تعداد دفعات نرمال خودارضایی چقدر است؟

سوالات زیادی در رابطه با میزان استمناء در هر ماه از ما پرسیده شده که یکی از آن‌ها تعداد دفعات نرمال خودارضایی چقدر است؟ بوده و ما تصمیم گرفتیم در این مقاله به پرسش‌های‌تان پاسخ دهیم. اول از همه اینکه خودارضایی تعداد دفعات نرمال یا غیر نرمال ندارد و انجام آن به صورت روزانه یا هفتگی کاملا به میل جنسی و شرایط روحی و جسمی شما بستگی دارد.

آیا انجام دادن زیاد باعث عوارض بیشتر می‌شود یا اینکه اگر تعداد آن کم باشد مشکلی ندارد؟ با ما همراه باشید تا راجع به این موضوع بیشتر صحبت کنیم.

تعداد نرمال خودارضایی در هر ماه

اول از همه شما باید متوجه باشید که خودارضایی تحت هیچ شرایطی نرمال نیست، زیرا به عنوان جایگزین روابط جنسی شناخته می‌شود؛ پس اعتیاد به آن اصلا عادی نیست و نباید آن را انجام داد. از طرفی ما می‌دانیم که این اعتیاد در بین نوجوانان و حتی بزرگسالان دیده می‌شود و خب این سوال باید پاسخ داده شود که آیا تعداد آن مهم است؟

برای مشخص کردن تعداد دفعات عادی خودارضایی باید به چندین عامل توجه داشت که نقش کلیدی در تعداد استمناء در هر ماه ایفا می‌کنند.

1_ میل جنسی

اصلی‌ترین تعیین کننده در این موضوع، میل جنسی است که در هر فرد متغیر می‌باشد. میل جنسی شما وابسته به افکار، تغذیه، روحیه، سلامت بدنی و مهم‌تر از همه ذهنیت‌تان است. مطمئناً با وجود تمامی این عوامل، میزان میل جنسی در هر فرد متفاوت با دیگری است؛ پس نمی‌توان گفت که تعداد نرمال خودارضایی در هر ماه برای هر شخص باید با دیگری یکسان باشد.

2_ شرایط روحی

از آنجایی که خودارضایی یک اعتیاد بسیار شدید محسوب می‌شود و ذهن شما در مواقعی از آن به عنوان یک راه چاره برای سرپوش گذاشتن روی وضعیت‌های روحی وخیم استفاده می‌کند، پس می‌توان گفت که شرایط روحی شما بر تعداد خودارضایی در هر ماه تاثیر بسزایی دارد. در مواقعی که افراد دچار حمله‌های استرسی و عصبی می‌شوند، برای اولین راه چاره به سراغ خودارضایی یا دیگر اعتیاد‌ها مثل سیگار می‌روند. با توجه به شرایط زندگی و همچنین میزان سلامت و ثبات روحی شما، عدد مورد نظر متغیر می‌باشد و نمی‌توان گفت که چه تعداد در هر ماه نرمال است.

3_ شرایط بدنی

انجام خودارضایی نیازمند سطح انرژی بالایی است، زیرا حین انجام دادن آن میزان قابل توجهی کالری می‌سوزانید و خب یکی از اصلی‌ترین دلایل لاغری در افرادی که به استمناء اعتیاد دارند همین موضوع است. در مطلب آیا خودارضایی باعث لاغری می شود؟ به طور کامل این موضوع را توضیح داده‌ایم و شما می‌توانید آن را مطالعه کنید.

آیا تعداد خودارضایی روی عوارض آن تاثیر دارد؟

آیا تعداد دفعات خودارضایی در عوارض آن تاثیری دارد؟

مشخص شد که تعداد دفعات نرمال خودارضایی در هر فرد متغیر است و نمی‌توان یک عدد خاص برای آن اعلام کرد. اما می‌توان این سوال را پرسید که آیا اگر بیشتر از روزی 1 بار خودارضایی کنیم عوارض آن بیشتر می‌شود؟ آیا تعداد آن تغییری ایجاد می‌کند؟

از لحاظ روحی خیر، شما با انجام دادن آن برای دفعات زیاد هیچ تغییری در ذهنیت خود که به خودارضایی اعتیاد دارد ایجاد نمی‌کنید، اما از لحاظ جسمی بله!

شما با انجام تعداد زیادی خودارضایی در ماه، روند سوخت و ساز بدن خود را تغییر می‌دهید که عمدتاً باعث کاهش وزن می‌شود و خب اگر ورزشکار هستید یا علاقه‌ای به لاغر بودن ندارید مطمئناً این خبر خوبی برای شما نیست. می‌توانید از مطلب تغذیه برای جبران خودارضایی بازدید کنید که تا حدودی این لاغری را از بین ببرید.

تعداد نرمال خودارضایی

اگر خیلی کم خودارضایی کنیم می‌توان از عوارض آن دوری کرد؟

از لحاظ علمی و پزشکی هیچ مدرکی مبنی بر اینکه خودارضایی باعث ایجاد عوارض جسمی خطرناکی می‌شود وجود ندارد و تمامی عوارض آن جزئی هستند که با ترک خودارضایی جبران می‌شوند. اصلی‌ترین ضرر استمناء برای شما آسیب‌های روحی و روانی می‌باشد که باید آن‌ها را بسیار جدی‌تر از عوارض جسمی بدانید؛ زیرا سبک زندگی و ذهنیت شما وابسته به آن‌‌ است.

شما هیچ‌وقت نمی‌توانید عوارض روحی خودارضایی را از بین ببرید، حتی اگر تعداد دفعات عادی استمناء را رعایت کنید باز هم آسیب‌های ذهنی آن روی شما باقی می‌ماند؛ زیرا شما به عنوان برده آن شناخته می‌شوید.

بهترین راه‌حل برای شما این است که همین حالا به دنبال ترک آن باشید. درست شنیدید، شما می‌توانید خودارضایی را به سادگی ترک کنید. چگونه؟ در سرتیتر بعد می‌توانید راه‌حل نهایی ما را مشاهده نمایید.

ترک خودارضایی با این روش جادویی

ترک سریع خودارضایی با این روش

اگر با خود صادق باشید و حقیقت‌ها را به وضوح ببینید، می‌دانید که خودارضایی مسیر درستی نیست و باید از زندگی شما خارج شود. پس وقتی که با این حقیقت روبه‌رو هستید چرا به دنبال این باشید که تعداد آن را کم کنید؟ شما به سادگی می‌توانید یکبار برای همیشه آن را ترک کنید تا بدن خود را در مسیر طبیعی و اصولی قرار دهید.

استفاده از دوره حرفه‌ای ترک خودارضایی بهترین و سریع‌ترین راه‌حل شما برای ترک اعتیاد به استمناء است. شما در این دوره تحت تاثیر محتوایی قرار می‌گیرید که به کل ذهنیت‌تان راجع به خودارضایی و دلایل انجام دادن آن را تغییر خواهد داد. این دوره ترک خودارضایی به کمک مشاوره صوتی که در قالب یک فایل 5 ساعته آماده شده باعث می‌شود تا محتوای محصول به سادگی قابل فهم باشد و همچنین تاثیر بسیار خوبی روی ناخودآگاه شما داشته باشد. بهتر است به جای فکر کردن و تردید داشتن همین حالا روی لینک Tarksari.ir کلیک کنید تا وارد صفحه پکیج ما شوید و توضیحات تکمیلی را مطالعه فرمایید.

دوره ترک خودارضایی (کلیک کنید)

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا