آیا خودارضایی قابل تشخیصه؟ (از دروغ تا واقعیت)

اگر به دنبال یک روش برای تشخیص خودارضایی هستید باید بگوییم هیچ روش مطمئنی وجود ندارد که با استفاده از آن بتوان خودارضایی را تشخیص داد، اما علائمی وجود دارد که با توجه به آن‌ها می‌توان تا حدی به این موضوع شک کرد.

تشخیص خودارضایی واقعیت دارد؟

با وجود اینکه عوارض خودارضایی بسیار واضح هستند و می‌توان آن‌ها را دید، اما هیچ‌وقت نمی‌شود آن‌ها را به عنوان معیاری برای تشخیص خودارضایی قرار داد. به عنوان مثال فردی که خودارضایی میکنه دچار عوارضی می‌شود که فقط مختص به خودارضایی نیستند و بیماری‌های دیگر نیز می‌توانند باعث ایجاد آن‌ها شوند. به عنوان مثال خودارضایی به دلیل افزایش استرس می‌تواند موجب لرزش دستان شود؛ پس آیا می‌توان به صورت قطعی گفت هر شخصی که دچار لرزش دست است خودارضایی می‌کند؟! مطمئناً خیر، زیرا بیماری‌های روحی  و روانی دیگری نیز وجود دارند که لرزش دست از عوارض آن‌ها به شمار می‌رود.

در کل نمی‌شود روی تشخیص خودارضایی خیلی حساب کرد، زیرا شما در بهترین حالت می‌توانید مشکوک شوید که شخصی آن را انجام می‌دهد یا خیر؛ اما برای مطمئن شدن از آن راهی وجود ندارد. اگر از مطلب از کجا بفهمیم کسی خودارضایی می‌کنه؟ بازدید فرمایید می‌توانید لیستی از علائم و نشانه‌هایی مشاهده کنید که با استفاده از آن‌ها ممکن است تا حدی تشخیص دهید که فردی خودارضایی می‌کند یا خیر.

معاینه پزشکی برای خودارضایی

چند سال قبل یک شایعه در بین نوجوانان پخش شده بود که گفته می‌شد با معاینه پزشکی می‌توان تشخیص داد خودارضایی کرده‌اید یا خیر. این شایعه از اساس اشتباه بود، زیرا هیچ دکتر یا مطبی وجود ندارد که در آن به معاینه و تشخیص این مورد بپردازند؛ همچنین عمل خارج شدن مایع منی بر اثر خودارضایی کاملاً شبیه به رابطه جنسی است و تفاوتی میان آن‌ها وجود ندارد. تنها تفاوت بزرگ بین رابطه جنسی و خودارضایی، تاثیر آن روی مغز است. مغز شما تحت تاثیر خودارضایی تغییرات زیادی پیدا می‌کند که اصلاً مشابه رابطه جنسی نیستند؛ این تغییرات می‌توانند موجب حالت‌های ناپایدار روحی، افسردگی و بیماری‌های عصبی مثل لرزش دستان شوند که از عوارض اصلی خودارضایی به شمار می‌روند.

تشخیص خودارضایی

خودارضایی باید از زندگی شما خارج شود

تشخیص خودارضایی آنقدر هم مهم نیست، زیرا تا زمانی که خود فرد نخواهد آن را ترک کند همه چیز بی فایده می‌باشد. خودارضایی یک اعتیاد جسمی نیست، بلکه مرتبط با روح و ذهن می‌باشد و به همین دلیل است که اکثر عوارض خطرناک آن روحی و روانی هستند. برای ترک همیشگی خودارضایی باید روی ذهنیت‌تان کار کنید تا عقاید و دلایلی که باعث می‌شوند این عادت زشت را انجام دهید از ذهن‌تان خارج شوند. ما به شما دوره حرفه‌ای ترک خودارضایی را پیشنهاد می‌کنیم که در قالب یک فایل صوتی 5 ساعته و همراه با پشتیبانی آنلاین خدمت‌تان عرضه می‌شود؛ این پکیج ترک خودارضایی روی کنترل میل جنسی تمرکز دارد تا ذهنیت شما تغییر کند و ترک سریع در عرض چند روز محقق شود. حتماً روی لینک Tarksari.ir کلیک کنید و به سراغ توضیحات تکمیلی بروید.

دوره ترک خودارضایی (کلیک کنید)

‫2 دیدگاه ها

  1. این دوره ترک خودارضایی واقعا معجزه اس. من خودم استفاده کردم الان 5 ماهه خودارضایی نمیکنم دوستان پیشنهاد میکنم حتما دوره رو تهیه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا