بهترین جایگزین برای ترک خودارضایی چیست؟

بیکار بودن یکی از دلایل اصلی انجام خودارضایی است، پس برای ترک همیشگی و عدم وسوسه به انجام استمناء باید به دنبال جایگزین خودارضایی باشید تا در چنین مواقعی بیکار نباشید.

جایگزین‌های سالم برای خودارضایی

جایگزین برای ترک خودارضایی باید سرگرم‌کننده باشد و ذهن شما را به کل مشغول کند تا تحت هیچ شرایطی به خودارضایی فکر نکنید. از طرفی جایگزین خودارضایی نباید مضر باشد وگرنه چه فایده‌ای دارد؟ مشاهده شده که اغلب افراد به جای خودارضایی، سیگار می‌کشند یا از دیگر اعتیاد‌ها استفاده می‌کنند که در نهایت هیچ فایده‌ای نخواهند داشت؛ زیرا بحث اصلی این است که بدن و ذهن شما سالم باشد، نه اینکه تحت تاثیر یک اعتیاد مضر دیگر قرار گیرد!

ورزش

سالم‌ترین جایگزین خودارضایی، ورزش است و دلایل زیادی نیز برای این وجود دارند. خودارضایی انگیزه، اعتماد به نفس و روحیه شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد؛ به طوری که وضعیت روحی شما تا حد افسردگی پیش می‌رود! ورزش دقیقاً خلاف این موضوع عمل می‌کند و نه تنها وقت خالی‌تان را پر کرده، بلکه اثرات آن روی مغز شروع به بازسازی روح و روان آسیب دیده شما خواهد کرد.

ورزش کردن شما را خسته می‌کند تا انرژی کافی برای خودارضایی نداشته باشید؛ همچنین کنترل ذهنی‌تان را تقویت کرده تا بتوانید میل جنسی خود را کنترل نمایید. بهبود وضعیت بدنی باعث ایجاد انگیزه مثبت در شما می‌شود که می‌تواند یکی از دلایلی باشد تا هیچ‌وقت به سراغ خودارضایی نروید. برای دیدن راه‌های بیشتری که به شما کمک می‌کنند تا خودارضایی نکنید، می‌توانید از مطلب چگونه میل جنسی خود را کنترل کنیم؟ بازدید فرمایید.

یادگیری حرفه جدید

یادگیری یک مهارت جدید به شما کمک می‌کند تا ذهن خود را خالی نگه دارید؛ زیرا یک موضوع جذاب به زندگی شما وارد شده که می‌خواهید راجع به آن بیشتر یاد بگیرید و همین موضوع باعث می‌شود تا ذهن‌تان مشغول این حرفه شود. مهم‌ترین موضوع در انتخاب جایگزین برای ترک خودارضایی، مشغول کردن ذهن‌تان با یک فعالیت جدید است.

نماز و عبادت

نماز و عبادت

درخواست بخشش از طرف خداوند و راز و نیاز کردن با او بهترین آرامش دهنده برای شما است. خودارضایی یک گناه کبیره است و اگر شما می‌خواهید که احساس شرم و اندوه خود را از بین ببرید باید بدانید که نماز خواندن و اختصاص دادن چند دقیقه در روز به عبادت، وضعیت روحی شما را تا حد زیادی بهبود می‌بخشد.

یکی از بیماری‌های روانی ناشی از عوارض خودارضایی افسردگی است که تنها با باور داشتن به یک قدرت بالاتر و امید و انگیزه قابل درمان می‌باشد؛ پیشنهاد می‌کنیم از مطلب تاثیر خودارضایی بر افسردگی بازدید فرمایید تا اطلاعات بیشتری راجع به آن کسب کنید.

بازی‌های ویدیویی

این مورد بیشتر برای نوجوانان توصیه می‌شود، زیرا آن‌ها بی‌قرار هستند و متأسفانه ذهن‌شان به سختی درگیر یک حرفه جدید یا نماز و عبادت خواهد شد. بازی‌های ویدیویی به خوبی می‌توانند شما را مشغول نگه دارند و از وسوسه برای خودارضایی جلوگیری کنند.

اگر به صورت حرفه‌ای بازی‌های ویدیویی را بازی کنید مغزتان به حد قابل توجهی هورمون شادی ترشح خواهد کرد و همین باعث می‌شود تا شما دیگر به فکر خودارضایی یا سایر اعتیاد‌ها مثل سیگار نباشید.

چگونه میل به خودارضایی را کاهش دهیم؟

میل به خودارضایی یک خواسته شدید از طرف مغز است و اگر نتوانید آن را کنترل کنید دیگر هیچ راه‌حلی برای ترک خودارضایی نخواهید داشت! زیرا در نهایت با تمامی تلاش‌ها و مقاومت‌های‌تان در برابر میل به خودارضایی، شما تسلیم این خواسته خواهید شد.

شما با مشغول کردن ذهن‌تان می‌توانید میل به خودارضایی را کاهش دهید؛ اما برای ترک قطعی و همیشگی آن باید به دنبال یک روش مناسب برای کنترل میل جنسی و تغییر ذهنیت باشید.

جایگزین خودارضایی

با تغییر ذهنیت می‌توانید خودارضایی را ترک کنید

مقاومت و سرکوب میل جنسی قطعاً بزرگ‌ترین اشتباه افرادی است که برای ترک خودارضایی اقدام می‌کنند! زیرا در نهایت تسلیم خواسته ذهن خود می‌شوند و باورشان به این موضوع که می‌توانند استمناء را ترک کنند از بین می‌رود و دیگر انگیزه‌ای برای ترک نخواهند داشت. شما باید میل جنسی‌تان را کنترل کنید و در کنار آن ذهنیت خود را تغییر دهید تا به این باور برسید که نیاز جنسی فقط از راه درستش که با همسر است باید برطرف شود و تمامی این وسوسه‌ها صرفاً موجب شکست‌تان در زندگی خواهند شد.

قصد داریم دوره حرفه‌ای ترک خودارضایی را معرفی کنیم که شما را با کمک گرفتن از تکنیک‌های روان‌شناسی برای کنترل میل جنسی آماده می‌کند و ذهنیت‌تان را برای یک تغییر بزرگ آماده خواهد کرد. همین حالا با کلیک کردن روی لینک Tarksari.ir مسیر جدید زندگی خود را با ترک خودارضایی آغاز کنید.

دوره ترک خودارضایی (کلیک کنید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا