تاثیر خودارضایی بر ریش و سبیل چقدر است؟

خودارضایی روی چهره تاثیرات زیادی دارد که باعث می‌شود افراد اعتماد به نفس خود را از دست بدهند. تاثیر خودارضایی بر ریش و سبیل موضوعی است که امروز می‌خواهیم راجع به آن صحبت کنیم، زیرا ریش و سبیل دو مورد از عوامل کلیدی در چهره هر مرد می‌باشند.

تاثیر خودارضایی روی رشد ریش و سبیل

رشد ریش و سبیل وابسته به هورمون مردانه است، پس مردانی که سطح ترشح هورمون تستوسترون آن‌ها نرمال باشد می‌توانند ریش و سبیل خوبی داشته باشند. ترشح هورمون‌ها می‌تواند تحت تاثیر بیماری‌های روحی و روانی آسیب ببیند که باعث شده تا رشد ریش و سبیل در مردان دچار مشکلاتی شود. تاثیر خودارضایی بر ریش به این صورت می‌باشد که یکی از عوارض اصلی استمناء برای انسان، افزایش سطح استرس و اضطراب است؛ استرس و اضطراب در 2 حالت می‌توانند به رشد ریش و سبیل آسیب وارد کنند که در ادامه آن‌ها را توضیح می‌دهیم. همچنین خودارضایی روی ریزش مو نیز می‌تواند تاثیر داشته باشد و پیشنهاد می‌کنیم از مطلب تاثیر خودارضایی روی ریزش مو و کچلی بازدید کنید.

1. عدم رشد ریش و سبیل به خاطر استرس

استرس باعث ریزش مو و ریش می‌شود و همچنین از رشد دوباره آن‌ها جلوگیری خواهد کرد. افرادی که مدت زمان زیادی را در شرایط استرس‌زا سپری کرده‌اند اغلب دچار ریزش موی شدید در نواحی بدن از جمله ریش شده‌اند. احتمالاً تا به حال مردانی را دیده‌اید که بعضی از قسمت‌های ریش آن‌ها ریخته است و این همان اثر استرس روی ریش‌ها می‌باشد که مطمئناً هیچ مردی خواهان آن نیست؛ زیرا روی چهره آن‌ها تاثیر دارد و اصلاً زیبا نمی‌باشد. استرس و اضطراب دو تا از اصلی‌ترین عوارض خودارضایی برای انسان هستند و نه تنها روی ریش و مو، بلکه بر سایر اندام‌های ضروری بدن نیز اثرات منفی می‌گذارند.

2. تاثیر استرس روی ترشح هورمون‌ها

اشاره کردیم که رشد ریش وابسته به هورمون‌ مردانه تستوسترون است. اگر بدن در شرایط استرس‌زا قرار گیرد ترشح هورمون‌ها با مشکل مواجه می‌شود! عدم ترشح صحیح هورمون‌های بدن مخصوصاً تستوسترون‌ که هورمون اصلی بدن مردان می‌باشد باعث ایجاد مشکلات زیادی می‌شود که رشد ریش یکی از آن‌ها است؛ همین موضوع می‌تواند تایید کند که تاثیر خودارضایی بر ریش ممکن است درست باشد، زیرا استرس و اضطراب از عوارض اصلی آن هستند. حتما این مطلب را نیز بخوانید: تاثیر خودارضایی بر تستوسترون‌ و هورمون‌ها (در مردان و زنان)

آیا تغییرات چهره بر اثر خودارضایی واقعیت دارند؟

عوارض جسمی خودارضایی را نمی‌توان انکار کرد، زیرا در افرادی که به خودارضایی اعتیاد دارند معمولاً لاغری صورت، لاغری بدن و لرزش دست و… مشاهده می‌شود. شاید ارتباط مستقیمی بین خودارضایی و این عوارض وجود نداشته باشد، اما اشاره کردیم که استرس نقش مهمی در ایجاد تمامی این موارد دارد و همین پل ارتباطی میان خودارضایی و تغییرات بدن و چهره می‌باشد! پس باید خودارضایی را جدی گرفت چون که جدا از تمامی عوارض آن، این اعتیاد از نظر اسلام حرام است و حتی خود شما هم اگر منطقی به این قضیه نگاه کنید متوجه خواهید شد که این راه درستی برای ارضا نیازهای جنسی نیست.

مطلب مرتبط: فواید ترک خودارضایی بر چهره (پسران و دختران)

ریش و سبیل

معرفی بهترین دوره ترک خودارضایی

بهترین راه برای جبران تمامی عوارض خودارضایی و همچنین داشتن یک روحیه سالم، ترک خودارضایی است. شما نه با کاهش تعداد خودارضایی می‌توانید آن را ترک کنید، نه با مقابله در برابر میل جنسی‌تان! برای ترک اصولی این اعتیاد باید بدانید که چرا به آن اعتیاد پیدا کرده‌اید و نحوه وابستگی مغز شما به خودارضایی چگونه است. احتمالاً فکر می‌کنید که دلیل اصلی خودارضایی، نیاز جنسی می‌باشد ولی اصلاً به این صورت نیست! شاید در ابتدا بخاطر این دلیل باشد، اما در ادامه دیگر آن را به عنوان یک برطرف کننده نیاز جنسی نمی‌بینید و مغزتان صرفاً آن را در قالب یک اعتیاد می‌پذیرد.

قصد داریم به شما دوره حرفه‌ای ترک خودارضایی را معرفی کنیم که به عنوان بهترین و سریع‌ترین روش ترک خودارضایی شناخته می‌شود. برای ترک این اعتیاد اصلاً به زمان زیاد یا مقابله در برابر میل جنسی نیاز ندارید و تنها نیازتان تغییر ذهنیت است؛ تغییر ذهنیت به شما کمک می‌کند تا میل جنسی‌تان را کنترل نمایید و خودارضایی را به عنوان یک روش برای جبران نیاز جنسی در نظر نگیرید. این دوره با کمک گرفتن از یک فایل صوتی 5 ساعته که با تکنیک‌های روان‌شناسی ضبط شده، یک انقلاب فکری در شما ایجاد خواهد کرد که برای همیشه موجب عدم وابستگی‌تان به خودارضایی می‌شود. همین حالا روی لینک Tarksari.ir کلیک کنید و یک قدم مهم در زندگی‌تان بردارید.

دوره ترک خودارضایی (کلیک کنید)

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا