چگونه خودارضايی كنيم كه ضرر نداشته باشد؟

تا کنون در کامنت‌های سایت ترک سریع، سوالات زیادی پرسیده شده که چگونه خودارضایی کنیم که ضرر نداشته باشد؟ آیا خودارضایی بدون ضرر از نظر علمی ممکن است؟ در این مقاله رازهایی را به شما می‌گوییم که در هیچ جای وب به شما نخواهند گفت.

راز اول: خودارضایی از ریشه ضرر دارد

مهم ترین بحث، بحث عوارض خودارضایی است که یک مقاله در این باره در سایت وجود دارد و به صورت کاملا علمی، منطقی و روانشناسی ثابت کرده‌ایم که خودارضایی چه عوارض وحشتناکی دارد و چقدر داده‌های تقلبی و به ظاهر علمی درمورد آن ساخته شده و چگونه درحال انجام عمل مغزشویی بر روی مردم هستند! حتما مقاله عوارض خودارضایی را پس از اتمام این مقاله بخوانید، زیرا رازهای زیادی را در آن افشا کرده‌ایم.

خودارضایی بدون ضرر، چرا؟

اول بهتر است بررسی کنیم چرا شما در ذهن خود پرسیدید که چگونه خودارضایی کنیم که ضرر نداشته باشد؟ چرا خودارضایی بدون ضرر برای افراد بسیاری بحث جذابی است؟

جواب ساده است، چون ذهن ما وقتی به چیزی اعتیاد داشته باشد یا از چیزی دوپامین (هورمون پاداش) دریافت کند، برایش اهمیت ندارد که آن مضر است یا مفید، بلکه دوست دارد باز هم آن را دریافت کند.

این شما هستید که با خودآگاهی باید آن را کنترل کنید وگرنه علاوه بر اعتیاد جنسی، مشکلات اضافه وزن، افسردگی، بی هدفی و… را هم تجربه خواهید کرد.

چطور خودارضایی کنم که ضرر نداشته باشه؟

اصلا بیاید که فرض کنیم یک منبع علمی به شما برنامه خودارضایی داده است که ضرری برای بدن‌تان ندارد. اگر به مذهب اعتقاد داشته باشید که به هیچ وجه نمی‌توانید بدون ضرر اینکار را انجام دهید، چون می‌دانید که در حال انجام چه گناه بزرگی هستید.

در تمام مذهب‌ها خودارضایی یک گناه و کار ناپسند است و اگر مسلمان هستید پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید: آیا خودارضایی حرام است؟

فرض می‌کنیم به مذهب اعتقادی ندارید. قطعا افرادی هستند که این مقاله را می‌خوانند و به مذهب هم اعتقادی ندارند، اما از همین افراد می‌خواهم که کاملا منطقی به من پاسخ بدهند، چرا بعد از انجام خودارضایی حس خوبی ندارید؟

اگر فکر می‌کنید به دلیل تلقین‌های دوران کودکی است که دارید خودتان را گول می‌زنید؛ چون این کاملا یک بحث علمی و روانشناسی است و اگر شما به چیزی باور داشته باشید، هیچ تلقینی بر روی شما سازگار نیست. دقیقا مثال افراد موفق تاریخی که برایشان مهم نبود چند نفر به آن‌ها بگوید شما موفق نمی‌شوید، چون به خودشان باور داشتند.

حس بدی که بعد از خودارضایی به سراغ شما می‌آید

حقیقت این است که خودتان هم می‌دانید آن حس از بین نمی‌رود. حتی با اینکه به خودتان تلقین می‌کنید که خودارضایی از نظر علمی مشکلی ندارد و خودتان را گول می‌زنید و می‌گویید که من به مذهب اعتقادی ندارم، پس خودارضایی مشکلی ندارد.

اما در هر صورت باز هم بعد از خودارضایی حس بدی دارید و این حس بد یعنی از بین بردن عزت نفس و حال خوب شما در کل زندگی. بنابراین خواهشمندم که با خودتان صادق باشید و سعی نکنید از این حقیقتی که جلوی شماست فرار کنید، زیرا در مقاله عوارض خودارضایی حتی منابع علمی را با منبع لینک کرده‌ایم که ببینید خودارضایی چه ضررهای خطرناکی دارد.

چطوری ضرر خودارضایی را کمتر کنیم؟

برخلاف سوال قبل که می‌گفتیم چگونه خودارضایی کنیم که ضرر نداشته باشد، یک پرسش دیگر هم وجود دارد و آن هم این است که چگونه ضرر خودارضایی یا استمناء را کمتر کنیم؟ پاسخ همین موارد زیر است:

1- از شوینده‌ها استفاده نکنید

بحث بسیار خطرناکی که وجود دارد و خیلی از افراد آن را جدی نمی‌گیرند، استفاده از شوینده‌ها (صابون،شامپو و…) برای خودارضایی است‌. درحالی که این شوینده‌ها باعث ایجاد بیماری‌های عفونی می‌شوند، پس به هیچ وجه حتی برای یک بار از این موارد استفاده نکنید.

2- لطفا فیلم یا عکس نبینید

دیدن فیلم یا عکس مستهجن یک اعتیاد است، خودارضایی هم یک اعتیاد دیگر!! اگر شما این دو را ترکیب کنید درحال انجام کار بسیار خطرناک‌تری هستید. برخلاف خودارضایی که برخی منابع علمی (داده‌های فیک) می‌گویند که امری طبیعی و بدون مشکل است، دیدن فیلم پورن اینگونه نیست.

یعنی تمام منابع علمی (99 درصد آن‌ها) فقط از مضرات خطرناک این فیلم‌ها بر روی مغز و روان شما نوشته‌اند، برای ترک اعتیاد به فیلم های پورن لازم است یه برنامه جدی داشته باشید.

بنابراین اگر ترک خودارضایی برای شما خیلی سخت است می‌توانید برای اولین قدم فیلم و عکس را ترک کنید؛ یعنی اگر شده خودارضایی کنید، اما بدون فیلم و عکس! کافیست 3 تا 5 ماه نگاه نکنید و بعد از آن به راحتی فیلم و عکس را ترک می‌کنید، که پس از آن خیلی راحت‌تر می‌توانید خودارضایی را هم ترک کنید.

3- با شکم خالی یا پر خودارضایی نکنید

همان‌طور که گفتیم، عوارض خودارضایی زیاد است و کار درستی نیست، حالا شما می‌خواهید این کار را دقیقا زمانی انجام دهید که بدن شما در حالت بدی قرار دارد؟! حتی در این حالت رابطه جنسی هم اشتباه است چه برسد به خودارضایی! پس لطفا زمانی که احساس گرسنگی دارید یا تازه غذا خورده‌اید، این کار را انجام ندهید تا لااقل ضرر کمتری برای شما داشته باشد.

4- برای رفع استرس این کار را انجام ندهید

شاید تعجب کنید و بگویید مگر کسی برای رفع استرس خودارضایی انجام می‌دهد؟ درحالی که حداقل 40 درصد از خودارضایی‌ها مربوط به استرس افراد می‌باشد، مخصوصا کسانی که اعتیاد جنسی دارند حدود 80 درصد خودارضایی آن‌ها به همین دلیل است. این یک بحث بسیار مفصل است که در دوره ترک خودارضایی سایت ترک سریع راجع به آن به صورت کامل صحبت کرده‌ایم.

اما خلاصه این بحث این است که لطفا بخاطر آرامش ذهن یا راحت خوابیدن یا تمرکز و این موارد، خودارضایی انجام ندهید، زیرا هیچ‌کدام از این موارد درست نیست و باعث آرامش شما نخواهد شد.

چرا راهکارهای علمی که برای رفع استرس و آرامش وجود دارد را انجام نمی‌دهید؟! با یک سرچ ساده می‌توانید این راهکارها را یاد بگیرید.

5- محرک های وسوسه آمیز را شناسایی کنید

اگر متوجه شدید که در موقعیت های خاصی تمایل به خودارضایی دارید، سعی کنید از آن موقعیت ها اجتناب کنید. به عنوان مثال، اگر متوجه می شوید که قبل از خواب خودارضایی می کنید، سعی کنید قبل از رفتن به رختخواب یک برنامه آرامش بخش مانند خواندن کتاب یا حمام کردن داشته باشید.

6- روی روابط سالم تمرکز کنید

داشتن روابط نزدیک و صمیمی با دیگران می تواند به کاهش میل به خودارضایی به عنوان راهی برای مقابله با احساسات دشوار کمک کند.

7- قدرت معنویات را دست کم نگیرید

اگر به مباحث دینی و معنوی علاقه و اعتقاد دارید لطفا قدرت آن را دست کم نگیرید، این مباحث به قدری می تواند روی شما تاثیرگذار باشد که شاید خواندن مقاله های علمی نتواند آن تاثیر را بگذارد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم با خواندن یکی از مطالب زیر شروع کنید:

8- مقالات سایت ترک سریع را بخوانید

ما بیش از 50 مقاله رایگان در سایتمان منتشر کرده ایم که با رفتن به وبلاگ ترک سریع می توانید لیست تمام پست های ما را ببینید و اگر از هر مقاله یک نکته هم یاد بگیرید عالی است و یک قدم رو به جلو خواهید رفت.

دوره ترک خودارضایی (کلیک کنید)

‫76 دیدگاه ها

 1. دوستان عزیز شرط ترک خود ارضایی اینکه شما باور نداشته باشین که معتادید !
  بعضیاتون اومدین راهنمایی کنید ، خراب کردید
  یعنی چی که میگید اول به گناهاش فکر کن بعدش شاید پشیمون شی نکنی ..
  نخیر اینجوری نیست
  شما اصلــا نباید حتا به خود ارضایی فکر کنید !
  فکر کردی دلیلش چیه وقتی که سرت شلوغه به فکر خود ارضایی نمیوفتی ،، ولی تا اینکه بیکار میشی میوفتی توی اون چاله ..

  سخت نگیر دوست من پس بهش فکر نکن

 2. سلام به همه! منم این دوره رو خریدم واقعا راضی بودم. برای کمک به خودتون، حتما تست کنید!

 3. خیلی دیگه دارین از خودارضایی بد میگین😅 الان فیلم مستهجن نگاه کنی و خودارضایی کنی و تو ذهنت تجسم کنی چه فرقی با یک رابطه جنسی داره اینارو باید به کسایی بگید که همینجوری بی دلیل اینکارو با دفعات زیاد تکرار می‌کنند نه کسانی که ۱ یا ۲ هفته ای ۱ بار انجام می‌دهند بنظرم اگه کسی مجرد باشه اینکار توی زندگیش تاثیر مثبت میزاره ولی باید هفته ای ۱ بار باشه چون تو بعد ۱ هفته غریزه ات میره به این سمت توی کارات همش به این فکر میکنی و شب با یو خودارضایی صبح با ذهن مثبت و خالی بیدار میشی

 4. من خودم ۴ ماهه میزنم الانم ۱۳ سالمه
  اصلا احساس گناه یا افسردگی ندارم
  فقط دستام میلرزه و چشام کم سو شده
  ولی هر دفعه میخام ترک کنم نمیشه
  یه سوال اگه بدون مواد شوینده بزنیم بده
  مثلا با آب

 5. من یه پسر ۱۵ هستم و‌ خدارو شکر ترک کردم یکی از راهاش اینه که وقت کمتری رو تنها بگذرونید

 6. سلام ببخشید من ۱۴ سالمه و خود ارضایی میکنم چگونه ترکش کنم فقط توی حموم انجام میدم

  1. سلام پسر عزیز ببین با فکر کردن این کار را ترک اول فکر کن که چه ضرراتی و چه گناهی مرتکب می شوی دوم خودت را مشغول بازی درس و یا شغل و یا کار مورد علاقه بکن که خیلی تاثیر دارد وقتی هم به حمام رفتی با شورت باش که وسوسه نشوی و سریع یک دوش بگیر امید وارم جواب بدهد

 7. سلام این پیام برای کسایی هست که به هیچ وجه نمیخان تخلیه بشن. همونطور که میدونید اسپ از پروتین تشکیل شده پس یعنی به خورد و خوراک بستگی داره شما میتونید با پایین آوردن هر نوع مواد غذایی حتی به فکر خالی شدن هم نیوفتید حالا چطور غذا بخوریم که اتفاق نیوفته با خوردن فقط یک وعده بازم میگم فقط یک وعده غذایی در هفته باز اینجا سوال پیش میاد با یک وعده چطور سرپا بمونیم میتونید از نوشیدنی ها استفاده کنید که پروتین ندارن مثل آبمیوه و ((آب خالی)) که همیشه تو دسترس هست و اینم بگم که شما باید توی یک رشته ورزشی فعالیت داشته باشی که همون یک وعده غذایی یا نوشیدنی ها رو بصورت کامل جذب اعضای کنه و چیزی برای کمر نمونه؛
  این کار نشدنی نیست و ثابت شدس من خودم هم از این ترفند استفاده میکنم که بجز خالی نشدن فواید دیگری هم برای بدن داره که کم کم به همشون پی میبرید.
  ممنون از این که این پیام رو مطالعه کردید. خوشحال میشم بعد از نتیجه گرفتن نظرتون رو همینجا مطرح کنید.
  (پیامی از دراکولا)

 8. من ی دختر 14 سالم که درگیر این موضوعم و تقریبا مطمئنم که دارم افسردگی میگیرم و نمیدونم چطور باید ترک کنم… در واقع 2 سال ترک کرده بودم ولی دوباره گول خوردم و ادامش دادم… حتی بار ها خواستم بخاطر این اشتباهاتم اقدام به خودکشی کنم ولی نتونستم… باید بگم که الان خیلی عصبیم و عذاب وجدان دارم و دلم میخواد بمیرم… البته بگم همه دوستام تنهام گذاشتن و یکی از دلایلش هم همینه و اینکه من واقعا تنهام… کمکم کنید لطفا🙂

  1. ببین به این چیزا فکر نکن چیزیه که طبیعیه و تو به این نیاز داری ولی ، تنها کاری باید بکنی اینه که باید کمش کنی

  2. سلام خوب هستین من هم همین مشکل که شما دارید من هم دارم و نمیتونم هیچ توری آن را ترک کنم و به همین مشکل که شما بر خورد کرده اید برخورد کردم‌ نمیدونم چکار کنم شما چکار کردید من ۱۳ سالمه پسر هستم خیلی ناراحت هستم

  3. خب باید سعی کنی حد عقل سعی کن کمتر به این فکر بیفتی خودتو مشغول کارای دیگه کن هر وقت تنها شدی برو بیردن بلا هده خودته تنها نزار یا اکه فیلم پورن میبینی ترک کن لنشا الاه که موفق بشی خدا همراته البته اکه واقعا قصد ترک رو داشته باشی

  4. برو نماز بخوان توبه بکن نماز تهجد بخوان هر وقت حس کردی باید کثیف کاری کنی وضو بگیر نماز بخوان

 9. سلام
  من پدر ۳ فرزند هستم‌
  به خاطر به دنیا آمدن فرزند سوم و بارداری خانمم وهمچنین عوارض بعد از زایمان تقریباً حدود 11 ماه هست که هیچ رابطه ای نداشتم
  باید چه کار کنم تا درست ارضا بشم
  دارم کم میارم

 10. سلام ..منم چندین سال اعتیاد دارم . همه مشکلم این که همسرم به احساسات درونم کاری ندارن و این باعث افزایشش میشه..شده پنج ماه به کل ترک کردم ..بازم ولی نمیدنم چرا انجامش میدم..بیشتر وقت ها روزه میگیرم یا قرآن نماز مطالعه که از ذهنم بیرون بره یا پیاده روی ..ولی بعضی وقت ها دست خودم نیست

 11. کسی که ازدواج نکرده خودارضایی هم به هیچ وجهه انجام نمیده
  ارضا نشدن درمدت طولانی تاثیری روبدن وفکرش نداره؟

 12. هر وقت به فکر خودارضایی افتادی یه برنامه برا خودت جور کن یا بلند شو دو دیقه بدو از فکرت مره مطمئن باش شبا هم برو پیاده روی هم برات خوبه هم خودارضایی نکردی

 13. برای ترک خود ارزایی باید تمرکز کنی روی فکر نکردن به سکس
  تمرکز روی فکر نکردن و تمرکز روی فکر نکردن و باز تمرکز روی فکر نکردن
  به محض این که افکار سکسی خواست به ذهنت بیاد سریع از فکرش بیا بیرون و تجسم نکن
  فقط سعی کن روی فکر نکردن به افکار سکسی تمرکز کنی
  اگه بتونی یکی دوماه همینجوری پیش بری واسه همیشه خود ارزایی رو ترک میکنی
  همش یکی دوماه
  یکی دوماه به خودت این سختی رو بده بعدش دیگه واسه همیشه ترک میکنی و راحت میشی
  چون وقتی افکار سکسی به ذهنت بیاد دیگه نمیتونی باهاش بجنگی
  ولی میتونی همون اول جلوی ورودش رو به ذهنت بگیری

  و این که اگر باز شکست خوردی نا امید نشو باز همین روند رو پیش برو

 14. با هربار خودارضایی 32گیگابایت داده های موجود در مغز و دی ان ای انسان به اسپرم ها داده میشه و به بیرون از بدن منتقل میشه. پس میشه با ضرب تعداد دفعات خودارضایی در 32گیگابایت ، حجم اطلاعاتی که به بیرون منتقل شده رو محاسبه کرد. پس این کار ضرر بسیار زیادی رو برای بدن داره

 15. هر موقع میخوای خودارضایی بکنی اول به مضراتش فکر کن فکر به خودارضایی خیلی زود گذر هست که میاد و میره اگر گول شیطون رو نخوری به راحتی میتونی انجامش ندی، خودارضایی هم مثل ترک دارو باید تدریجی باشه و تعداد دفعات باید کمتر بشه، ولی ترک خودارضایی کمی سخته چون یه غریزه جنسی هست که توی بدنه و همیشه این غریزه باهامونه فقط باید کنترلش کنیم که در آینده مضراتش متوجه مون نشه، از مضراتش میشه به ضعف بینایی و کمردرد و تغییر حالت گردن و کمر و ریزش موها، کم خونی و سیاهی رفتن چشمها موقع بلند شدن ناگهانی و تپش قلب و افسردگی و مشکلات روحی و انزوا و گوشه نشینی احساس خجالت و شرم و عذاب وجدان پس از ارتکاب عمل و اسپاسم عضلات و درد بدن و خستگی و…. اشاره کرد، من خودم ۴۰ ساله هستم ولی ترکش خیلی برام سخته ولی دارم تعداد دفعات رو کم میکنم

 16. من اول اعتیاد داشتم نزدیک پنج سال قبل الان سن منم 22سالمه دو سال نامزد کردم کلا درگیر کارم شب هم باشگاه بخدا اصلا وقت نمیکنم به این چیز ها دنبال فیلم عکس هم نمیچرخم

 17. من به خودارضایی اعتیاد دارم کمکم بکنید من چطور اینکارو ترک بکنم من ۳۹سالمه ازدواجم نکردم.

  1. برای ترک خود ارزایی باید تمرکز کنی روی فکر نکردن به افکار سکسی
   تمرکز روی فکر نکردن و تمرکز روی فکر نکردن و باز تمرکز روی فکر نکردن
   به محض این که افکار سکسی خواست به ذهنت بیاد سریع از فکرش بیا بیرون و تجسم نکن
   و تمرکز کن روی فکر نکردن بهش
   چون وقتی افکار سکسی به ذهنت بیاد دیگه نمیتونی باهاش بجنگی ولی میتونی همون اول جلوی ورودش رو به ذهنت بگیری

   اگه بتونی یکی دوماه همینجوری پیش بری واسه همیشه خود ارزایی رو ترک میکنی و راحت میشی
   همش یکی دوماه
   اگر باز شکست خوردی نا امید نشو باز همین روند رو پیش برو

 18. ببینید من خودم اعتیاد شدید دارم واقعا نمیشه ترکش کرد وقتی این اعتیاد به قیمت اذیت شدن بدنت میشه

  1. وقتی که باعث اذیت شدنت میشه بهترین کار اینه که تمرکز کنی روی فکر نکردن به افکار سکسی به محض این که تو فکرت اومد تمرکز کن که بهش فکر نکنی
   چون وقتی بهش فکر میکنی دیگه نمیتونی باهاش بجنگی فقط باید تمرکز کنی به فکر نکردن بهش
   البته همینم باز کار خیلی سختیه ولی یکی دوماه این سختی رو بکش و برای همیشه ترکش کن و راحت شو

  2. ۴ ماهه تو ترکم داداش اینکه بگی نمیشه هیچوقت قرار نیست بشه ، وقتی خودت به خودت بگی “نمیتونم” باید ۱۷ نفر دیگه بیان بگن”تو میتونی”تا خنثی بشه،پس افکار منفی رو بریز دور با نمیشه و نمیتونم زندگی نکن

  1. تو خودتو کنترل کن فکر نکن چشاتو بگیر داش حل میشه منم چشمامو میدم پایین دختری تپل ببینم یا شهوتم بزنه بهالا کنترل میکنم تو بلد نیستی

 19. وقتی حکومت شرایط ازدواج و شرایط رفع نیاز رو فراهم نمی کنه …..پس چطور نیاز خودمون رو برطرف کنیم …..کی میتونه چند سال بدون اب و غذا باشه

  1. شما راحت باش
   اینم یه دلیله مث هزاران دلیل دیگه که میارن و این کار کثیف رو انجام میدن
   متاسفانه براتون

   1. آقا شما اگه راست میگی و میدونی ، جواب سؤالشون بده و جایگزین بهش نشون بده، با گفتن جمله این کثیفه این بده نه تنها اون ترک نمیکنن بلکه با عذاب وجدان و فشار روانی بیشتری این کار رو انجام میده..

   2. خب تو الان تو این سایت چه غلطی داری میکنی؟؟واقعا برام سواله !یکی هم که یه چه گفته جالب تر اینه که هیت میدی؟!! واقعا وات ده فاز

  2. چی میگی مردم رو به این کار زشت دعوت نکن بی تربیت خودت این کار رو میکنی باعث کم شدن برکت میشه خودت زیادی بقیه رو میخوای بیاری البته برای بیماری ها انزال شدن خوب است اما اگر بیماری ندارید زن بگیرید حکومت که زن گرفتن رو حرام نکرده و تو چرت و پرت زیادی میگویید

   1. عزیزم وقتی اومدی سرچ کردی اومدی تو این سایت پس اومدی ترک کنی
    پس لطفاً****نگو
    ترک نمیکنی ب ما ربطی نداره
    آخر سر خودتت ضررشو میبینی
    البته اگر الان اعتیادش هستی فقط خودتو جلو آینه نگاه کنی بسه
    حالت بهم میخوره از چهرهت
    اینجور باید بهت میگفتم
    امتحانش کن الان برو جلو آینه زل بزن**** کن تو صورت خودتت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا