آیا خودارضایی در حیوانات هم وجود دارد؟

با نگاه کردن به دنیای جانوران و فعالیت‌هایی که آن‌ها انجام می‌دهند متوجه رفتارهای عجیبی می‌شوید که خودارضایی در حیوانات یکی از این موارد است. این اتفاق باعث طرح این سوال می‌شود که آیا خودارضایی یک امر طبیعی می‌باشد و به همین دلیل است که حیوانات آن را انجام می‌دهند؟ همراه ما باشید تا راجع به این موضوع صحبت کنیم و ببینیم که چرا حیوانات این عمل را انجام می‌دهند و آیا یک رفتار طبیعی است یا خیر.

آیا خودارضایی در حیوانات دیده می‌شود؟

حیوانات به دلیل اینکه ذهنیتی از خود ندارند مسیر زندگی‌شان را براساس غریزه مشخص می‌کنند. با توجه به اینکه غریزه حکم اصلی را در شیوه زندگی کردن حیوانات دارد فعالیت‌های جنسی نیز با توجه به آن انجام می‌شوند. در حالت عادی حیواناتی که دارای دو جنسیت نر و ماده هستند با یکدیگر جفت می‌شوند و شروع به زاد و ولد می‌کنند. با این حال در مواردی مشاهده شده که بعضی از حیوانات همانند سگ و میمون در حال انجام خودارضایی بوده‌اند. پس از تحقیقات فراوان و بررسی‌های به عمل آمده روی حیوان مورد نظر و هم گونه‌های آن، مشخص شده نمونه‌هایی که حیوان در حال انجام خودارضایی بوده کاملا غیرطبیعی و خارج از چرخه زندگی آن حیوان است. پس می‌توان نتیجه گرفت که خودارضایی در حیوانات وجود دارد؛ اما اصلا طبیعی نیست و به عنوان یک اتفاق عادی شناخته نمی‌شود.

چرا خودارضایی تحت هر شرایطی غیرقابل قبول است؟

با وجود تمامی توضیحاتی که راجع به حیوانات ارائه دادیم در نهایت شما باید به این موضوع با یک دید باز و منطقی‌تر نگاه کنید. حیوانات فعالیت‌های کاملا غیرطبیعی و عجیبی انجام می‌دهند که اصلا برای ما انسان‌ها قابل قبول نیست. شما نمی‌توانید با مشاهده کردن خودارضایی در حیوانات به این نتیجه برسید که این عمل کاملا طبیعی است و مشکلی ندارد!! زیرا برخی از این موجودات با اعضای خانواده خود نیز فعالیت جنسی انجام می‌دهند و گاها جفت‌گیری نیز می‌کنند؛ پس مطمئنا نمی‌توان دیدگاه خود‌ارضایی راجع به حیوانات را به عنوان یک دلیل برای انجام دادن آن دانست. البته مشاهده شدن این پدیده در حیوانات بسیار به ندرت رخ می‌دهد؛ زیرا همان‌طور که گفتیم آن‌ها با توجه غریزه خود زندگی می‌کنند و خودارضایی اصلا یک پدیده عادی در بین آن‌ها نیست و طبق غریزه صورت نمی‌گیرد.

جدا از بحث حیوانات و چرخه زندگی آن‌ها، شما اگر از دیدگاه انسانی و دینی به این موضوع نگاه کنید واقعا متوجه می‌شوید که این عمل اصلا درست نیست و تنها یک جایگزین غیرطبیعی و پر از ضرر را برای خود انتخاب کرده‌اید. خودارضایی از نظر اسلام و ادیان الهی یک عادت صحیح نیست و شما می‌توانید از مطلب آیا خودارضایی حرام است؟ بازدید کنید تا از دیدگاه دین به آن نگاه کرده و نظرات مراجع تقلید را بخوانید.

می توانید از خودارضایی پیشگیری کنید

آیا می‌توان از انجام خودارضایی پیشگیری کرد؟

اگر شما یک ذهنیت سالم داشته باشید که زندگی‌تان را در یک مسیر کاملا اصولی قرار دهد مطمئنا می‌توانید از انجام هر عمل ناشایستی جلوگیری کنید چون که اختیار اعمال خود را در دست دارید. مقابله با وسوسه و میل جنسی واقعا ساده است؛ البته اگر بتوانید ذهن‌تان را در موقعیتی قرار دهید که اختیار آن در دستان شما باشد تا نیازی به سرکوب میل جنسی خود نداشته باشید. اگر به دنبال چندین راه‌حل هستید و واقعا قصد دارید تا این عادت بد را از زندگی خود خارج کنید حتما از مطلب پیشگیری از خودارضایی بازدید نمایید.

تغییر ذهنیت تنها راه حل برای ترک خودارضایی

اگر به خودارضایی اعتیاد دارید با این روش آن را ترک کنید

ما از ابتدای این مطلب راجع به خودارضایی در حیوانات صحبت کردیم که نتیجه آن از همان ابتدا نیز واضح بود؛ زیرا شما واقعا نمی‌توانید با توجه به زندگی حیوانات یک عادت ناپسند را توجیه کنید. مهم‌ترین تفاوت میان انسان و حیوان، ذهنیت است و شما با استفاده از آن می‌توانید تغییرات بسیار بزرگی در زندگی خود ایجاد کنید که برای‌تان بسیار مفید هستند. اعتیاد به خودارضایی یکی از همین عادت‌های اشتباه است که اگر آن را ترک کنید به سادگی می‌توانید خود را از عوارض ذهنی و جسمی زیادی نجات دهید و همچنین یک روحیه بسیار مثبت به دست آورید.

دوره حرفه‌ای ترک خودارضایی که ما برای شما آماده کرده‌ایم بهترین روش ممکن برای ترک استمناء است، زیرا این اعتیاد جنسی را از ریشه برطرف می‌کند. خودارضایی ریشه در ذهن شما دارد و ترک آن فقط با تغییر ذهنیت ممکن است. این دوره ترک خودارضایی شامل یک فایل صوتی به مدت 5 ساعت است که با محتوای مفید روان‌شناسی به عنوان یک مشاور برای شما عمل می‌کند و به راحتی ذهنیت‌تان در رابطه با استمناء را تغییر می‌دهد تا برای همیشه آن را از عادت‌های روزانه خود خارج کنید. بهتر است همین حالا با کلیک کردن روی لینک Tarksari.ir به صفحه اصلی محصول ما بروید و مسیر جدیدی را آغاز کنید.

دوره ترک خودارضایی (کلیک کنید)

یک دیدگاه

  1. اخیراً این دوره ترک خودارضایی رو شروع کردم و می‌تونم بگم که واقعاً آدم رو بهتر می‌کنه. اگه دنبال تغییرات مثبتی توی زندگیتون هستید، حتما امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا