تاثیر خودارضایی بر روی مفاصل (از دروغ تا واقعیت)

این موضوع که تاثیر خودارضایی بر روی مفاصل واقعیت دارد یا خیر مبحث مطلب امروز ما است چون که شایعات زیادی در رابطه با کمردرد به دلیل خودارضایی وجود دارد. حتماً همراه ما باشید تا این موضوع را بررسی کنیم.

آیا خودارضایی روی مفاصل تاثیری دارد؟

تاثیر خودارضایی بر روی مفاصل یکی از سوالات پرتکرار کاربران بود و قصد داریم آن را از نظر علمی بررسی کنیم و ببینیم که آیا واقعیت دارد یا خیر. تا کنون هیچ منبع علمی این موضوع را اثبات نکرده که ارتباطی میان مفاصل و خودارضایی وجود داشته باشد؛ اما در یکی از سایت‌های پزشکی این موضوع بررسی شده که انجام خودارضایی به دفعات بالا می‌تواند باعث کمبود روی شود.

مطلب مرتبط: چطوری شهوت و میل جنسیمون رو کنترل کنیم؟

روی یکی از مواد مورد نیاز برای ساخت اسپرم است که در مفاصل نیز نقش مهمی دارد. اگر شما به تعداد زیاد خودارضایی کنید می‌توانید موجب کمبود روی در بدن خود شوید و شاید به مفاصل‌تان آسیب وارد کند؛ زیرا روی یکی از مواد معدنی مورد نیاز برای ترمیم و محکم بودن ساختار مفاصل و استخوان‌ها است. البته این مورد شاید به ندرت رخ دهد چون که روی معمولاً از طریق مواد خوراکی روزانه تأمین می‌شود و بعید است که شخصی با کمبود روی مواجه شود. پیشنهاد می‌کنیم که از مطلب تغذیه برای جبران خودارضایی بازدید کنید تا بدن خود را سلامت نگه دارید.

کمردرد به دلیل خودارضایی واقعیت دارد؟

در بین جوانان همیشه این موضوع رد و بدل می‌شود که اگر شخصی کمر درد دارد دلیل آن خودارضایی است. این شایعه واقعیت ندارد؛ زیرا همان‌طور که اشاره کردیم هیچ منبع علمی ارتباطی میان استمناء و استخوان‌ها پیدا نکرده. البته شما نباید از این موضوع که خودارضایی عوارض بسیار زیادی برای بدن دارد چشم پوشی کنید!

شاید تاثیر خودارضایی بر روی مفاصل واقعیت نداشته باشد، اما عوارض خودارضایی بسیار زیاد هستند و موارد مهم‌تری را شامل می‌شوند که جدی‌ترین آن‌ها افزایش استرس و اضطراب است. در هر صورت نباید به دنبال بهانه‌ای باشید که به خودارضایی ادامه دهید؛ زیرا خود شما هم اگر به صورت منطقی نگاه کنید می‌بینید که خودارضایی اشتباه است و انجام آن یک گناه کبیره محسوب می‌شود. دلیل اینکه اسلام خودارضایی را حرام اعلام کرده این است که این عادت زشت برای انسان عوارض جبران ناپذیری دارد.

درد مفاصل

اگر از این روش استفاده کنید ترک خودارضایی بسیار آسان خواهد بود

در انتهای این مطلب هستیم و قصد داریم راجع به یک روش اصولی برای ترک خودارضایی صحبت کنیم. دلیل اصلی اعتیاد شما به خودارضایی، نداشتن کنترل روی میل جنسی و داشتن بهانه‌های زیادی برای انجام آن است. برای از بین رفتن تمامی بهانه‌های ذهنی که در هر موقعیتی ایده خودارضایی را در ذهن‌تان پدید می‌آورند، نیاز به تغییر ذهنیت دارید! ما دوره حرفه‌ای ترک خودارضایی را پیشنهاد می‌کنیم که این تغییر ذهنیت را در شما به وجود می‌آورد و همچنین مشکل میل جنسی را با کنترل کردن آن برطرف خواهد کرد. این دوره براساس یک فایل صوتی 5 ساعته تنظیم شده است که با صدای یک گوینده حرفه‌ای ضبط شده تا بیشترین تاثیر ممکن را روی ذهن‌تان داشته باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین آشنایی بهتر با این دوره روی لینک Tarksari.ir کلیک نمایید.

دوره ترک خودارضایی (کلیک کنید)

یک دیدگاه

  1. سلام. من این دوره ترک خودارضایی رو تست کردم و باید بگم که خیلی راضی بودم. اگه دنبال یه راه‌حل موثر و علمی برای این مسئله هستید، بهتون پیشنهاد می‌کنم این دوره رو امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا