خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / بلاگ / آیا خودارضایی بر حافظه و فراموشی مطالب تاثیر دارد؟

آیا خودارضایی بر حافظه و فراموشی مطالب تاثیر دارد؟

تاثیر خودارضایی بر حافظه یکی از عوارض جدی استمناء است که شاید بسیاری از افراد راجع به آن خبر نداشته باشند. همراه ما باشید تا این موضوع را بیشتر توضیح دهیم و ببینیم که چه ارتباطی میان خودارضایی و حافظه وجود دارد.

تاثیر خودارضایی روی حافظه

تاثیر خودارضایی بر حافظه واقعیت دارد؟

مغزتان بعد از هر بار خودارضایی تعداد زیادی هورمون عصبی و انتقال دهنده عصبی از دست خواهد داد. هورمون‌ها و انتقال دهنده‌های عصبی مانند پل‌های ارتباطی بین قسمت‌های مختلف مغز هستند که در جهت هماهنگی بین این بخش‌ها برای مغز بسیار ضروری می‌باشند. زمانی که شما خودارضایی می‌کنید مغزتان شروع به ترشح هورمون‌هایی مثل دوپامین می‌کند که باعث می‌شود جای کافی برای هورمون‌ها و انتقال دهنده‌های عصبی نباشد، پس مغز مجبور است تعداد آن‌ها را کاهش دهد! در نتیجه مغز دچار ناهماهنگی می‌شود که یکی از نتایج آن، اختلال در حافظه است. پس می‌توان گفت که تاثیر خودارضایی بر فراموشی واقعیت دارد؛ زیرا توسط منابع علمی ثابت شده که مغز تحت تاثیر خودارضایی تغییر پیدا می‌کند.

یک مسئله دیگر نیز تاثیر خودارضایی بر حافظه را تایید می‌کند و با استرس و اضطراب مرتبط است که از اصلی‌ترین عوارض خودارضایی به شمار می‌روند. استرس و اضطراب به دلیل اینکه اکثریت بخش‌های مغز را به خود مشغول می‌کنند باعث می‌شوند تا شما فراموش کنید که چه اتفاقاتی در هنگام استرس رخ داده یا اینکه چه حرف‌هایی زده‌اید! در نتیجه تاثیر خودارضایی بر فراموشی به صورت مستقیم و غیرمستقیم حقیقت دارد و به عنوان یکی از عارضه‌های اصلی استمناء شناخته شده است.

تاثیر خودارضایی روی یادگیری شاید یکی از عوارضی باشد که روی نوجوانان تاثیر بیشتری دارد؛ زیرا آن‌ها در این سن همیشه در حال یادگیری هستند و با توجه به ارتباط میان حافظه و خودارضایی این یک خطر جدی برای‌شان است.

خودارضایی چه عوارضی برای مغز دارد؟

در صورت عدم درمان خودارضایی بعید نیست که در طول سالیان سال شما به آلزایمر مبتلا شوید! زیرا دلیل اصلی آلزایمر نیز عدم وجود هورمون‌های عصبی و انتقال دهنده‌ها است، پس باید این موضوع را جدی بگیرید.

این تمام تاثیری نیست که خودارضایی روی روان و مغز دارد؛ اگر از مطلب اثرات خودارضایی بر مغز  بازدید کنید متوجه خواهید شد که این اعتیاد چه تاثیرات مخربی بر سیستم عصبی مغز دارد.

تاثیر خودارضایی روی حافظه

ترک خودارضایی با کنترل میل جنسی

متوجه شدیم که تاثیر خودارضایی روی حافظه واقعیت دارد، اما یک نکته وجود دارد که نباید آن را فراموش کرد؛ اگر خودارضایی می‌تواند روی حافظه تاثیر داشته باشد، پس چرا شما به عوارض روحی و روانی همچون افسردگی و عدم اعتماد به نفس و سایر عوارض جسمی توجه نمی‌کنید؟ اگر خودارضایی تا این حد خطرناک است که می‌تواند مغزتان را تحت تاثیر قرار دهد مطمئناً عوارض روحی و روانی و جسمی جزو عوارض قطعی آن می‌باشند و باید نگران آن‌ها باشید؛ این موضوع باید به شما نشان دهد که این اعتیاد چقدر می‌تواند خطرناک باشد و چگونه می‌تواند زندگی‌تان را تحت تاثیر قرار دهد. هیچ‌وقت دیر نیست و همین حالا بهترین فرصت برای ترک همیشگی خودارضایی است، پس انگیزه و اراده‌تان را حفظ نمایید تا به شما دوره حرفه‌ای ترک خودارضایی را معرفی کنیم. این موضوع که خودارضایی یک اعتیاد ذهنی است کاملاً تایید شده؛ زیرا اکثریت عوارض آن روی مغز و ذهنیت شما هستند، پس برای ترک آن نیاز به روشی دارید که قادر به تغییر ذهنیت‌تان باشد.

این دوره به شما روی کنترل میل جنسی و مقابله در برابر وسوسه کمک‌های بسیاری می‌کند و همچنین عقایدتان راجع به خودارضایی را کاملاً تغییر خواهد داد؛ همین حالا با کلیک کردن روی لینک Tarksari.ir برای ترک همیشگی این اعتیاد اقدام کنید.

ترک خودارضایی

اشتراک در
اطلاع از
guest
5 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

 تنها راز اصلی ترک سریع خودارضایی 

 صد در صد تضمینی

اگر بابت انجام خودارضایی احساس گناه داری، پس وقتشه روی دکمه قرمز زیر کلیک کنی و مسیر ترک خودارضایی رو شروع کنی

میخواهم خودارضایی را ترک کنم
close-link