… استفاده می‌کنند تا شرایط بهتری را در خودارضایی تجربه کرده و زودتر به ارگاسم برسند. این موضوع در آقایان کمتر وجود داشته و خودارضایی آن‌ها بیشتر بر محور تحریک اندام‌های جنسی‌شان صورت می‌گیرد و موارد جانبی توسط آن‌ها انجام نمی‌شود. رایج‌ترین نوع خودارضایی در آقایان به این شکل است که آن‌ها با دست خود اندام جنسی‌شان را لمس کرده و آن را به روش‌های گوناگون نوازش می‌کنند. در این بین معمولاً اکثر آقایان برای آسان‌تر شدن عمل خودارضایی از روان کننده‌های گوناگونی استفاده می‌کنند؛ به این صورت هم رسیدن به ارگاسم در آن‌ها سریع‌تر انجام می‌شود، و هم خودارضایی برای‌شان لذت‌ بخش‌تر خواهد بود.

مطلب مرتبط: چگونه خودارضايی كنيم كه ضرر نداشته باشد؟

همان‌طور که ابزارهای جنسی برای خودارضایی خانم‌ها در انواع گوناگونی ساخته شده، این ابزارها برای آقایان نیز موجود بوده و آن ها می‌توانند با کمک این وسایل خودارضایی لذت بخش‌تری را داشته باشند. استمناء و خودارضایی در آقایان، در شرایطی خاص برای آن‌ها جذابیت بیشتری دارد. به طوری که دیدن فیلم‌های جنسی و صحنه‌های رمانتیک و حضور در محلی آرامش بخش و ساکت، در کیفیت خودارضایی آن‌ها تاثیرگذار است. همان‌طور که بارها ذکر کرده‌ایم، عمل خودارضایی اصلاً عمل پسندیده و درستی نیست، اما اگر به هر نحوی فردی نمی‌تواند این کار را ترک کند، بهتر است آن را به شکل سالم و درست انجام دهد تا از ایجاد آسیب‌ها و مشکلات اضافه جلوگیری نماید. در همین راستا خودارضایی سالم و درست در آقایان، عملی است که آن‌ها را به نهایت لذت رسانده و به آلت جنسی‌شان آسیبی وارد نکند. یکی از مشکلات رایجی که بسیاری از اقایان با آن روبه‌رو هستند، مشکل زودانزالی است. افرادی که دچار اعتیاد به خودارضایی هستند، برای لذت بیشتر در خودارضایی معمولاً تحریکات جنسی خود را مدام متوقف کرده و دوباره تحریک را انجام می‌دهند. این کار به آن‌ها کمک می‌کند تا دیرتر به انزال رسیده و لذت بیشتری را در خودارضایی تجربه کنند.

عوارض خودارضایی

عوارض خودارضایی شامل موارد متعددی می‌شود. به طوری که اگر فردی به صورت مداوم اقدام به خودارضایی نماید با مشکلاتی مانند کاهش شدید اعتماد به نفس، کاهش عزت نفس، افسردگی و ناراحتی مداوم، اختلال در ارگاسم، اختلال خواب و… مواجه می‌شود. افرادی که اعتیاد به خودارضایی پیدا می‌کنند این مشکلات را به طور جدی در خود پرورش داده و وضعیت خود را روز به روز وخیم‌تر خواهند کرد. به همین دلیل اگر می‌خواهید از این عوارض دور بمانید، از خودارضایی دوری کرده و یا اگر نمی‌توانید آن را به شکل فوری و سریع ترک کنید، اصول خودارضایی سالم را در پیش بگیرید.

اگر خودارضایی به صورت ناسالم در آقایان انجام شود…

انجام خودارضایی با روش‌های غیراصولی و به طور منظم و با دفعات زیاد در آقایان علاوه بر مشکلات روحی، موجب گرفتگی مجرای ادرار و سوزش این ناحیه در آن‌ها می‌شود. همچنین تعدد خودارضایی بدون شک موجب کاهش کیفیت زندگی مشترک افراد متاهل با شریک زندگی‌شان شده و در زندگی روزمره آن‌ها نیز اختلالات زیادی ایجاد می‌کند. از آنجایی که تحلیل نیروی جسمانی به دلیل انجام خودارضایی در آقایان بسیار بیشتر از خانم‌ها است، در بسیاری از موارد ممکن است این کار موجب کاهش چشمگیر راندمان شغلی شده و زندگی شغلی فرد را نیز با مشکل همراه کند. خودارضایی سالم مزیت دیگری برای آقایان به همراه دارد و آن هم این است که وضعیت جسمانی آن‌ها را تا حدودی کنترل کرده و باعث آسیب‌های چشمگیر به نیروی جسمانی افراد نمی‌شود. همچنین موضوع زودانزالی که یک مشکل رایج در میان آقایان است معمولاً به دلیل تعدد دفعات خودارضایی و انجام نامناسب این عمل به سراغ‌شان می‌آید. خودارضایی سالم در آقایان از این مشکل نیز تا حدودی جلوگیری کرده و وضعیت انزال آن‌ها را با مشکل روبه‌رو نمی‌کند. در کنار این موارد بد نیست بدانید آقایانی که اعتیاد شدیدی به خودارضایی داشته و این عمل را به صورت روزانه انجام می‌دهند، در بسیاری از موارد با مشکل کاهش اسپرم در منی خود مواجه بوده و ممکن است این موضوع در قدرت باروری آن‌ها اختلال ایجاد کند. پس با انجام حداقلی خودارضایی و پیروی از اصول خودارضایی سالم، هم از آسیب‌های روحی و روانی این کار دور بمانید، و هم آسیب‌های جسمی و جنسی‌تان را کاهش دهید.

اگر به دنبال ترک خودارضایی هستید حتما توضیحات دوره جامع ترک خودارضایی سایت ترک سریع را مطالعه کنید، شاید این همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
105 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

 تنها راز اصلی ترک سریع خودارضایی 

 صد در صد تضمینی

اگر بابت انجام خودارضایی احساس گناه داری، پس وقتشه روی دکمه قرمز زیر کلیک کنی و مسیر ترک خودارضایی رو شروع کنی

میخواهم خودارضایی را ترک کنم
close-link