خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / بلاگ / خودارضایی وقتی که روزه هستیم (کفاره آن چیست؟)

خودارضایی وقتی که روزه هستیم (کفاره آن چیست؟)

روزه گرفتن آداب بسیاری دارد و مهم است که شما روزه خود را بدون اشتباه به جا آورید. خودارضایی در زمان روزه یکی از همین ممنوعیت‌ها است که در ادامه توضیح می‌دهیم چرا انجام آن اشتباه می‌باشد و کفاره آن چیست.

خودارضایی در ماه رمضان

خودارضایی در ماه رمضان حرام است؟

روزه گرفتن نیازمند رعایت قوانین دینی زیادی است و خودارضایی نیز یکی از اصلی‌ترین ممنوعات ماه رمضان به شمار می‌رود؛ اما این موضوع صرفاً مرتبط با ماه مهمانی خدا نیست و در جنبه‌های بزرگ‌تری ایراد دارد. زیرا خودارضایی از نظر اسلام حرام است و تحت هیچ شرایطی یک مسلمان نباید آن را انجام دهد. در مطلب آیا خودارضایی حرام است؟ این موضوع را از نظر مراجع دین بررسی کرده‌ایم و به شما نیز پیشنهاد می‌کنیم از آن بازدید فرمایید.

خودارضایی در زمان روزه

اگر به بحث خارج شدن مایع منی بپردازیم می‌توان اینگونه گفت که رابطه جنسی در ماه رمضان از نظر اسلام ایرادی ندارد البته به شرطی که در بازه زمانی افطار تا سحر باشد. اما خودارضایی تفاوت بسیار بزرگی با رابطه جنسی دارد و اصلاً مهم نیست که مایع منی خارج می‌شود یا خیر؛ در هر صورت انجام خودارضایی هنگام روزه حرام است و نباید آن را انجام داد. اگر شما به اشتباه آن را انجام داده‌اید یا وسوسه شده‌اید باید کفاره خودارضایی را بپردازید.

خودارضایی در زمان روزه

کفاره خودارضایی در ماه رمضان چیست؟

طبق نظر مراجع تقلید کفاره خودارضایی در ماه رمضان به این صورت است که شما باید به 60 فقیر غذا بدهید. در گذشته این کفاره شامل 500 گرم آرد یا نان بود؛ اما با توجه به شرایط امروزی باید به آن 60 نفر یک وعده غذایی کامل اهدا کنید.

البته کفاره یک نکته بسیار مهم در خود دارد و آن هم این است که خودارضایی در ماه رمضان را دوباره تکرار نکنید! وگرنه دیگر کفاره‌های شما حساب نمی‌شوند و مرتکب یک گناه کبیره خواهید شد. اما سوال این است که چگونه می‌توان در مقابل چنین میل زیادی به خودارضایی مقاومت کرد؟ ما درک می‌کنیم که اعتیاد داشتن به استمناء بسیار سخت است و در برخی شرایط امکان دارد قادر به جلوگیری آن نباشید.

بهترین راه‌حل برای شما ترک سریع استمناء است. بحث ما دیگر خودارضایی در زمان روزه نیست، بلکه ترک همیشگی آن است تا زندگی‌تان را توسط این اعتیاد نابود نکنید. کنار گذاشتن خودارضایی اصلاً سخت نمی‌باشد و فقط نیازمند چند روز زمان است. در مطلب ترک خودارضایی چند روز طول میکشه؟ راجع به این موضوع که چگونه در مدت زمان کوتاهی می‌توانید خودارضایی را برای همیشه از زندگی‌تان خارج کنید صحبت کرده‌ایم.

ترک همیشگی خودارضایی

ترک خودارضایی یکبار برای همیشه

خودارضایی یک اعتیاد ذهنی است و برخلاف تصورات بسیاری از شما کاربران عزیز، اکثریت عوارض خودارضایی مرتبط با روح و روان می‌باشند و باید آن‌ را بسیار جدی بگیرید. ریشه‌های اعتیاد به استمناء در ذهن‌تان هستند و هر روز شما را متقاعد می‌کنند تا آن را انجام دهید؛ اما بلافاصله بعد از انجام آن شما احساس ناامیدی و پوچی را تجربه خواهید کرد و نشان دهنده این است که انجام این عادت ناپسند چقدر روی روح و روان‌تان تاثیر می‌گذارد.

تنها راهکار اصولی برای ترک همیشگی خودارضایی، تغییر گسترده در ذهنیت است و ما به شما دوره حرفه‌ای ترک خودارضایی را معرفی می‌کنیم که از جدیدترین متدهای روان‌شناسی استفاده می‌کند تا در عرض چند روز و برای همیشه بتوانید خودارضایی را ترک کنید. این دوره حرفه‌ای حاوی یک فایل صوتی به مدت زمان 5 ساعت است و شما را از لحاظ ذهنی تغییر خواهد داد. برای مشاهده اطلاعات کامل و نتایج دوره بر روی سایر کاربران و همچنین آگاهی از ویژگی‌های منحصر به فرد آن توصیه می‌کنیم روی لینک Tarksari.ir کلیک کنید.

بنر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

 تنها راز اصلی ترک سریع خودارضایی 

 صد در صد تضمینی

اگر بابت انجام خودارضایی احساس گناه داری، پس وقتشه روی دکمه قرمز زیر کلیک کنی و مسیر ترک خودارضایی رو شروع کنی

میخواهم خودارضایی را ترک کنم
close-link