خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / بلاگ / چگونه خودارضايی كنيم كه ضرر نداشته باشد؟

چگونه خودارضايی كنيم كه ضرر نداشته باشد؟

تا الان در کامنت های سایت ترک سریع سوالات زیادی شده که چگونه خودارضایی کنیم که ضرر نداشته باشد؟ آیا خودارضایی بدون ضرر از نظر علمی ممکن است؟ در این مقاله راز هایی را به شما می گوییم که در هیچ جای وب به شما نخواهند گفت.

چگونه خودارضايی كنيم كه ضرر نداشته باشد؟

راز اول: خودارضایی از ریشه ضرر دارد

مهم ترین بحث، بحث عوارض خودارضایی است که یک مقاله در این باره در سایت وجود دارد و به صورت کاملا علمی، منطقی و روانشناسی ثابت کرده ایم که خودارضایی چه عوارض وحشتناکی دارد و چه داده های تقلبی به ظاهر علمی در این باره ساخته شده و چگونه درحال انجام عمل مغزشویی بر روی مردم هستند! حتما مقاله عوارض خودارضایی را پس از اتمام این مقاله بخوانید زیرا راز های زیادی را درآن افشا کرده ایم.

خودارضایی بدون ضرر، چرا؟

اول بهتر است برسی کنیم چرا شما در ذهن خود پرسیدید که چگونه خودارضایی کنیم که ضرر نداشته باشد؟ چرا خودارضایی بدون ضرر برای افراد بسیاری بحث بسیار جذابی است؟ جواب ساده است چون ذهن ما وقتی به چیزی اعتیاد داشته باشد یا از چیزی دوپامین (هورمون پاداش) دریافت کند، برایش اهمیت ندارد که آن چیز مضر است یا مفید بلکه دوست دارد باز هم آن را دریافت کند و این شما هستید که با خودآگاهی باید آن را کنترل کنید مگرنه علاوه بر اعتیاد جنسی، مشکلات اضافه وزن، افسردگی، بی هدفی و… را هم تجربه خواهید کرد.

چطور خودارضایی کنم که ضرر نداشته باشه؟

اصلا بیایید فرض کنیم یک منبع علمی به شما یک برنامه خودارضایی داده که ضرری برای بدن شما ندارد، اگر به مذهب اعتقاد داشته باشید که به هیچ وجه نمی توانید بدون ضرر اینکار را انجام دهید چون میدانید که در حال انجام چه گناه بزرگی هستید، در تمام مذاهب خودارضایی یک گناه و کار ناپسند دانسته شده و اگر مسلمان هستید پیشنهاد می کنیم این مقاله را بخوانید: آیا خودارضایی حرام است؟

فرض می کنیم به مذهب اعتقادی ندارید، قطعا افرادی هستند که این مقاله را می خوانند و به مذهب هم اعتقادی ندارد اما از همین افراد می خواهم منطقی به سوال من پاسخ بدهند، چرا بعد از انجام خودارضایی حس خوبی ندارید؟ اگر فکر می کنید به دلیل تلقین های دوران کودکی است که دارید خودتان را گول میزنید چون این کاملا یک بحث علمی و روانشناسی است اگر شما به چیزی باور داشته باشید هیچ تلقینی بر روی شما سازگار نیست، دقیقا مثال افراد موفق تاریخی که برایشان مهم نبود چند نفر به آنها بگوید شما موفق نمی شوید، چون به خودشان باور داشتند.

حس بدی که بعد از خودارضایی به سراغ شما می آید

حقیقت این است که خودتان هم می دانید این حس از بین نمی رود با اینکه با خود حتی تلقین می کنید خودارضایی از نظر علمی مشکلی ندارد و خودتان را گول میزنید و می گویید من که به مذهب اعتقادی ندارم پس خودارضایی مشکلی ندارد اما در هر صورت باز هم بعد خودارضایی حس بدی دارید و این حس بد یعنی از بین بردن عزت نفس و حال خوب شما در کل زندگی. بنابراین خواهشمندم لطفا با خودتان صادق باشید و سعی نکنید از این حقیقتی که جلوی شماست فرار کنید زیرا در مقاله عوارض خودارضایی حتی منابع علمی را با منبع لینک کرده ایم که ببینید خودارضایی چه ضرر های خطرناکی دارد.

چطوری ضرر خودارضایی را کمتر کنیم؟

برخلاف سوال قبل که می گفتیم چگونه خودارضایی کنیم که ضرر نداشته باشد، یک سوال دیگر هم وجود دارد و آن این است که چگونه ضرر خودارضایی یا استمناء را کمتر کنیم، این سوال درستی است زیرا می شود با انجام ندادن یک سری موارد ضرر آن را کمتر کرد اما همچنان ضرر های مهم آن از بین نمیرود و پیشنهاد می کنیم حتما به فکر ترک کردن آن باشید.

1- از شوینده ها استفاده نکنید

بحث بسیار خطرناکی که وجود دارد و خیلی از افراد آن را جدی نمی گیرند استفاده از شوینده ها (صابون،شامپو و…) برای خودارضایی است درحالی که این شوینده ها باعث بیماری های عفونی می شوند پس به هیچ وجه حتی برای یک بار از این موارد استفاده نکنید.

2- لطفا فیلم یا عکس نبینید

دیدن فیلم یا عکس مستهجن یک اعتیاد است، خودارضایی هم یک اعتیاد دیگر!! اگر شما این دو را ترکیب کنید درحال انجام کار بسیار خطرناک تری هستید. برخلاف خودارضایی که برخی منابع علمی (داده های فیک) می گویند که امری طبیعی و بدون مشکل است، دیدن فیلم پورن اینگونه نیست، یعنی تمام منابع علمی (99 درصد آنها) فقط از مضرات خطرناک این فیلم ها بر روی مغز و روان شما نوشته اند پس لطفا دیگر روی این مورد تعصب نداشته باشید و همین الان با خودتان بگویید بله، فیلم و عکس مستهجن نباید نگاه کنم در هیچ صورت. بنابرین اگر ترک خودارضایی برای شما خیلی سخت است می توانید برای اولین ابتدا فیلم و عکس را ترک کنید، یعنی اگر شده خودارضایی کنید اما بدون فیلم و عکس! کافیست 3 تا 5 ماه نگاه نکنید بعد به راحتی فیلم و عکس را ترک می کنید که پس از آن خیلی راحت تر میتوانید خودارضایی را هم ترک کنید.

3- شکم خالی یا پر خودارضایی نکنید

همانطور که گفتیم عوارض خودارضایی زیاد است و کار درستی نیست حالا شما می خواهید این کار را دقیقا زمانی انجام دهید که بدن شما در حالت بدی قرار دارد؟! حتی در این حالت رابطه جنسی هم اشتباه است چه برسد به خودارضایی! پس لطفا زمانی که احساس گرسنگی دارید یا تازه غذا خورده ایید اینکار را انجام ندهید تا لاقل ضرر کمتری برای شما داشته باشد.

4- برای رفع استرس اینکار را انجام ندهید

شاید تعجب کنید و بگویید مگر کسی برای رفع استرس خودارضایی انجام میدهد؟ درحالی که حداقل 40 درصد خودارضایی ها مربوط به استرس افراد می باشد مخصوصا کسانی که اعتیاد جنسی دارند حدود 80 درصد خودارضایی های آنها به همین دلیل است. این بحث بسیار مفصل است که در دوره ترک خودارضایی سایت ترک سریع راجع به آن به صورت کامل حرف زده ایم اما خلاصه این بحث این است که لطفا بخاطر آرامش ذهن یا راحت خوابیدن یا تمرکز و این موارد خودارضایی انجام ندهید زیرا هیچکدام از این موارد درست نیست و باعث آرامش شما نخواهد شد، چرا راهکار های علمی که برای رفع استرس و آرامش وجود دارد را انجام نمیدهید؟! با یک سرچ ساده می توانید این راهکار ها را یاد بگیرید.

لینک مطلب عوارض خودارضایی:

Tarksari.ir/complications-of-masturbation

روی لینک بالا کلیک کنید و حتما این مقاله را بخوانید

بنر

4 دیدگاه

  1. چشمام ورا بد نیبینه بعدش

  2. وقتی حکومت شرایط ازدواج و شرایط رفع نیاز رو فراهم نمی کنه …..پس چطور نیاز خودمون رو برطرف کنیم …..کی میتونه چند سال بدون اب و غذا باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.